Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

ima jedna zgrada u sutomoru, na magistrali je, kad se ide prema baru nekih 500m pre autobuske.... kad god prodjem pomislim da bi trebalo da stanem da je slikam....cini mi se da je to jedna od najruznijih zgrada na svetu

  • +1 1
Link to comment

ah, čuvena zgrada sa pagodom! :rolleyes:

 

čovjek-vlasnik-investitor je dograđivao ono čudo godinama, sad pola apartmana, sad jedan i po, u zavisnosti od toga koliko je uspješna sezona bila, koristeći pritom najrazličitije materijale, karton i šper-ploča included... i tako, dal' izdavo, dal' prodavo, uglavnom uspješno poslovao sve dok se vlasi nisu dosjetili da ga priupitnu za neke dozvole i slične trice (valjda kad je neka od tradicionalnih koverata negdje zalutala ili ispala mršavija od očekivanja). i čovjek-preduzetnik-inovator, ne budi lijen, nakatari na vrh onoga budistički hram, ni manje ni više, i registruje budističku vjersku zajednicu u CG - i tako uspješno spriječi napaćenu državu da mu nešto uradi sa onim ruglom, jerbo se ne smije na vjerske objekte udarat...

  • Haha 4
  • Hvala 1
Link to comment

Boze, naglas sam se nasmejala. Ovo izgleda ima vise kupola da po potrebi bude i «pagoda» i «crkva». 

 

A realno kad se ovako gleda bez kupola meni vise lici na zatvorsku zgradu, nego turisticke apartmane. 

Sta je sa hotelima u HN/Igalo, Plazom i Igalo? Secam se poslednji put kad sam bila (2013., valjda) da su kao prodati, ali niko nista nije renovirao?

 

 

Link to comment
3 hours ago, Moonwalker said:

 


Sta je sa hotelima u HN/Igalo, Plazom i Igalo? Secam se poslednji put kad sam bila (2013., valjda) da su kao prodati, ali niko nista nije renovirao?

 

 

 

Ništa, stoje kakvima ih i pamtiš i čekaju revoluciju da ih oduzmemo Milovom kumu i njegovoj propaloj firmi 

  • Hvala 1
Link to comment

Kum znaci, busines as usual. Tolike godine, a da nijedan veci hotel nije renoviran sem, cini mi, se onog u Njivicama.
 

U hotel Igalo smo isli kao deca.

 

Plaza je bila dobar kongresni hotel samo odavno zreeeo za renoviranje. Iznutra pre svega.

 

Zadnjih godina kad smo dolazili isli smo u onaj mali blizu manastira Savina, ali mi zafali komfor veceg hotela. 

 

Jesu li poceli da preciscavaju vodu koja odlazi u more na tehnicku? 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

da, da, rivijera u njivicama je renovirana, mada ne sjajno, a plaza i igalo cekaju bolja vremena, nazalost. tamaris je srusen, a hotel topla izmjesten iz imovine drzavnog hotelsko-turistickog preduzeca prije njegove privatizacije i prodat odvojeno, jeftino i lose.

dva hotela u bijeloj, delfin i park, kupio je domaci tajkun.

 

prerada vode je krenula prije dvije godine, projekat jeste bio lopovski i ima gresaka ali se sve u svemu isplatila, sudeci po cistoci vode. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

prerada vode je krenula prije dvije godine, projekat jeste bio lopovski i ima gresaka ali se sve u svemu isplatila, sudeci po cistoci vode. 


:hail:
 


 

 

Link to comment
25 minutes ago, Moonwalker said:

Da cini mi se da je Topla otisla Madjarima. Gledala sam malo, isto kao sto pamtim iz detinjstva samo malo nasminkano spolja.

 

da, da, s tim da je jedan lijepi objekat u krugu hotela porusen, a javni prolaz zatvoren. opstinska vlast aktuelna u doba privatizacije je nesto nacula o rizort hotelima i pristala na sve sto je kupac trazio, sulud koncept za gradsku sredinu.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...