Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

16 hours ago, foto said:

Danas su i Kotor i Tivat bili pod saobracajnim kolapsom. Ja ne silazim sa mog brda dok bude bilo icega u frizideru. 

Uverio se iz prve ruke. Juce smo najmanje sat vremena proveli u onom tunelu ispred Kotora. Dan pre toga smo se isto toliko dugo vracali iz Jaza do Budve. Vala odsad idem samo peske dok ne dodje vreme da se vracam kuci

Link to comment
14 minutes ago, BOOGIEMAN said:

Dan pre toga smo se isto toliko dugo vracali iz Jaza do Budve.

Од Јаза кренеш ка Тивту, после отприлике 2 км, у Ластви скренеш десно и преко Топлиша си у Будви очас посла.

Пут ОК, има пар кривина али ништа страшно.

 

 

Едит: мада, разумем кукњаву:D, посматрам свакодневно са безбедне удаљености додуше и да ми није 4*4 и споредних путева на памет ми не би пало да се провозавам поменутим релацијама.

Edited by namenski
Link to comment

A, jbg Ivy, treba nekada sici za provijant i gorivo. A barka za novi mi ide mnogo rano i mrzi me da se penjem uz one skale do pijace, tako da se ponekada mora susresti sa civilizacijom i svim njenim carima. 

Eto, juce, neplanirano kupih pravi panama sesir, rucni rad iz ekvadora, prelep, a trebao mi je samo benzin i plavi patlidzan.

Link to comment
4 hours ago, namenski said:

 

Едит: мада, разумем кукњаву:D, посматрам свакодневно са безбедне удаљености додуше и да ми није 4*4 и споредних путева на памет ми не би пало да се провозавам поменутим релацијама.

Ma ni preko trojice se nije moglo uci u grad. Kolaps totalni. 

A tvoj predlog za jaz- budva jedini ima smisla. Magistralom je besmisleno, al ima tome vec par godina. Nije to ovogodisnji problem. 

Nakon 15 god na tockovima opet se mislim o nabavci barke kao prevoznog sredstva, nista vise od toga. 

Edit:

Barke za zaliv, nista dalje i ozbiljnije. 

Edited by foto
Link to comment

Ja od 2015. Morao da odem na 2 sata. Pre poga ni ne pamtim. Znam samo da sam se izgubio u gradu. Moja Budva je imala 1 semafor. 

Edited by foto
Link to comment
1 hour ago, foto said:

Nakon 15 god na tockovima opet se mislim o nabavci barke kao prevoznog sredstva, nista vise od toga. 

Edit:

Barke za zaliv, nista dalje i ozbiljnije. 

Ma barkamtm se ja, ali nisam Zaliv, tako da barka kao prevozno sredstvo u modernom smislu ne dolazi u obzir, obaska troskovi goriva...

Za po Zalivu bi imalo smisla i meni je palo na pamet: sa relativno malim dizelom i nekih max 20 kmh svaka tacka u Zalivu bi vremenski bila u redu velicine trajanja voznje autom cak i van sezone, sezonu da ne pominjem….

Link to comment
1 hour ago, foto said:

Moja Budva je imala 1 semafor. 

Danasnja ima 2, sto ti je progres :D

 

Edit ili ipak sva 3, pokusavam da se prisetim.

Edited by namenski
Link to comment

Nakon 10-ak godina ponovo bili u CG na nedelju dana, i dalje mi mi je glavni utisak bio nekakav "shock & awe" osjecaj koji me zapljusnuo kad smo se osvanuli u Tivtu i onda obisli Boku i dolje do Budve.

 

"Shock" jer nisam mislo da je moguce imalo vise opteretiti slabasnu crnogorsku infrastrukturu, ali ocito da jeste. Tu je glavni simbol onaj vez u Tivtu gdje usidravaju one kruzere, a za mrcku manji simbol je kad se provlace kroz onaj tjesnac izmedju Lepetana i Kamenara. Iako kontam ekonomski moment, to je i bukvalmo i simoblicko silovanje Boke.Takodje sam bio shokiran i gradnjom koja vec mutira u opasnu metastazu, iako je vec splasnula euforija od prije nekih 4-5 godina, barem prema prici lokalaca. "Awe" je pak bio pred ozbiljnom lovom koja je uplivala i koja dalje uplivava u Boku, a Budva me asocirala na neki miniaturni Miami. Sto zbog buke, a sto zbog silnih kranova i grandje koja se cini ne jenjava, ekonomkoj logici untatoc. Bas kao i Miami.

 

Ovako na prvi pogled i ne zadubljujuci se u tematiku previse, rekao bih da je jedina sansa da se CG spasi ( u turistickom smilsu) da se zapravo sprovede ona pominjana strategija o vrhunskom/mondenskom turizmu, a la Monte Carlo i tu je onaj Porto Montenegro dobra smjernica. E sad, da li je to uopste moguce u trenutnom politicko-ekonomskom ozracju, to je neki drugi par rukava. A i da jeste moguce, ostaje pitanje kako da se to urade a da se lokalci ne otudje od/sa vlastite zemlje i gradova, kao recimo Dubrovnik.

 

That said, pocinjem razmisljati o kupovini stana tamo negdje jer je priroda predivna, a ni narod nije previse los :-) Navodno se u Krasicima moze naci pozna SFRJ gradnja za ~650 EUR/kvm, sto je sasvim prihvatljivo.Samo kupanje na na zapadnoj obali (uprkos "bizmismenima") i povremeni izleti u Perast su vrijedni te cijene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...