Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

idem ubar, tako da mi rozaje zato odgovara, mada razmatram i opciju foca-niksic-podgorica, tu mi je problematican deo od zvornika do foce, ne znam koliko cu da se smorim po onim gudurama, hanpijesak, sokolac itd....

ja sam tim putem isao milion puta. nema tu nukakvih gudura, ne brini. imas doslovce 8km prave planine i serpentina, izmedju han pijeska i vlasenice. od gorazda, preko rogatice i sokoca, do han pijeska je dobar put i mahom ravan (romanija). od vlasenice dalje je rutina. vazno - granicu prredji u karakaju - tu nema guzve, iako je sa srpske strane los put. na sepku je uvek guzva zbig likova koji iz loznice prelaze u bih da sipaju gorivo.

Link to comment

idem ubar, tako da mi rozaje zato odgovara, mada razmatram i opciju foca-niksic-podgorica, tu mi je problematican deo od zvornika do foce, ne znam koliko cu da se smorim po onim gudurama, hanpijesak, sokolac itd....

Foča-CG granica je lutrija. Možda prođeš za pola sata a možda zaglaviš dva. U subotu uveče je na granici bila kolona do Plužina sa CG strane, a onaj putić od Foče do granice je tuga, i tu zna da se napravi ozbiljna kolona. Mi pretprošle godine tu 20 km prelazili sat vremena.

Link to comment

u toj varijanti sam mislio da idem na sremsku racu, pa preko bijeljine do zvornika

ma jok, to je duza i sporija opcija.

 

ides bg-sabac-loznica-mali zvornik-karakaj-zvornik-milici-vlasenica-han pijesak-sokolac-rogatica-ustikolina-gorazde-ustipraca-foca-tjentiste-gacko-bileca-trebinje-meljine

 

ubedljivo najgori deo puta je foca-tjentiste. sve ostalo je boza. taj deo od vlasenice do pola puta do pijeska traje manje od 15 minuta.

 

edit: sad vidim da ides u bar. tribun je u pravu, od foce do cg moze da se zakomplikuje. meni, doduse, nije nikad ali to nije nikakva garancija. inace, voznja pored onog jezera (plavsko?) je praznik za oci.

Edited by ikar
Link to comment

idite preko bosnije.tako propustate najbolju mne.ali zato cete brze doci do glibavih plaza..uzivanje je voziti kroz mne.to se ne vidja svaki dan!jebale vas brze pruge,autobanovi..npr stari put za ulcinj niste videli u zivotu.petrovacke gore.rijeka crnojevica..

i sta ce ti hamburgeri na mediteranu?kakva je riba u herceg novom i okolici?

Link to comment

idite preko bosnije.tako propustate najbolju mne.ali zato cete brze doci do glibavih plaza..uzivanje je voziti kroz mne.to se ne vidja svaki dan!jebale vas brze pruge,autobanovi..npr stari put za ulcinj niste videli u zivotu.petrovacke gore.rijeka crnojevica..

i sta ce ti hamburgeri na mediteranu?kakva je riba u herceg novom i okolici?

+1

 

ja sam se dosta vozio starim putem za ulcinj, sto dok sam bio u vj, a i posle. a pre desetak godina sam isao sa zenom od virpazara do rijeke crnojevica. neponovljivo iskustvo. zena se, doduse, toliko isprepadala od uske dzade i provalije sa suvozaceve steane, da sam morao da se vracam preko cetinja i podgorice :D

 

dimljeni krap je u onom restoranu kod mosta u rijeci crnojevica bio vrhunski, sir u ulju jos bolji ali su cene bile bas visoke.

Link to comment

+1

 

ja sam se dosta vozio starim putem za ulcinj, sto dok sam bio u vj, a i posle. a pre desetak godina sam isao sa zenom od virpazara do rijeke crnojevica. neponovljivo iskustvo. zena se, doduse, toliko isprepadala od uske dzade i provalije sa suvozaceve steane  :D

 

al si zato ispao veliki baja sto je najbitnije

:thumbsup:

Link to comment

ma rijeka crnojevica je sto se tice jela ozbiljna turisticka prevara, kao i svako mesto gde kusta kupi kucu

 

najbolji krap u cg se jede ili u muricima na samoj obali podno maslina ili koje je vec ono drvo tamo, ili u onoj kamiondzijskoj mehani u sotonicima nekih 5-6km od virpazara ka moru, na uzbdrici

Link to comment

pa voda u krsu, nema nista drugo tamo. s obzirom da je pravljeno za kamiondzije kada presisaju uzbrdo, to je vrlo korektna kafana. ako narucujete krapa, 1 porcija je dovoljna za bracni par nekih normalnih potreba i gabarita, ta porcija ima 500-600 grama snicle od velikog krapa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...