Jump to content
IGNORED

Preferans


Duci Simonovic

Recommended Posts

Nemam pojma kakav je na fejsu, mi smo igrali tako sto pocinjemo sa 51 pa ko pre stigne do 0. 

Betla mora biti kao opciija u licitiranju, kad je neki igrac blizu nule uz pomoc betla ga rusimo., npr on ima 1 a ja 101, to sto cu pasti na 7 mi realno nista ne znaci ako on uzme stih pa ga nas dvojica busimo betlom dok ne dodje trenutak da ga srusimo - jednostavno mu ne dozvoljavamo da pokupi te dve karte sem u slucaj da osetim da mogu da ga rusim.

Edited by Duci Simonovic
Link to comment
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Duci Simonovic

    25

  • bad music for bad people

    21

  • aram

    19

  • korindjar

    9

Meksiko se zove i gangster. Skoro samo to smo igrali kao tinejdžeri i studenti, pravi preferans nikad nisam igrao, a želim.

Pa i sad bar jednom godišnje u homtaunu sa starim društvom okuvam celovečernju partiju

Link to comment
On 1/5/2018 at 3:51 PM, vathra said:

Има ли овде неких спортиста који играју бриџ, или су само коцкари?

igrao ja nekad, ali sam imao glupu ideju da mi partner bude tadasnja tevojka i tako...

Link to comment
1 hour ago, aram said:

igrao ja nekad, ali sam imao glupu ideju da mi partner bude tadasnja tevojka i tako...

 

Класичан зез.

Је ли она барем наставила да игра?

 

Link to comment

Ja inače vučem kompleks od prefaransa kao "traume iz detinjstva" .
Igrao ćale sa nekim Crnogorcima dole ja bio tu, ne znam kako i zašto sam "uskočio" da igram.
Uglavnom nešto sam "divljao" i zamalo batine da dobijem!
Danas nisam siguran ni da me neko propita koja su pravila ;-)


...shiit has hit the fan....

Link to comment
20 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja inače vučem kompleks od prefaransa kao "traume iz detinjstva" .
Igrao ćale sa nekim Crnogorcima dole ja bio tu, ne znam kako i zašto sam "uskočio" da igram.
Uglavnom nešto sam "divljao" i zamalo batine da dobijem!
Danas nisam siguran ni da me neko propita koja su pravila ;-)


...shiit has hit the fan....

Divljanje je u principu dozvoljeno na betlu i sansu u smislu blefa, prelicitiranje da bi nekom prekinuo seriju, ali divljanje kad pratis i jos ako te neko zove je jedno veliko no-no.

Link to comment
On 1/5/2018 at 3:51 PM, vathra said:

Има ли овде неких спортиста који играју бриџ, или су само коцкари?

Играо јааако давно, једва да знам основно.

Link to comment
On 1/5/2018 at 3:51 PM, vathra said:

Има ли овде неких спортиста који играју бриџ, или су само коцкари?

 ja igram spades na fejsu, to mu dodje nesto ko bridz za sirotinju. isto se biduje broj ruku koje ces da odneses, pikovi su trumps naravno i tako..

Link to comment
On 1/9/2018 at 12:32 PM, Majo said:

Divljanje je u principu dozvoljeno na betlu i sansu u smislu blefa, prelicitiranje da bi nekom prekinuo seriju, ali divljanje kad pratis i jos ako te neko zove je jedno veliko no-no.

 

Bas to. Mi smo uvek igrali da ako neko pogresi i zbog njega padne neko drugi, onda taj koji je pogresio preuzima pad. Al za to moraju da svi dobro kapiraju igru.

 

Organizovao sam na PMFu turnire kao student. Svasta nam je dolazilo, pa sto neko rece, umalo i batine da padaju. A nagrade bile nesto simbolicne, ali ljudi koji dobro igraju nece da se zajebavaju sa ovim drugim.

Link to comment
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...