Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Inceptioninceptionjpg-5f1d1e78342609dd_large.jpgLična ocena: 6/10Ocena neopterećena mojim cinizmom i sitničavošću; tj "kako će ovaj film šire biti shvaćen": 8/10Dobar je. Dosta dobar, ali ima suviše stvari koje su meni lično išle na živce a koje su urađene verovatno da bi film bio po vrsti mejnstrim blokbaster, i čak mislim da sam primetio par detalja za koje sam cinično pomislio da su napravljeni da bi se ostvarila returning audience, ne znam imamo li reč na našem, tj da se ljudi vraćaju u bioskop da vide film drugi, treći put.Film pokušava da se obraća publici koja smatra da voli inteligentna ostvarenja, ali ipak na blokbasterski način. Dakle ne blokbaster tipa Titanika gde se priča zna i samo se prati radnja likova u sklopu velike priče, ili opšta pucačina kao nesretni Die Hard 4.0, ali ipak na kraju akcioni film uklopljen u zapetljane zagonetke i otvorene interpretacije publike. Motiv filma je veoma dobra ideja, po mom cepidlačkom mišljenju zapetljana i zakomplikovana suviše u samu sebe bez neke preke potrebe.Razlog što se raspisah ovoliko je što su ovde kritičari po-lu-de-li za filmom. Znam da to ne znači mnogo, kritičari su svakakvi, fazon je što se radi o 2-3 kritičara koje zaista cenim i sa kojima se obično 90% slažem. A oni nahvališe ovaj film kao novi Matrix, već se utrkuju ko će pre da mu zadene titulu "film godine", pa reko da ja sad ovde istaknem zastavu na svoje brdo, jer ako i kod nas bude ovoliko hajpa, može ovo da bude split, jer će se rasprava svakako razviti. Neću postavljati spojlere i pisati preciznije šta mi se iz filma dopalo ili ne dok se to ne desi.edit: ajde ipak da dodam finalni utisak - čuo sam jako mnogo reakcija "ovo će se morati gledati opet", "kad se film završio ne znaš ni sam za sebe šta je stvarnost i jesi li zaista u bioskopu ili negde". Ništa od toga.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

InceptionLična ocena: 6/10Ocena neopterećena mojim cinizmom i sitničavošću; tj "kako će ovaj film šire biti shvaćen": 8/10
Kul, moraću da pogledam...Na IMDb-u vidim cca 40K glasova, ocena 9.3. Da l' je stvarno toliko dobar il' su glasači™ potpuno izgubili kompas? Te ocene znaju da budu žešća prevara... Mada, Christopher Nolan je pitanju, to zaista može da bude veoma dobro... Edited by Jolly Roger
Link to comment

ako nekog interesuje...bila sam u firmi koja je montirala inception. da bi nam prikazili odlomak, morali smo da prodjemo rigoroznu kontrolu i da i sve iz dzepova, rance, tasne itd... da ostavimo ispred vrata. posto je prostorija u kojoj se montira state of the art, mozete da zamislite nase odusevljenje kada su nam pustili insert iz filma (uporedjivali smo sa originalom-bez bilo kakvih efekata i kako je snimano..nebitno sad za pricu).obezbedjenje licno su imali da cuvaju filmski materijal u sefu. montiran u programu koji jos nije zvanican, ako me pamcenje ne vara, taj program se zove 'Q', i skroz je drugaciji od bilo kog programa za montazu sto sam videla do sada. jedva cekam da vidim taj film. ima li ga na torentima?

