Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

upravo pogledao i moraću možda još 1ne sviđa mi se pr osvrt ni malo, tako da je deo serije koji se odnosi na profesiju fejlovoizbacivanje iz kancelarije i ponovni intervijui su takođe slabi i deluju štajga jeftinoono što mi se sviđa je deo serije koji se odnosi na dramu i majka kecača betty draper koja je u 30 sec izdefinisala sve- i see what what you see in her, and you could have gotten it without marrying- she is a silly women (e sad na beti nisam gledao ovako, ali je veoma u pravu i to dosta objasnjava i dona koji je želeo takvu ženu i tek sam sada počeo da gledam stvari na taj način iako je uvek bilo tu pred očima)- i've raised children in my life and they are terrified of her (još jedna tačnost o kojoj nisam razmišljao)i na kraju nešto za njega i zašto će se betty vratiti donu- honestly, henry, i don't know how you can stand living in that man's dirtkuperova nabačena riba i prostitutka zajedno sa prethodnim daju nešto slabiji start nažalosttakođe, ne sviđa mi se brži tempo i mnoštvo događaja. mad men su bili genijalni jer je svaki momenat značio nešto i nije se nigde žurilo. ovde je pak naređano suviše toga bez potrebne pažnje, pa je čak i lik kupera oskrnavljen i stavili su mu usta ono teranje u kurac dona jer je zajebao interviju.

Edited by Hustler
Link to comment

Nabačena riba - da, slažem se da je malo slabo ali prostitutka... To je već novina. Prva Donova cica u seriji sa kojom je submisivan. Zanimljiv mi je i onaj momenat da joj ne dozvoljava da skine brus.Što se tempa tiče ja mislim da su svesno ubrzali radnju zbog samog ubrzavanja u RL krajem 60ih. Ali stoji da si ranije mogao da obratis pažnju i na slike na zidu...

Link to comment
Što se tempa tiče ja mislim da su svesno ubrzali radnju zbog samog ubrzavanja u RL krajem 60ih. Ali stoji da si ranije mogao da obratis pažnju i na slike na zidu...
ma da. ali ovo je repozicioniranje. agencija je mala, a don se samobrendirao (meni je to licilo na ogilvijev stil), dzon i marsa su referenca na freberga koji je unijeo humor u dosadne reklame (sjajna mu je jedna sa rejem bredberijem, bajdvej), a ovi kupaci kostimi su se 60tih dodvoravali surferima (bilo da ce imidz da smisli don, mozda neko mladji ili druga agencija, mozda mozemo da ocekujemo vise subkulture od sada)ukratko, epizoda je bila brza, ali nije (mi) bila besmislena i nelogicna. al dobro, meni je ovaj agencijski dio nekako jako zanimljiv uvijek, mozda nemam visoke kriterijume tu :Djoj, sto je beti dosadna sa onom frizurom kontam da nije slucajna scena sa prostitutkom i samaranjem. nekako se kroz cijelu epizodu provlacila agresivnost zena u privatnoj sferi - tu, po donovoj narudzbi, betina agresivnost kao majke, a ni ona baba na veceri ne zaostaje. Edited by morgana
Link to comment

da, više subkulture bi bilo ok. tada je krenula da se raspada ta amerika "namerno stegnutih sfinktera", što je već ranije praćeno kroz donovu hippie ribu i delimično kroz avanturu sa onom klinkom. tad je krenula i kastomizacija proizvoda, a to će morati krenuti da pokrivaju.meni će biti interesantno i ako se beti vrati donu kako će obraditi snalaženje mlade domaćice sa pokretom koji je suprotan od njene stegnutosti i ulogeinače se slažem da je donova bitnost mnogo više naglašena sada. nerealno, rekao biha betty stvarno deluje katajebenostrofalno sa onom zurom :D

Edited by Hustler
Link to comment
166_Institute-of-Contemp966022.jpg

He he, Don je kralj čak i kad ga nazivaju patetičnim. Mada jeste malo uzdrman. Scena kad resavaju testove na prezentaciji je odlicna. Debeli iz medija departmenta koji dohvati kolace - mnogo smesan lik. Mislim da ce Don morati da prihvati realnost da je psihologija i kao nauka nezaobilazna stvar. Super sto su mu ubacili ovu macku. Mada mi je bas bilo zao sekretarice.Peggy - mrak, jeza, hevi, loшost na vise nivoa. A zanimljjivo mi je i da su u prethodnoj epizodi prakticno imali viralnu kampanju sa one dve zene koje su se potukle oko sunke. Jos je zanimljivije sto se Don onako pokenjao po citavom tom konceptu. A narocito zanimljivo je pitanje sta bi Don danas radio. Naravno, najzanimljivije je gledati Dona kako evoluira.Glen Bishop :ziga:

