Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

Timofejev, Gutovic, Zivic, Kesic...dugo traje neuspesna borba fabrika sa nacionalnim frekvencijama da proizvedu tv zvezdu za okostalu talk show formu sa applause! hahaha! i uuu! ucescem publike; beskrajno dosadno istom scenografijom gosta na kanabetu i voditelja blago uzdignutog na kancelarijskoj stolici; i bendom koji preseca poglavlja emisije najcesce nekim groove-om. U prvom pokusaju, Timofejev je dosledno ispratio Leno algoritam, ali se obratio pogresnoj publici: ideja da ekipi koja prati Utisak nedelje treba malo zabave i opustanja od hronicnih anksioznosti prsla je kao balon. On sam, imao je dovoljno iskustva, kako radijskog, tako i televizijskog, ali nije doneo dovoljno energije.Lane je bio najvece razocaranje. Svi koji su ocekivali da ce u tu okostalu scenografiju uneti svoj Kabare, opasno su se prevarili. Vec uveliko partijski angazovan, tezgario je i smirao tih sat vremena bez ikakve ideje i pripreme, dovodeci u goste svoje politicke prijatelje da fraziraju i zamaraju parolama koje smo hiljadu puta culi.Zivic je svojih sat vremena razumeo kao zivotnu sansu, uneo u njih sve sto je naucio u pozoristu, borio se, zrtvovao i zdravlje i licni zivot, ali on jednostavno nije bio to. O Kesicu ne bih - ima svoj topik...Sem Kesica, svi su ugaseni, jer nisu imali rejting. Za termine koje su zauzimali, lovu koju je produkcija ulagala i inostrane uzore, rejting je bio porazavajuci.Vece sa Ivanom Ivanovicem je zbog navedene nesretne istorije neuspesnih pokusaja docekano kao vec vidjeni smor. On sam bio je sasvim pristojan u Cash taxiju, opusten i decentan, ali to nije bila nikakva garancija za uspeh. Uz cinjenicu da mu je scenarista jedan od Bulicevih blizanaca(cak sam ga i upoznao, radio je nekakve programe u SKC pre 6-7 godina), nikom nije bilo jasno sta se na Foxu uopste hoce sa ovim projektom. Po najavama, dovodjen je u vezu sa Letermanom i Lenom, sto se pokazalo netacnim.Meni licno talk show najvise lici na Jimmy Kimmel Live; mada bi po Ivanovicevom kamenom poluosmehu uzor pre bio Larry Sanders ili cak Dick Cavett. Takav stav nije los, obezbedjuje izvesnu tecnost dijaloga. Sasvim solidno pakovanje.Glavni Ivanovicev adut je incorrect speech. Politika je tu samo sredstvo: kakva je hrabrost zajebavati Krkobabica? Pa ipak, igranje na kartu nekorektnosti je upalilo i prvi put ovakav projekat ima rejting, i to kakav. Stavise, cini se da II dobija na samopouzdanju i hrabrosti. Poceo je sa Krkobabicem i Karleusom, par nedelja kasnije predstavio se kao Mr.Homophob(pa to iskoristio da pozove Azdejkovica u goste), a vec sinoc je isprozivao Tadica(Micunovic kaze da mu je udarao cvrge;reklo bi se da je to ostavilo trajne posledice). Vetar u jedra dala mu je opomena RRA koju ocigledno koristi kao mladi Minimaks u svojoj radijskoj fazi sedamdesetih, pre nego sto ce pasti u estradno ropstvo. Neke od fora su mu stvarno dobre(meni se najvise dopao penzionerski dodatak: penis bonus-zasto da penzioneri za svoj dodatak kupe kilo jagnjetine? Mogu da kupe i 39 kondoma i kartu za stajanje za Guns'n'Roses), neke manje dobre, ali ih on dobro provlaci sa tom Sandersovskom facom.Problem ove emisije su gosti. Estradni likovi tipa Okanovic, Trzan, Sasa Jovanovic srozavaju sve dobro sto I.I. napravi. Tesko da iko od njih doprinosi rejtingu, jer ta publika kojoj AjAj pokusava da se obrati petkom uvece gleda Pink. Ali eto, uhvatio sam sebe da pratim, sasvim dovoljno da postavim topik i proverim da li sam jedini.

Link to comment

Veliki podstrek su bile i Tosiceve pretnje da ce mu slomiti noge zbog JK.

Uz cinjenicu da mu je scenarista jedan od Bulicevih blizanaca(cak sam ga i upoznao, radio je nekakve programe u SKC pre 6-7 godina)
Radi se verovatno o najstarijem Bulicu, tesko da je neko od blizanaca pre 6-7 godina ista radio
Link to comment

Kopiranje američkih PR tok šoua sa primesom srpske estrade. Čak i da se ne radi o (ne)opevanom šabanu, i da emisija nema mana, kako da stomak izdrži? Kako uspevate?

