Jump to content

Svetsko prvenstvo u kosarci

Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Isto mislim. I dovoljno je da uđemo u 8. Sve preko je zaista uspeh. Pogotovo dobiti bilo kako Španiju/Grčku.
Ne mislim da je veliki uspeh pobediti (ovakve) Spance ili Grke. Gledali smo svi njihove utakmice i da se ne lazemo svi smo mislili da su to bolje ekipe nego sto su pokazali do sada. Ne mogu da kazem da su to prosecne ekipe i da cemo ih lako dobiti, ali svakako mozemo da bijemo i jedne i druge. I to nece biti iznenadjenje.
  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Кристофер Лумумбо

55

• Teixeira

18

• Joe D

20

• Feindouno

50

plus ovoAfter the end of Greece-Russia game and Russia's win which was "questionable" to say the least, Greek center Bourousis exchanged some heated words with Turkey's coach Bogdan Tanjevic.There was much speculation as to whether Greece and Russia would want to win today's game (loser would probably avoid Spain and USA in the next rounds) and that sparked some tension between many sides. But let's get more specific:Everything started after the final whistle of the game which found Russians as the winners.Tanjevic who was watching the game from the first row of the stands (Turkey plays against China in some minutes in the same arena) approached the Greek bench right after the game ended and ironically clapped and told Bourousis: "Congratulations, you did the same thing for the second consecutive year" (meaning Greece had given away the game to France in last Eurobasket).Of course that did not satisfy the short tempered Greek center who moved towards Tanjevic and in turn told him something. Word after word the arena security guards (and Kazlauskas later on) had to come in between the two men in order for thing not to escalate.Russian team coach David Blatt had also something to say about the game: "Greeks should be ashamed. What we saw was comedy, not basketball. Greeks shot to miss, on the other hand my players played with passion..."bourou2.jpgbourou1.jpg

:Hail: I naravno, smradovi ce igrati protiv Spanije. karma
A mighty Persian king went walking in his pleasure gardens one day and heard a great cry, and he was immediately set upon by a panicked servant."Mighty king," said the servant, "I have need of your aid! I was working in the garden and came upon Death here, who threatened me. I managed to escape from him, but I fear now for my life. Give me your fastest horse and I know I can make it to the city of Tehran by nightfall, and there I will get away from him."The king considered for a moment, weighing the good servant's years of loyal help, and assented, providing him with the horse and silver. The king continued to walk in his gardens, and amid the sound of the horse and servant riding off together, the king himself came upon Death."Why have you threatened my servants?" the king asked.Death shook his head. "A thousand apologies, sir, but I did not threaten the man. I merely expressed my surprise at finding him here in your gardens today.""And why should my servant's presence here be a surprise to you?" the king asked.And Death replied with a smile, "I was surprised to find him here, good king, because I know that we have an appointment to meet tonight in Tehran."
^_^

malo bespotrebne statistike, jer mi je dosadno:- Nemacka je jedina evropska ekipa koja je ispala u prvom krugu- obe okeanijske ekipe (AUS i NZL, koji zajedno cine celu okeanijsku federaciju) su prosle dalje- 3 od 5 americkih ekipa je proslo dalje, tj. obe iz juzne amerike, samo 1 od 3 iz severne (samo SAD)- iz Azije i Afrike je prosla samo po jedna ekipa dalje- 2 od 4 wild-carda, Rusija i Litvanija, su prosli dalje (Nemacka i Liban ispali)Dakle medju 16 najboljih ima 9 Evropljana, 3 'Amerikanca' (dvoje juznih, jedan severni), 2-je Okeanjana, 1 Afrikanac i 1 Azijat.U poredjenju sa proslim SP (koje je bilo prvo sa 24 ekipe): tada je medju 16 najboljih bilo takodje 9 Evropljana i oba Okeanjana kao i 1 Azijat (isto Kina), ali dvoje Afrikanaca, i samo 2 Amerikanca (jedan juzni, jedan severni). Tada su u drugi krug prosla 3 od 4 wild-carda (SCG, Turska, Italija - ispao Portoriko). Nijedna evropska ekipa nije ispala u prvom krugu, ali ih je tada bilo manje (9, ne 10 - domacin Japan umesto Turske).Cisto poredjenja radi, 2002. kada je odrzano poslednje SP sa 16 ekipa, bilo je 5 evropskih ekipa, 2 africke, 2 azijske, 1 okeanijska, i 6 americkih (3 juzne, 3 severne - SAD domacin).1998. na SP od 16 ekipa bilo je 6 evropskih (Grcka domacin), 5 americkih (3 severne, 2 juzne), 1 okeanijska, 2 africke i 2 azijske.Dakle, ako je suditi po prethodna 2 SP, format od 16 ekipa nije bio fer prema evropskim i okeanijskim ekipama, previse je cenio azijske i americke, a sa africkim je bio tu negde.

Edited by hazard

Ja sam se valjao od smeha kad sam citao sta jedan hrvat na nekom njihovom forumu pise nakon sto je saznao da igraju protiv nas:

Nema tu derbi - psiha - bla-bla.Ovako stvari realno stoje. S ovakvim vodstvom s klupe - nama treba najbolji učinak svakog igrača u reprezentaciji, plus malo sreće da nam ulaze krumpiri i odbijanci padaju u ruke, a da Srbija ima najlošiji dan - i u tom slučaju bit će tekma na koš razlike - li-la.Dakle, onako kad bi opičili u postocima za pobjedu s obzirom kako stvari sada stoje - Hrvatska-Srbija - 15-85%.Postoci nam se drastično poboljšavaju na 25%-75% - u slučaju da g. Stolicu i g. Smoren-i-kad-se-bije isključe iz te utakmice jer je grčkom lobiju u FIBA-i prdnulo tako.Ostavite realnu nadu svi vi koji pratite prijenos.
Ja samo zamišljam scouting session reprezentacije Srbije. Na ekranu se vrti snimka Brazil - Hrvatska. Ivković stoji ispred ekrana - svi sjede u tišini - pa gleda Duda gleda - vrti glavom. Čini se da će jednom izustit, al zašuti - pa opet krene zaustit - pa zašuti. Nakon jedno 2 minuta trzanja pred ekranom duboko uzdahne.Počeše se po potiljku i okrene svojim igračima pa kaže: ''Ne znam bre šta da vam kažem. Loši su.''Očekujem Vrankovićevu izjavu za naslovnicu: ''Sklopili smo supertajni plan za kojeg malo tko zna. U subotu ćemo probat Srbe iznenadit ZONOM.''
Čujte - ja mislim da se Kus ozlijedio. Nešto je izletio iz igre i ukazivao Vrankoviću na butinu i govorio: ''Gle, tu me bu-ba jako. Poljubi''
:rolf: Edited by BarryWhite
  • Create New...