Link to comment
jedva cekam da vidim taj film. ima li ga na torentima?
Ima, loš snimak, kamerom u bioskopu. Treba sačekati R5 ili DVDRip... Edited by Jolly Roger
Link to comment
Na IMDb-u vidim cca 40K glasova, ocena 9.3. Da l' je stvarno toliko dobar il' su glasači™ potpuno izgubili kompas? Te ocene znaju da budu žešća prevara...
Mene tako visoka ocena ne čudi. Film nudi nekoliko raskrsnica koje su otvorene za interpretaciju gledaoca i diskusiju oko filma. Povrh toga, kao što rekoh, glavna ideja filma je dosta zanimljiva, efekti su vrlo dobri, gluma Di Kaprija je odlična (drugi su meni bili prilično bledi, žao mi je što su Kejn i Posltvajt imali samo "pojavi se" uloge), i ima nabijen u svakom segmentu filma taj džemsbondovski stil über-adrenalinske akcije koja je meni smetala, ali mislim da se procentualno većina ljudi svakako loži na to.Još jedna stvar za koju smatram da se dešava - film je ovde u UK stigao u bioskope izvikan da je senzacija, intelektualni lavirint koji tera ljude da ga pogledaju još pokoji put i nikog ne ostavlja ravnodušnim. Ovo sam i sam čuo od dva poznanika. Veliki broj ljudi zbog ovoga neće gledati film neutralno već će očekivati i hteti da bude zadivljeni.Ima sve predispozicije da postane the most talked about film of the year.
Link to comment

Oho, pa sad shvatam da je ovo leto parne godine. Znači da se održava ili Olimpijada ili Svetska prvenstva u nekoliko kolektivnih sportova; da nema svetskog u atletici, niti svetskog u plivanju; i, da će opet neki novi letnji film Christophera Nolana imati grandioznu ocenu na IMDB-u, da će na RottenTomatoesu ocene kritičata konvergirati stotki procenata, i u mnogim gledaocima širom sveta proradiće dvogodišnji ciklus potrebe da se pare sa novim Nolanovim filmom... Najzad, pojavljivaće se i sporadični komentari forumaša koji će svoje distanciranje od učestvovanja u obrednoj svetkovini podavanja Nolanu podvući tako što će novoj generaciji dece, koju ovaj pravi kritičarima i publici, davati umerenih 5,5-7,5 od 10...U malom galskom selu na obali Bretanje mlate se zbog smrdljive ribe još od proleća, a u ostatak sveta došlo je Nolanovo leto (St. Cristopher Film Summer - every even year Лето Светог Христифора Филмског - раба седме уметности што носи крст разапетости између талента и њему недостојних филмова које снима)...

Link to comment
Oho, pa sad shvatam da je ovo leto parne godine. Znači da se održava ili Olimpijada ili Svetska prvenstva u nekoliko kolektivnih sportova; da nema svetskog u atletici, niti svetskog u plivanju; i, da će opet neki novi letnji film Christophera Nolana imati grandioznu ocenu na IMDB-u, da će na RottenTomatoesu ocene kritičata konvergirati stotki procenata, i u mnogim gledaocima širom sveta proradiće dvogodišnji ciklus potrebe da se pare sa novim Nolanovim filmom... Najzad, pojavljivaće se i sporadični komentari forumaša koji će svoje distanciranje od učestvovanja u obrednoj svetkovini podavanja Nolanu podvući tako što će novoj generaciji dece, koju ovaj pravi kritičarima i publici, davati umerenih 5,5-7,5 od 10...U malom galskom selu na obali Bretanje mlate se zbog smrdljive ribe još od proleća, a u ostatak sveta došlo je Nolanovo leto (St. Cristopher Film Summer - every even year Лето Светог Христифора Филмског - раба седме уметности што носи крст разапетости између талента и њему недостојних филмова које снима)...
potpuno se slazem mada nisam gledao film. uostalom gledanje je precenjeno, zivela reinvencija.
Link to comment

inceptionhm, kad bih ga odgledala bez muzike tj tona pitam se nasta bi licioovako nabudzen je do maksimuma i to mi je smetalolikovi s kojima sam gledala film su odusevljeni kao 10/10meni je bio, pa, okej, 7, 7iponajinteresantnije od svega je sto se "bavi" podsvescu i snovimaostalo manje vise

nije ni blizu matrixu if u ask me, tj matrix-wannabe al cvrc :-)

