Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Kamenska livada:dsc01pi.jpgŠafran:dsc02.jpgCrni puž:dsc04.jpgNeoštar je, nisam smeo bliže da mu priđem:dsc05.jpgSlepi miš, pao sa drveta, preživeo je:dsc06.jpgVeliki zeleni skakavac:dsc07d.jpgPuh, u planinarskom domu:dsc03.jpg

Edited by Anonymous
Link to comment
Šafran:dsc02.jpg
Sad sam radoznala, je li ovo sigurno šafran i da li je fotografisan ovih dana? Šafrani cvetaju ili u proleće ili u jesen, pa je čudno što ovaj cveta u avgustu. Ovo mi više liči na neki zvončić ( campanula).
Link to comment
Sad sam radoznala, je li ovo sigurno šafran i da li je fotografisan ovih dana? Šafrani cvetaju ili u proleće ili u jesen, pa je čudno što ovaj cveta u avgustu. Ovo mi više liči na neki zvončić ( campanula).
U junu je slikan. Već su bili počeli tada da nestaju, kažu da ih je bila puna livada mesec dana ranije.
Link to comment

dobri ljudi, evo nas u ground zero novom. net radi u Belavisti, sada cemo verovatno i jesti ovde posto nije skupo a javljam kakvog je ukusa. dajte neke smernice za dobar obzder u HNovom striktli, za Rose vec znamo. ono sto gazza pominje moze da bude riblji restoran Leut, tu negde borderline Igalo, ima ronilacko odelo iz XIX veka, setio sam se da sam jednom jeo tamo negde jos u 90im valjda i da je bilo bas dobro.hrana, hrana, HRANA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment

Probajte konobu na Škveru (ukoliko nađete mesto). Galija (na šetalištu prema Meljinama) je, izgleda, solidna. Koliko sam shvatio, najbolja mesta za klopu se nalaze van Novog.

Link to comment

puni elana seli smo u kafanu "pod lozom" na nekom minijaturnom prostoru iza glavne ulice a pored Roda marketa. all in all, nece me vise nikada videti - konobar je bio epitom poslovicne neljubaznosti sa CG primorja. kada mu je na fin nacin skrenuta paznja na bahatost, pokusavao je da popravi utisak i da se zgotivi. uglavnom, ako ste stranci (tj pricate na stranskom) OK, otherwise ce vas tretirati kao dosadne stenice. ok, mozda volite da vam konobar kaze "cao" kad kazete "dobro vece", ili da vas zove "rodjeni" ili "slusaj kada ti govorim". sto je najgore, hrana nije losa a has za dvoje od koga smo overili je bio 21e. za izbegavati u svakom slucaju

Link to comment

pod lozom je nevidjeno smece. probala sam tamo jednom pasulj sa zacinom od pasulja i dosta corbe, od tada ih izbjegavam.tri lipe moze da prodje, a cujem da je sto se tice jedenja s nogu bolji rostilj ispod forte mare. moze da se jede i u gradskoj luci, u konobi ispod sport kafea, rostilj u konobi 'risan' na putu od centra ka tzv rentavilama. leut je ranije bio dobar, a ta konoba koju gazza pominje je vjerovatnije na samom kraju igala, nekih 200 m ili nesto vise iza leuta, sa lijeve strane, al zaboravih joj ime, pitacu.ja najcesce idem u feral na skveru, al ne jedem ribu nazalost (mada kazu da je riba dosta dobra tu). biftek i curetina su sasvim ok, al garnirung je dosadan i vazda isti, sto i nije bas logicno.na magistrali iznad kanli kule ima mesara i restoran babic, jela 2x dobro i jednom preslano. enterijer je kic doduse.na belavisti mi nikad nista nije valjalo.u baosicima je nelosa konoba papagaj, premda samo nelosa a ne super kao ranije.piknik iznad hotel plaze je imao solidne pice.e, u restoranu belvedere (na magistrali, od kanli kule nekih 50 m prema savini) sam jela super gruzijska predjela, bas zanimljiva, al su im raznjici bili smece. i ne vidim sto su razliciti od nasih.edit: po mom skromnom iskustvu, zaobici konobu rafaelo na toploj i onu preko puta nje (kojoj ne znam ime, u narodu je poznata kao 'kod brgije')

Edited by morgana
Link to comment

zaboravih jucejela sam nedavno sasvim fino u levangeru u igalu (blizu hotela tamaris, na setalistu). dnevni meni je bio 6 ili 7 e, predjelo teleca corba, glavno jelo piletina ili riba (ja sam uzela piletinu), salata od sezonskog povrce, a za dezert voce ili palacinke.nekidan kad sam prolazila, nisam vidjela tablu sa dnevnim menijem. e sad, sta to znaci, ne znam. dalje sto se tice igala, osim leuta i one konobe nepoznatog imena, u tvinsu mogu da se uzmu 2 piroske za 4 e, solidan obrok sa 2 osobe. nista spec, ali jestivo, dok spagete tamo nista ne valjaju.

Edited by morgana
Link to comment

ovaj tzv slovenac sto je gazza pitao za njega prodaje ribu i ostalo i leutu i brojnim drugim kafanamabar tako kazu ovi ribari sto sam ih pitala

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...