Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

podgorica-virpazar-godinje

moze i ovaj stari put za ulcinj ako je uopste u funkciji

ako cete na cetinje moze iz virpazara do rijeke crnojevica pa starim putem do cetinja i onda starim putem za kotor i onda oko boke

a najbrze je podgorica-cetinje.ima dosta deonica sa 3 trake i vidim vozikaju se bicklima mnogi stranci 

Link to comment

da li kazes skadar a mislis na jezero? ako da, put od virpazara prema albaniji, na nekoliko stotina metara iznad jezera je verovatno najspektakularniji krajolik u montenegro koji sam video i vozio. put je bio krsina kada sam poslednji put tamo prosao i tesko mi je da zamislim da bi to neko obnavljao zbog par zaboravljenih malisorskih sela ali je sumanuto lepo i nije bilo sjebano, kao neki drugi delovi drzave.

na skadarsko jezero mislim, naravno.

Hvala, duly noted

Link to comment

Izbegavajte Čačak pogotovo u Petak i Subotu,jer genijalci zatvore most u sred sezone pa jedini prolaz je kroz centar,meni pre neki dan trebalo 45min da izađem iz Čačka,a obilazni putevi vode kroz zapizdine i zaseoke.

u tom slucaju ako se dolazi iz kraljeva ili kragujevca mozda je bolja varijanta u mrcajevcima preci most, pa starim putem kraljevo-cacak i ukljuciti se na obilaznicu na samom ulasku u grad, nego ici kroz centar cacka iz pravca konjevica

 

nego kad pomenu ikar put rudnik - mladenovac, pre nekih 15ak godina to je u tada jakoj konkurenciji bio najgori put na koji sam naleteo u srbiji

naravno ta informacija sada nema nikakvu vrednost, ali me podsetilo muke

Link to comment

Najbolja varijanta je da iz Kragujevca,ideš odmah na kraljevo preko Gruže,pa iz Kraljeva na Guču i Jelen Do.Jeste malo duže ali izađe mu na isto ako zapadneš u gužvu,ali ne srtojiš 45min na vrućini 

Edited by Bambula
Link to comment

Dobra alternativa za Ibarsku je put Obrenovac-Ub-Valjevo-Kosjerić-Požega. A u CG obavezno Pljevlja-Žabljak-Šavnik-Nikšić

Nije na zalost, prosao pre neki dan, put los, zapusten, oko Divcibara jos i ovako i onako, sve u svemu nije vredno truda, mada steta kraj je prelep.

 

I od Niksica na Risan je savrseno, put najvecim delom nov ili dobro renoviran, mislim da nema bolje alternative za one kojima je destinacija Zaliv.

 

A preporuka za skretanje desno jedno 5 km posle Zabljaka ka Niksicu, preko dela Nac. parka Durmitor, Bobotov kuk cini mi se, i silazak u Pluzine, posle moze Niksic dobrim putem. Mislim, kome je do skitnje, predeli su vredni vidjenja, put doduse jeste malo zahtevniji, ali u neku ruku i provaljen turisticki tako da sve u svemu par sati gore dole.

Link to comment

ovde samo još alvirović nije pisao :P

a na 138. kilometru u žarkovu imate i gaspromovu pumpu koja u ponudi ima i tečni naftni gas

idealno mesto za okrepljenje

Link to comment

A preporuka za skretanje desno jedno 5 km posle Zabljaka ka Niksicu, preko dela Nac. parka Durmitor, Bobotov kuk cini mi se, i silazak u Pluzine, posle moze Niksic dobrim putem. Mislim, kome je do skitnje, predeli su vredni vidjenja, put doduse jeste malo zahtevniji, ali u neku ruku i provaljen turisticki tako da sve u svemu par sati gore dole.

