Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

da nije surlas sjebao i hrvatsku ljutio bih se na bokelje do neba... ovako, vidim da je bas veliko sranje po istocnom jadranu. cini mi se da sam negde procitao da su i palme na splitskoj rivi  stradale.

veliko je zlo taj surlas.

Link to comment
da nije surlas sjebao i hrvatsku ljutio bih se na bokelje do neba... ovako, vidim da je bas veliko sranje po istocnom jadranu. cini mi se da sam negde procitao da su i palme na splitskoj rivi  stradale.
veliko je zlo taj surlas.
On je verovatno "uvezen" kad su nabaljane neke palme za sadnju?
Baš šteta, ali očigledno da je baš "brzo" napadao. Mada verovatno nije jadran prvi stradao, cenim da je bilo upozorenja, no mi se svi ponašamo po onoj "valjda neće"...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
12 hours ago, Frank Pembleton said:

On je verovatno "uvezen" kad su nabaljane neke palme za sadnju?
Baš šteta, ali očigledno da je baš "brzo" napadao. Mada verovatno nije jadran prvi stradao, cenim da je bilo upozorenja, no mi se svi ponašamo po onoj "valjda neće"...

 

Ma kakvi, idu paralelene priče, jedna je da su im Italijani uvalili palme sa surlašima, druga je da je stigao iz Albanije, treća je da je  stigao iz Hrvatske. Lupetaju. Mislim da ima pet godina kad sam prvi put video plakat o opasnom insektu koji je stigao u Boku ispred Rode kod novljanskog parka, imam i fotku negde.

 

Sad naravno razvijaju teorije zavere, pošto ih je pre pet godina boleo kurac da se time zabavljaju.

Link to comment
 
Ma kakvi, idu paralelene priče, jedna je da su im Italijani uvalili palme sa surlašima, druga je da je stigao iz Albanije, treća je da je  stigao iz Hrvatske. Lupetaju. Mislim da ima pet godina kad sam prvi put video plakat o opasnom insektu koji je stigao u Boku ispred Rode kod novljanskog parka, imam i fotku negde.
 
Sad naravno razvijaju teorije zavere, pošto ih je pre pet godina boleo kurac da se time zabavljaju.
Pa kažem ja... I za Srbiju važi, mi smo zemlja "neće valjda"...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
surlas je stigao sa jeftinim uvoznim sadnicama palme koje ili nisu prosle fitosanitarnu kontrolu, ili nije trebalo da je prodju. 
Pa verovatno tako nekako, ili "pregledali smo evo faktura..." I "neće valjda"




...shiit has hit the fan...

Link to comment
5 hours ago, morgana said:

surlas je stigao sa jeftinim uvoznim sadnicama palme koje ili nisu prosle fitosanitarnu kontrolu, ili nije trebalo da je prodju. 

 

ovo sam najcesce cuo i ja a i deluje najlogicnije znajuci kakvi smo stovatelji sopstvenih propisa.

a sto ne kupe vec odrasle palme? ( kao zamenu)

Link to comment
8 minutes ago, beta kentauri said:

jel postoji neki način da se potamni taj surlaš? 

kakva su iskustva drugih?

nešto mora da postoji.

 

ima neka fora sa nekim ultrazvukom ili tako nešto:). neke frekvencije koje oni ne mogu da podnesu. al to kao skupo valda. lupam al slično

@morgana

a ako su pojeli sve što se imalo pojesti jel prelaze na druge biljke? onda ih potamaniti nekim insekticidom ili vatrom i onda kupiti one kalifornijske a ajde može i ove domaće

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...