Edited by McCabe
Link to comment

bice lijepo gledati kako seli izludjuje beti bitlsima fina, suptilna referenca na british invasiondon ce svakako morati da se prilagodi vremenu, debelo kaska za njim, sudeci po reakciji na psihologazene (osim beti) su dosta spremnije od muskaraca na novo doba nervirale su me donove grimase na bozicnoj proslavipsiholoskinja je dobar lik i dobro izgleda. bice zapleta sa njom, ambiciozna je.edit: slazem se da je epizoda losija od standarda na koji smo navikli+ mozda je premalo drustvenih gibanja za moj ukus. doduse, tek je 2. epizoda.tacno sam znala koju ce sliku mekejb da nalijepi :D

Edited by morgana
Link to comment

Kada sam rekao da je mucna, nisam mislio da je losija, nego da nisam mogao da gledam u ekran od neprijatnosti kada...

pjani Lee Garner Jr. ponizava Rodgera, kada Don padne najnize do sada i naskoci na jebenu sekretaricu i kada joj sutra plati za to bozicnim bonusom. bas mucno.od 'golden moments-a' izdvajam trenutak kada don izadje sa testa, kada mu psiholog maestralno zavuce svojom poslednjom recenicom i kada mala sally nadje svog psycho soul mate-a (uh, tek ce biti zanimljivo kada betty sazna tko je "stanley"!).

ali je cinjenica da se u novim epizodama stvari mnogo brze razvijaju. jos nisam odlucio da li mi se to svidja ili ne...

Edited by scab
Link to comment

live feed ko oće da čita nečije trenutne impresije

čovek kome sekreterica čita pisma od dece koja sada žive u drugom domuvratija se fredi i još sterling spusti onog klinca pre nego što je krenuo kenjatistudy groups. nice. ako don opali ovu plavu jebaće sve što je kreiralo ovaj svet. zašto ja nikada ne upoznajem ribe kao što je ova bolničarka?dobre fora sa menjanjem božićne žurkešto je ovaj mali tako lako odustao od pegi? niko nikada ne odustaje sa tako malo pokušaja, plus je verovatno putovao sat vremena da bi popio slanje kućismara malo ovo fredi vs. pegi, staro razmišljanje protiv ispravnog... umanjenje problematike. možda je tako i išlo, ne znampa preterali su i sa ovim le garnerom i kostimom deda mraza, al onda lepo poentirali sa "reminds me when i was a kid. remember that? you want something and you get it"ok dijalog sa psihologicom, vidi se da je zagoreoe done... secretaricu :isuse:preveliki zagorne znam da li je opet overdid, ali ovo sa poklonima za decu, otresanjem i davanjem bonusa je heavy... i saw mommy kissing santa claus last nightmali psiho, zaštitnik naslednice drejperovih i njen guru kroz lavirint roditeljskog razvoda je dao interesantnoće, al opet boles

inače to plaćanje je bonusom je interesantno. čovek je to imao uredno u fioci od the day before, samo što je tako uradio da je što hladnije otrese. don jeste pička u suštinii sad po meni najvažnije u epizodi, a odnosi se na ovo morganino - ne mislim da don kaska. tad su kretale study groups i psiholoziranje. ta žena se divi njemu i složili su se oko suštine svega. stvar je da ona do toga dolazi testovima, a don to jednostavno sve značini mi se da su tako postavili stvari

Edited by Hustler
Link to comment

bravo čoveče, baš sam razmišljao dal da pomenem century of self oko ove psihologiceosim toga, don je šupak

Edited by Hustler
Link to comment

Meni su prve dve epizode sasvim ok - mozda zacinjenije i intenzivnije nego prethodni serijali, ali ne vidim da je to neki problem. Zapravo, ove prve dve epizode dozivljavam kao neko komesanje, menjanje pravila, ubrzavanje, pregrupisavanje snaga i interesa u ovoj bari. Tu je svako lovac i svako je lovina. Ono sto me potencialno razocarava moglo bi da bude razvijanje detalja u slikanju likova - najvise su mi se dopali u prva dva serijala kada su uobliceni sirokim potezima, kroz tek nekoliko stereotipova - gde je svaki iskorak iz stereotipa pri formiranju lika bio uzbudljivo iznenadjenje. Ovde su se vec malo istrosili (logicno) te mi scena gde prostitutka shamara Dona deluje poprilicno isforsirano i usiljeno.

Edited by CowBoy
Link to comment

Sva sreća pa je forum na srpskom. Da je na engleskom: neki šovinista, iako je ovo pročitao, mogao bi se iznenaditi kada vidi da je psiholog žena ^_^ Nego, čitam vas pa se mislim da li da se nateram da to gledam, ili ne?Vidim po CowBoyevim komentarima da serija nema umetničkih pretenzija, a ne znam da li je ovo ostalo dovoljno?Hustlere, daj ovakvim neodlučnim poput mene par dobrih razloga da ovo počnemo baš onako čestito gledati :)

Link to comment
Vidim po CowBoyevim komentarima da serija nema umetničkih pretenzija, ...
... a koja komercijalna forma ih ima? Mislim, moze da ih ima, ali to ne znaci da tu ima ... hm ... umetnosti :DAko zaista nisi gledao seriju, odgledaj bar prvu epizodu prvog serijala. He hehe he he Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...