 

Čuj, malo. :lolol: Jedini put u životu da sam u sred tunela video lakat krivinu, pa još uzbrdo. U stvari nisam je video tj. nije je video vozač, ispalo je da je nekakva raskrsnica u sred planine, pa smo se malo usrali od straha kad smo provalili da je trebalo levo od albukerkija a mi produžili pravo (tamo videli svetlo) i u momentu se pred nama stvorila provalija, kako nam je izgledalo (a nije, bio je neki putić samo nizbrdo). Puče pogled na Pivsko jezero i ceo život protrča pred očima u par sekundi, :D

 

Put tj. ona deonica od skretanja sa glavnog puta za Foču (sa plužinske strane) je loš, uzak, pun serpentina i sa jakim usponima, plus na pojedinim deonicama u tom delu se dva automobila ne mogu mimoići normalno. Moje neko mišljenje je da ono nije nizašta ispod 100 konja.

Link to comment

Nije na zalost, prosao pre neki dan, put los, zapusten, oko Divcibara jos i ovako i onako, sve u svemu nije vredno truda, mada steta kraj je prelep.

 

I od Niksica na Risan je savrseno, put najvecim delom nov ili dobro renoviran, mislim da nema bolje alternative za one kojima je destinacija Zaliv.

 

A preporuka za skretanje desno jedno 5 km posle Zabljaka ka Niksicu, preko dela Nac. parka Durmitor, Bobotov kuk cini mi se, i silazak u Pluzine, posle moze Niksic dobrim putem. Mislim, kome je do skitnje, predeli su vredni vidjenja, put doduse jeste malo zahtevniji, ali u neku ruku i provaljen turisticki tako da sve u svemu par sati gore dole.

 

Užasan je deo kada se izađe iz Valjeva ka Kosjeriću ali on nije dug. Ima radova ali su postavljeni semafori. Najbolje je što je put prazan.

Link to comment

Čuj, malo. :lolol: Jedini put u životu da sam u sred tunela video lakat krivinu, pa još uzbrdo. U stvari nisam je video tj. nije je video vozač, ispalo je da je nekakva raskrsnica u sred planine, pa smo se malo usrali od straha kad smo provalili da je trebalo levo od albukerkija a mi produžili pravo (tamo videli svetlo) i u momentu se pred nama stvorila provalija, kako nam je izgledalo (a nije, bio je neki putić samo nizbrdo). Puče pogled na Pivsko jezero i ceo život protrča pred očima u par sekundi, :D

 

Put tj. ona deonica od skretanja sa glavnog puta za Foču (sa plužinske strane) je loš, uzak, pun serpentina i sa jakim usponima, plus na pojedinim deonicama u tom delu se dva automobila ne mogu mimoići normalno. Moje neko mišljenje je da ono nije nizašta ispod 100 konja.

Ne znam kakve veze ima konjaza, pretpostavljam da si mislio na auto, ali 'ajde: put, tura je OK za proci, predeli su vredni gledanja, poslednjih godina ima i nekog turizma sa mogucim svracanjem, uglavnom novokomponovane etno gluposti, ima i dosadnih planinara koji glume avanturu, ali vredi.

Samo Pivsko jezero, pa jebi ga, vestacko, ali se vec uprirodilo, uklopilo, preporuka u svakom slucaju.

Inace, kad pomenusmo konje, 1 za jahanje i jos eventualno 1 za nosenje opreme bi bili idealna kombinacija za tu vrstu skitnje, probano svojevremeno sa 1 magarcem po imenu Marko, u Srbiji doduse, ali provereno funkcionise, mislim, Marko i ja, 2 magarca, pa tako 15-ak dana gde nas oci vode i noge nose, Kopaonik, delovi Toplice, jos neki nepoznati krajevi, nista specijalna oprema, brendirane cipele...

 

Užasan je deo kada se izađe iz Valjeva ka Kosjeriću ali on nije dug. Ima radova ali su postavljeni semafori. Najbolje je što je put prazan.

Prazan jeste, stoji, prosao pre 15 dana, doduse s klincem u autu pa kozda bio malo kriticnije nastrojen, u svakom slucaju ne bih taj pravac uvrstio u putne*, a ni alternativne Ibarskoj, ali da je predela radi vredan prolaza - jeste.

 

*) putne, mislim ono put od A do B, sa trazenjem alternative raznim ibarskim magistralama i ostalim drumskim babarogama.

Za proskitati, preporuka u svakom slucaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...