Link to comment
Oho, pa sad shvatam da je ovo leto parne godine. Znači da se održava ili Olimpijada ili Svetska prvenstva u nekoliko kolektivnih sportova; da nema svetskog u atletici, niti svetskog u plivanju; i, da će opet neki novi letnji film Christophera Nolana imati grandioznu ocenu na IMDB-u, da će na RottenTomatoesu ocene kritičata konvergirati stotki procenata, i u mnogim gledaocima širom sveta proradiće dvogodišnji ciklus potrebe da se pare sa novim Nolanovim filmom... Najzad, pojavljivaće se i sporadični komentari forumaša koji će svoje distanciranje od učestvovanja u obrednoj svetkovini podavanja Nolanu podvući tako što će novoj generaciji dece, koju ovaj pravi kritičarima i publici, davati umerenih 5,5-7,5 od 10...U malom galskom selu na obali Bretanje mlate se zbog smrdljive ribe još od proleća, a u ostatak sveta došlo je Nolanovo leto (St. Cristopher Film Summer - every even year Лето Светог Христифора Филмског - раба седме уметности што носи крст разапетости између талента и њему недостојних филмова које снима)...
potpuno se slazem mada nisam gledao film. uostalom gledanje je precenjeno, zivela reinvencija.
Uvek sam visoko vrednovao osobe koje su sposobne da na slepo, čistim bleskom intuicije, podržanom dugogodišnjim iskustvom i potpomognutom izrazitom inteligencijom, a bez ikakvih ograda i sumnje, daju svoju neprikosnovenu ocenu bilo čega. I uvek me spopadne očaj i osećaj krivice što sam nesposoban za takav čin :(. Jebi ga.
Link to comment
Inception-Poster.jpgnaravno scenario je derivativan (eho avatara na ovom topicu) ali isto tako je i seks (izmislila ga adam i eva uz malu pomoc zmije) pa nije nista manje dobar.e da nikako ne pustiti ikada nolana da radi ekranizaciju ubika.
Link to comment
Uvek sam visoko vrednovao osobe koje su sposobne da na slepo, čistim bleskom intuicije, podržanom dugogodišnjim iskustvom i potpomognutom izrazitom inteligencijom, a bez ikakvih ograda i sumnje, daju svoju neprikosnovenu ocenu bilo čega. I uvek me spopadne očaj i osećaj krivice što sam nesposoban za takav čin :(. Jebi ga.
Naravno, ti ne shvataš da nisam dao nikakvu ocenu filma...A, i našao si kome da pričaš... Znaš, kada sam na početku ove decenije govorio da su mi Fincher i Nolan dve najvažnije nove snage Holywooda, od onih čije sam filmove gledao, verovatno je trebalo da se spremim na mnoge njihove polufilmove koji su usledili...Ono što sam napisao je čist sarkazam koji se odnosi na društvenu percepciju i marketing, a i to ima veze sa filmovima, jer je eto film masovni medij... Nema veze sa ocenom novog filma Nolana, koji me verovatno više i ne može razočarati. Kao naivni i neučeni gledalac koji je uvrteo sebi u glavu da je pre 7-8 godina prepoznao u njemu talenat za mnogo više, mislim da sam oguglao na sve što dalje nudi. Paradoksalno, ako bi Nolan stvarno snimio jedan stvarno veliki film, samo tada bih naslepo stvarno ispao u pravu...Da ne govorim da je 3opqe opet govorio nešto stoto...Drugim rečima, laki, idi gledaj Blade Runnera :)
Link to comment
Naravno, ti ne shvataš da nisam dao nikakvu ocenu filma...
Ali stvarno. Organ saopštava mišljenje da mišljenje organa može da odbije zahtev za takvim mišljenjem ako bi mišljenje bilo izdato od strane organa koji izdaje mišljenje organa organskim mišljenjem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...