Jump to content
IGNORED

SFRJ


bracad

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • bus

    19

  • Dankan Ajdaho

    11

  • slepa živana

    11

e a nije vam malo trulo sto su koristili vase nejake decje umove i manipulisali njima te vam ispirali mozak i indoktrinirali vas ovim sranjima? necu kvarim zurku; samo pitam. :unsure:EDIT> Ovo je topik i za tihovanje i primalni krici, a ne samo za secerne uspomene :D

Edited by bus
Link to comment

A jeste imali vi u skoli ono "pioniri partizanski kuriri" dan. Podele nas u grupe pa jedni budu pioniri ( oni mladji) a drugi neprijatelji i domaci izdajnici ( obicno starija grupa 7-8 razred). Fora je bila da se prenese poruka a da je neprijatelj ne pronadje. Ja sam jednom ucestvovala i pobedila. :lol:

Link to comment
e a nije vam malo trulo sto su koristili vase nejake decje umove i manipulisali njima te vam ispirali mozak i indoktrinirali vas ovim sranjima? necu kvarim zurku; samo pitam. unsure.gifEDIT> Ovo je topik i za tihovanje i primalni krici, a ne samo za secerne uspomene biggrin.gif
Tito, partija, presudila nostalgija, ne razumes ti to druze sudija
Link to comment
e a nije vam malo trulo sto su koristili vase nejake decje umove i manipulisali njima te vam ispirali mozak i indoktrinirali vas ovim sranjima? necu kvarim zurku; samo pitam. :unsure:EDIT> Ovo je topik i za tihovanje i primalni krici, a ne samo za secerne uspomene :D
a lobotomija?
Link to comment
e a nije vam malo trulo sto su koristili vase nejake decje umove i manipulisali njima te vam ispirali mozak i indoktrinirali vas ovim sranjima? necu kvarim zurku; samo pitam. :unsure:
hvala na pitanju! ja mislim da sam super ispala.
Link to comment
e a nije vam malo trulo sto su koristili vase nejake decje umove i manipulisali njima te vam ispirali mozak i indoktrinirali vas ovim sranjima?
Ja licno mislim da me drma stokholmski sindrom..jer se zesce przim na sopstvene manipulatore :P Inace,svojoj deci bih uvek pre pozeleo takvu manipulaciju i ceznju za crvenom maramom i titovkom..nego priklanjanje Milosu ili Firciju
Link to comment
Inace,svojoj deci bih uvek pre pozeleo takvu manipulaciju i ceznju za crvenom maramom i titovkom..nego priklanjanje Milosu ili Firciju
+1( Firči je mogao da prođe, ali pre 20 i kusur godina )
Link to comment

SSNO, Beograd, 1983.Vrsta namirnice:Pasulj – 120 gBrasno psenicno tip „800” – 8 gLuk crni svezi – 20 gLuk beli svezi – 1 gMrkva sveza – 10 gKoncentrovani sok od paradjaza – 3 gMeso govedje sirovo (svi delovi) – 100 gMast ili ulje – 20 gPaprika u prahu – 0.3 gBiber crni – 0.1 gPersunov list – 1 gDodatak jelima – 1 gLovorov list – 0.01 gSo po ukusuOvaj normative obezbedjuje oko 6 dl gotovog jela.Prebran pasulj potopiti u odgovarajucu kolicinu hladne vode i drzati ga na gladnom mestu da se kvasi 1-3 casa. Zatim ocediti vodu u kojoj je pasulj potapan, pa pasulj staviti u pogodnu posudu, naliti hladnom vodom da ogrezne i kuvati 10-15 minuta od prokljucavanja.U međuvremenu na deo vrele masnoce dodati polovinu sitno seckanog crnog luka i mrkvu, secenu na sitnije kockice ili rendisanu, malo proprziti, pa dodati meso prethodno odvojeno od kostiju i iseceno na kocke. Sve zajedno dinstati dok ne ispari otpustena tecnost, skinuti sa vatre i odloziti do upotrebe.Iz prokuvanog pasulja ocediti vodu pa dodati polovinu sitno seckanog crnog luka, prodinstano mesto sa ostalim artiklima. Po potrebi naliti toplom vodom ili fondom od kostiju da ogrezne i kuvati uz povremeno dolivanje tople vode dok svi artikli omeksaju.Preostalu masnocu zagrejati, dodati brasno i prziti da blago porumeni. Kada brasno porumeni, iskljuciti toplotu pa odmah dodati paprika u prahu i tucani i sitno seckani beli luk i sve dobro izmesati.Kada pasulj omeksa dodati lovorov list, dodatak jelima, koncentrovani sok od paradjaza, prethodno razmucen u toploj vodi, posoliti i zaprziti uz stalno mesanje pasulja da se zaprska ne zgrudva. Pasulj sa zaprskom kuvati istiha još 20-30 minuta, posle čega iskljuciti toplotu, dodati samleveni biber, sitno seckani persunov list, probati ukus I po potrebi dosoliti.Deliti kutlacom od 6 dl vodeci racuna da u svakoj porciji bude i sledujuca kolicina mesa.Napomena: Pasulj se pri kuvanju ne sme mesati sve do zaprzavanja da ne bi doslo do lomljenja zrna I zagorevanja.

Link to comment
hvala na pitanju! ja mislim da sam super ispala.
Да знаш... игром случаја сам имао контакта са просветом четрдесет и кусур година (што као ђак, што као професор, што као родитељ), и то и овде(рж) и тамо(рж). И могу рећи да је сва та индоктринација била онако овлаш, уз ситно рибање насамо (што је веома важно) ако дође до нечег баш политичког, бар тамо где сам ја био. Сва та индоктринација се сводила на приредбе и пригодне садржаје ту и тамо. Већина школских дана је, пак, пролазила без икакве идеологије, болео неког ћошак за то. Тек за те приредбе, кад долазе родитељи и уважени гости, онда се држао имиџ.Дочим у еСАДу, јеботе, свако јутро рецитују заклетву. Цела школа се окреће ка застави (чак и на масовним родитељским састанцима на почетку године) и понавља за говорником. Заставе на све стране. А тек што је школа место где се глајхшалтују мали потрошачи и сутрашњи корпоративни шрафови... много жешће него што су се код нас укалупљивали пионири. Само списак школских правила би био поприлична књига, док је код нас кућни ред имао две куцане стране (и, у средњој школи, неписано правило о томе где је дозвољено пушење... тј не баш дозвољено него где не контролишемо).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...