Link to comment

od svega sam jednom malo zakacio zivica - bilo je to 1 od najneugodnijih tv iskustava svih vremena - usiljeno, nedohovito, prazno, jadno...posle sam na nekoj televiziji video istog tog zivica kako relativno normalno prica.jel u tim emisija neko smislja sta ce voditelj da kaze? :unsure: sad ispade da gledam tv. :isuse:

Link to comment

bas tako .. taj zivic je zaista duhovit covek i sasvim normalan van talk showa. nije bas jasna ta transforimacija u idiota dok je vodio emisiju. ivanovic prokleto smara sa tom retardiranom facom kad procita neku salu (nije da sam odgledao vise od 1 emisije) i naravno da smaraju sabani koji dolaze za goste (estrada/fudbaleri ...)

Link to comment
taj zivic je zaista duhovit covek i sasvim normalan van talk showa.
nisam stekla takav utisak, ali to je mozda sto ne volim histeriju i napadnu "duhovitost". emisije nisam gledala.zanimljiv mi je aprilov uvod.dacu bezvratom cudovistu jednu fer sansu, samo da se dokopam tevea Edited by PointTaken
Link to comment

upravo sam naterao sebe da, sa premotavanjima, odgledam prvih 20 min jedne ivanoviceve emisije (sa slobodom i vojom nedeljkovic). dakle,- apsolutno je previse ustogljen dok prica one 'fore' na pocetku emisije. izgleda kao da je vezan na neku sajlu pa ne sme mnogo da se pomera da se ne bi otkacio i odleteo. - ruke u dzepovima, po meni izuzetno nekulturno dok se obraca gledaocima.- tupava faca (posledica glume, ne znam kako mu nije jasno da bi 100x bolje bilo da se ponasa prirodnije)Drugi delic emisije gde sedi sa gostima je ono, standardno i vec vidjeno kod nas. nemam neke bitnije zamerke na njega jer je tu daleko opusteniji i prirodniji. Jedine zamerke imam na OCAJNO svetlo u emisiji. Gosti su na pola face u mraku. Dok prilaze stolicama prolaze kroz crne rupe. Smesno i potpuno neporfesionalno.

Link to comment
Svaka čast svakome ko uspe da bez medikamenata pogleda više od 5s ove emisije. Kao da hidrogenska bomba neprijatnosti dolazi preko ekrana...
hvala, mislim da preterujes
Jedine zamerke imam na OCAJNO svetlo u emisiji. Gosti su na pola face u mraku. Dok prilaze stolicama prolaze kroz crne rupe. Smesno i potpuno neporfesionalno.
komentarises nesto o cemu nemas pojma Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
Ivane, ti li si?
nije, Ivan je Delija.

...Našli smo se, kao i obično, na parkingu Marakane. U dva automobile, Slavko Beleslin, Vuk Rosandić sa sinom, Kubura, Sale Ignjatović sa sinom, neizbežni Milutin i moja malenkost sa pašom Encom. Prijateljski smo se izljubili i odmah počeli sa prozivanjem. Kubura i ja smo prozvali Vuka i Slavka da su gej ekipa i da treba da se voze zajedno do Novog Sada i mogu i da se maze u kolima. Greškom, u njihovom autu je zavrsio i Milutin, a kako mu je bilo zna samo on :). Do Novog Sada smo taman ispričali jedni drugima šta ima novo i popili po par piva na pumpama. Tu smo sreli i nekoliko Delija i izljubili se sa njima. Često se srećemo po pumpama u Srbiji, bratski izljubimo i podelimo uverenje da uzimamo još tri boda. Takvi smo mi Cigani, večita vera u pobedu. To nas je i dovelo do vrha Evrope i sveta. Nastavljamo dalje i na ulasku u NS prvo nailazimo na “kraljice noći”. Nafrakane, umorne i istrošene stoje kraj puta i sklanjaju pogled kada vide šalove i dresove, jer ni njima nije do zajebancije sa Delijama. Inače, načuli smo da je tarifa oko 10 eura, ako to nekoga zanima. Ulazimo u dobri, stari Novi Sad. Naš grad, koji je uvek lep i za Zvezdaše otvoren. Dan je divan i sunčan, pivo je uradilo svoje i sve što nam treba je da pobedimo danas i zakucamo prvo mesto. Stajemo na raskrsnici da Vuk preda svom prijatelju neki plakat. Slavko je nasmejan, Vuk umoran, a Milutin uplašen. Ne smem ni da pitam šta se događalo usput...

Edited by teacher
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...