Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

1 hour ago, bradilko said:

jeste lepo za mene lokalca ali kad znas da ce mnogi bankrotirati i osiromasiti nije bas kao u oktobru. 

postoji zakonitost- leto je, turisti nagrnu, bezanija u sto praznija mesta. to je vec igra, interesantna.

 

Jeste. Mislim da poznajem otprilike dvoje-troje iz HN-a koji ne zavise od turizma direktno. Svi ostali zavise ovako ili onako. Valjda su štekovali neku kintu da prežive predstojeću zimu koja će biti najduža ikad.

 

Tuga, moja dva drugara, planinara, su pretprošle i prošle godine završili i papreno platili kurseve za licencirane vodiče, krenulo ih fenomenalno prošle godine.  Moja drugarica se zadužila (zajedno sa mužem) kupila i renovirala nekakav jedrenjak, već su imali zakazane ture za ovu godinu. Bog sveti zna kako će se izvući iz ovog.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
7 hours ago, Pečorin said:

Znači, kao nekada :D samo bez gužve 

Uvek je bilo vode na tuševima i česmama po plažama. Imali su Crnogorci sistem, čak i u vreme najvećih nestašica vode: vode po kućama/stanovima ima od otprilike 6-7 popodne do 10 ujutro. Taman da se istuširaš za izlazak, za večeru, i ujutro kad ustaneš i doručkuješ. Ta voda koju nemaš kući se u to vreme trošila na plaži.

Link to comment
10 minutes ago, ObiW said:

Uvek je bilo vode na tuševima i česmama po plažama. Imali su Crnogorci sistem, čak i u vreme najvećih nestašica vode: vode po kućama/stanovima ima od otprilike 6-7 popodne do 10 ujutro. Taman da se istuširaš za izlazak, za večeru, i ujutro kad ustaneš i doručkuješ. Ta voda koju nemaš kući se u to vreme trošila na plaži.

 

mislis novljani - bokelji

 

Link to comment
1 minute ago, mustang said:

u moje vreme kad neko kaze da je bokelj, mislio je da je npr novljanin hrvatskog porekla ...neka me @morgana ispravi

Evo ja ću da te ispravim, prešlo mi u naviku. Katolici su Lacmani.

Link to comment
5 hours ago, ObiW said:

Uvek je bilo vode na tuševima i česmama po plažama. Imali su Crnogorci sistem, čak i u vreme najvećih nestašica vode: vode po kućama/stanovima ima od otprilike 6-7 popodne do 10 ujutro. Taman da se istuširaš za izlazak, za večeru, i ujutro kad ustaneš i doručkuješ. Ta voda koju nemaš kući se u to vreme trošila na plaži.

 

Ja se secam da sam bila sa mamom jedne godine u tom najvecem hotelu u HN (valjda je to taj Plaza) kada je bila na seminaru, svih nedelju dana nisu imali vode, osim po koji sat. Cistacice bi ostavile kofu (jednu) vode ispred vrata ujutru i uvece. Imamo prijatelje i poznanike po manjim mestima u Boki pa bismo se kod njih istusirali koji put. Na plazi ili nije bilo nikakvih tuseva, ili ako je bilo, bili su bez vode, secam se da se jedan njen kolega zalio na so. Pocetak 2000tih.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

u moje vreme kad neko kaze da je bokelj, mislio je da je npr novljanin hrvatskog porekla ...neka me @morgana ispravi

 

nekad smo svi bili bokelji, a onda je postalo in zatirati svaku bokeljstinu i jadranstinu. ali zanimljivo je da trenutno ima i ekstremno desno orijentisanih srba i hrvata koji insistiraju na bokeljstvu kao potpuno zaokruzenom identitetu i nezavisnoj boki, cak srba i vise jer time izrazavaju negodovanje prema crnoj gori. 

u hn si posljednjih godina svakako mogla da vidis to identitetsko ogradjivanje koje pominjes, a bokeljski identitet jeste jaci u unutrasnjosti zaliva.

pored svega nabrojanog, ima i dobrih gradjanskih inicijativa koje sebe zovu bokeljskim.

tako reci, ko god sta kaze na ovu temu u pravu je.

 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

merci :)

 

ovo je kad sam bila klinka. neki nasi prijatelji (hrvatskog porekla iz hn) su isticali to. sada vise nisam u toku a i ne pricamo o tome jer nas ne interesuje. prijatelj je prijatelj makar bio lud i za djukanovicem. 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

Ja se secam da sam bila sa mamom jedne godine u tom najvecem hotelu u HN (valjda je to taj Plaza) kada je bila na seminaru, svih nedelju dana nisu imali vode, osim po koji sat. Cistacice bi ostavile kofu (jednu) vode ispred vrata ujutru i uvece. Imamo prijatelje i poznanike po manjim mestima u Boki pa bismo se kod njih istusirali koji put. Na plazi ili nije bilo nikakvih tuseva, ili ako je bilo, bili su bez vode, secam se da se jedan njen kolega zalio na so. Pocetak 2000tih.

to sa vodom je bilo posebno posle napada crne gore na konavle pa su oni ukidali vodu sa plata i naplacivali neke jake cene. ako ne uplati hn nema vode. secam se u institutu igalo video sam par sobetina sa naredjanim plasticnim flasama koka kole  punim vode. 

a npr ovi iz pg cikotici sve dole posprdno zovu lacmani da su bilo koje vere. kao lacmani su lukavi a kad kazu srbijanac nekom to je kao cicija i sebicnjak.

 

Link to comment
5 hours ago, morgana said:

 

nekad smo svi bili bokelji, a onda je postalo in zatirati svaku bokeljstinu i jadranstinu. ali zanimljivo je da trenutno ima i ekstremno desno orijentisanih srba i hrvata koji insistiraju na bokeljstvu kao potpuno zaokruzenom identitetu i nezavisnoj boki, cak srba i vise jer time izrazavaju negodovanje prema crnoj gori

u hn si posljednjih godina svakako mogla da vidis to identitetsko ogradjivanje koje pominjes, a bokeljski identitet jeste jaci u unutrasnjosti zaliva.

pored svega nabrojanog, ima i dobrih gradjanskih inicijativa koje sebe zovu bokeljskim.

tako reci, ko god sta kaze na ovu temu u pravu je.

 

 

Tačno. Velik broj ljudi koje poznajem iz Boke se deklarišu kao Srbi-Bokelji.

Link to comment
8 hours ago, ObiW said:

Evo ja ću da te ispravim, prešlo mi u naviku. Katolici su Lacmani.

 

Bilo nekad. Sad severnjaci tako zovu primorce iz pogrde, ovi njih zovu irvasima. Cirkus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...