Jump to content
IGNORED

SFRJ


bracad

Recommended Posts

Ne pričaj svašta, u Ameriku nema indoktrinacije, a svi koji su zamaramljeni™ nesvesni su svoje nesvesti te ih stoga treba osvestiti™. I ono tada ništa nije valjalo, a sad je super.

Link to comment
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • bus

    19

  • Dankan Ajdaho

    11

  • slepa živana

    11

Дочим у еСАДу, јеботе, свако јутро рецитују заклетву. Цела школа се окреће ка застави (чак и на масовним родитељским састанцима на почетку године) и понавља за говорником.
Ti znas da svako ima pravo da ne ustane i da se ne okrene ka zastavi i da ne recituje zakletvu, ako to nece? Video sopstvenim ocima, i doticnima nije falila ni dlaka sa glave. Jedan od takvih je cak i dobio neku skolsku nagradu kad je njegova generacija diplomirala.
Link to comment

jbt, kad je drug tito umro ja sam igrao fucu. dodje neki smeker i kaze 'umro tito a vi igrate'. pa jbt ne da igramo nego driblamo i radimo razne finte na betonuopet, ispred zastave, biblije i imigracionog sudije stojim(o) u stavu mirno :D

Link to comment
Ti znas da svako ima pravo da ne ustane i da se ne okrene ka zastavi i da ne recituje zakletvu, ako to nece? Video sopstvenim ocima, i doticnima nije falila ni dlaka sa glave. Jedan od takvih je cak i dobio neku skolsku nagradu kad je njegova generacija diplomirala.
Аха. Па? И Слоба је пуштао да раде тадашњи Б92 и Индекс, само је строго пазио да не пређу 1%.Показни изузеци не доказују ништа, и право које можеш да искористиш упркос индоктринираној већини и то тако да те сви виде... мора да је одлично гарантовано, треба само да издржиш коју годину ситних вербалних напада, притисак вршњака, да се не чудиш кад добијеш то једно реда ради признање, а неко гори од тебе добије осам итд итд.Рецимо, за учлањење у неки престижни списак за нешто требало је приказати 60 сати друштвено корисног рада, што се доказује потврдом од неког од програма/клубова/удружења... од којих су око 70% организовале цркве.Ама није битно уопште да ли то мора или не мора да се изговара (са "под богом" или не), да ли мора да се устаје. Нико ни не види да ли зијаш или не, ко гледа та тране види масу која устаје. Битно је да такав обред уопште постоји и да се догађа сваки дан, већ ко зна коју генерацију.Само присуствовање томе (а био сам на тим родитељским неколико пута) ми је изазивало стравичну непријатност, гору од оне какву сам доживљавао кад даровите клинке рецитују драматичну ратну поезију на приредби за свети двајздевети. Што је вероватно неки рефлекс који ми је остао из холивудских филмова, онај тренутак кад лик схвати да су сви око њега индоктринирани.
Link to comment

Pa el vam davala ova bogatašica po krug? :unsure:

Slatko si bila dete. Ne znam za bicikl. Tj. ne mogu da se setim. Moj brat je imao takav plavi. S istom tom trubicom. Crvenom. Koja se raspala od trubljenja. :(

Link to comment
  • 1 month later...
Ne pričaj svašta, u Ameriku nema indoktrinacije, a svi koji su zamaramljeni™ nesvesni su svoje nesvesti te ih stoga treba osvestiti™.
To, to. I još teramo betmene da skidaju čadore kad izađu na ulicu, a Cigane skupimo na kamaru pa pravo na brod nazad u Indiju.
Link to comment

Iz broznijeh vremena.

Dvoriste kuce u Juznom bulevaru, šveca taman novoproizvedena, lego kockice, a vidim s desna i ujakovu vespu.Za grlom u jagode 1 doprinos: "Revolver" od Beatlesa je upravo bio objavljen na trulom zapadu, Lovin' Spoonful su carovali top listom sa Summer in the City. A drug Tito se baskario na Galebu, negde verovatno na putu do kakvegod bliske nesvrstane zemlje.23184393.jpg

Edited by Indy
Link to comment

...išli sa starijom braćom u Trst po farmerke, (da sami probamo, nema posle tesne mi...)...išli sa ,,Izvidžačima,, svaki vikend u drugu republiku na takmičenja ...prajsles ekspirijens ...išli u Peštu na ,,prvi rok spektakl iza gvozdene zavese,, koncert Queen-a, ko na hodočašće (15 busa samo preko dalmacijaturista iz bgd-a)...išli na more sa matorima u Poreč, a posle sa društvom u Budvu...išli godinama sa istorijskom sekcijom na po 5-9 dana (London, Solun, Venecija, Budimpešta, Beč...) samo da šatro nemaš dvojku iz istorije...ekskurzije u sedmom i osmom razredu trajale 7-8 dana (brioni, postojna, plitvice, sarajevo...)...išli na zimovanje u Rumuniju po 2-3 nedelje ali znao se red...u prvom razredu prilikom dočeka druga Tite koji je u prolazu kroz naš mali grad,ja zadužio transparent ,,Titi to smo svi mi,, i nakon smrzavanja po ciči zimi,jer je Tita kasnio a ja imao neke tanane čizmice, uvalio sam motku mom kumu i zapalio doma da gledam ,,Opstanak,,.Usled toga roditelji morali da navrate do učitelja na doobuku.U trećem razredu je već i deda prvoborac išo na konsultacije sa direktorom škole,zbog tri pitanja postavljena učiteljici u vezi najmilijeg nam presednika:kada ide u prodavnicu da li mora da plati namirnice?kada putuje avionom u nesvrstane zemlje da li kupuje kartu za avion?trećeg se ne sećam, ...ali ni na prva dva učiteljica nije imala odgovor ...ali je imala jako čudan izraz na licu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...