Jump to content
IGNORED

SFRJ


bracad

Recommended Posts

a da li je neko bio na sletu 25. maja, kada je stizala stafeta u bg?kazu ljudi upoznati sa tim, da su vezbe i program na tim sletovima bili maltene precrtani sa onih koje su sokolovi izvodili u kraljevini 30-ih

Link to comment
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • bus

    19

  • Dankan Ajdaho

    11

  • slepa živana

    11

Ima i grupa na FB, oko 7000 članova, jedna žena se delimično setila teksta, to je bliže ovom mom. Mislim da su Tita i SFRJ i samoupravljanje ubacili posle 1980. http://www.facebook.com/group.php?gid=119580511385693&v=wallDanas,kada postajem pionir dajem casnu pionirsku rec (svečano obećanje )da cu marljivo uciti i raditi,postovati roditelje i starije i biti veran, iskren drug koji drzi datu rec. :DEdit :Ja sam jednom nosila štafetu, al neku lokalnu, u okviru MZ. Nosilo je po troje dece 2 devojčice i dečak, pa 2 dečaka i devojčica. Dete u sredini nosilo je štafetu, a druga dva bukete.A sad moj ( naš ) blam :ph34r: , štafeta je proletela pored nas, a mi se nismo ni okrenuli :wacko: . Jbg. ode dalje...Posle me nisu birali da nosim :P .

Edited by Krotka
Link to comment

znam samo da nije bilo dovoljno onih prstenova plasticnih kroz koje se provuce marama, da ne mora da se vezuje u cvor, i da su neki vristali zbog toga.. takodje je bilo "e ti imas plasticnu petokraku, utata, ne volis tita" pa "ko stane na belo ne voli tita" itd

Link to comment

Kod mene,od prvog dana prvog razreda poceli su da nas uce o pionirima,ponasanju,obavezama..i naravno zakletvi. Na casovima odeljenske zajednice,dodju neki stariji djaci,ispisu nam zakletvu na tabli,citaju nam,ponavljaju sa nama. To nije bio slucaj samo u mom razredu,nego u celoj skoli. verovatno je isti princip primenjen i u svim ostalim skolama u mom malom gradu. Pripremali su nas skoro tri meseca..i onda je dosao veliki dan polaganja zakletve. Ideja je bila da djaci ustanu i ponavljaju zakletvu koju neki cika za mikrofonom izgovara. Prvo su bili predstavnici manjina..Rumuni,pa Madjari koji su kao iz topa rekli sudbonosno "DA" pionirskom pokretu i idealima druga Tita. Kada je lik koji je pozvao djake na srpskom jeziku da ustanu,podilo se 90% sale. Tada je do izrazaja dosla upronost,volja i temeljni rad sa tada uglavnom nepismenim djacima. Lik je izgovorio prvu recenicu "Danas kada postajem pionir..." a nas par stotina,znajuci sve napamet,samo smo nastavili "Dajem casnu pionirsku rec.."Tip je bledo pogledao oko sebe..i nastavio.Bili smo kao Tina i Ajk,medjusobno se dopunjavali i drzali ritam. Ni dan danas nisam siguran da li sam ja zaista pionir..ili treba,poput Obame,da opet polazem zakletvu.

Link to comment
pa ona je garant bila predvodnik, cim zna iz prve pioneer_smoke.gif
ja sam se marljivo pripremala al nije mi se dalo :(jen dva triTO SMO MIčetri petVAGONETšest sedamI JOŠ JEDANko to idePIONIRIko ih vodiINSTUKTORIšta nam noseDRUGARSKI POZDRAVod srcaZA SVE NASZ - D - R - A - V - OZDRAVO ZDRAVO ZDRAVO
Link to comment

pa ne moze kad si htela da dupliras funkcije i da uletis u sukob interesa, ako si vec bila predsednik ili sekretar razreda, i blagajnik, i zastavnicar :lolol: birokratija je i unistila pionirski pokret

Link to comment

zapravo, kad je na mene došo red, izbilo je krvoproliće u samoupravnoj domovini federativnoj samoupravnoj socijalističkoj...i dandanas se osećam zakinuto

Link to comment
pa ne moze kad si htela da dupliras funkcije i da uletis u sukob interesa, ako si vec bila predsednik ili sekretar razreda, i blagajnik, i zastavnicar :lolol: birokratija je i unistila pionirski pokret
Zaboravio si funkcije redara i higijeničara :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...