Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

Za tačno 7 dana, 25. jula, kreće četvrta sezona verovatno najkvalitetnije serije u opticaju i zato kao što sam obećao, a i zamoljen, otvaram topik Mad Menamm4-keyart-lg.jpgUzeli su Emi za najbolju drametinu dve godine za redom, a na putu su da to urade i za 2010.Četvrta sezona obećava dosta zanimljivosti jer su nas na kraju treće ostavili da "visimo":Osim toga kako će funkcionisati nova agencija najviše me interesuje kako će još definisati 60's (do sada su bili odlični sa Randicom i objektivizmom, al šteta što ne razviše priču sa onom hipicom sa kojom je sa početka varao ženu). Ko je primećivao te sitne detalje mogao je videti osim knjiga koje Don čita kako i savršena Draper porodica na izletu na kraju ostavi kilu smeća iza sebe (meni je i to bilo dobro).Tu je pitanje da li će vratiti Salvatorea i igrati se njegovom izlaskom iz plakara jer kontam da će se na taj način i zabaviti jednom interesantnom temom za taj period.I na kraju naravno me interesuje šta će uraditi Joan Holloway sa svojim mužem, fejlom od hirurga (ko ne zna ona mi trenutno u avataru)Ko je propustio ponovio bih post gde možete da čujete originalnog Mad Mena i njegove muke, a čoveka koji se više puta pominje u seriji

za ljubitelje mad men:evo jednog zanimljivog podcasta odličnog american life-apriča čovek koji je oriđiđi mad men i kog su kreatori serije imali u glavi sve vreme i kog su nekoliko puta pomenuli u toku serije i čije su reklame analizirali (zapravo serija počinje analizom njegove "think small" kampanje za WV)prva priča je njegova. kliknite na stream episode, počinje posle par minuta kada se završi uvodhttp://www.thisamericanlife.org/radio-archives/episode/383/Origin-Story
Što se tiče Betty Draper, ona mi je najnebitnja u seriji, ali opet rade maestralne stvari sa njom i njenom lepotom. od ludenja od dosade, ispale sa kokakolom pa do jebanja sa potpunim strancem kako bi vratila DonuObzirom da su iz sezone u sezonu sve bolji, a pošto je treća sezona bila nešto najbolje na televizorima proteklih godina, očekujem nekoliko remek dela u 4. sezoni Edited by Hustler
Link to comment

Golden Globes, USA2008, 2009, 2010 - Best Television Series - Drama2008 - Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama: Jon HammEmmy2008, 2009 - Outstanding Drama Series2008, 2009 - Outstanding Hairstyling for a Single Camera SeriesOutstanding Writing for a Drama Series (2008 - Matthew Weiner (written by) for episode "Smoke Gets In Your Eyes (Pilot)"; 2009 - Robin Veith, Matthew Weiner for episode "A Night To Remember", Matthew Weiner for episode "The Jet Set")Drugim rečima, ravna crta po sred puta za uzor među serijama trenutno u opticaju...

Link to comment
savršena Draper porodica na izletu na kraju ostavi kilu smeća iza sebe
Mislim da si ucestvovao u diskusiji na onom poseljachenom forumu u kome sam potencirao bas taj detalj. Inace, nemam naviku da skidam serije sa Rapida i gledam ih spojeno po deset odjednom - mnogo vise volim onaj ritam subota-subota, kako smo nekad gledali Šerifa u Njujorku, Serpika ili Zvezdane staze...
Link to comment
Mislim da si ucestvovao u diskusiji na onom poseljachenom forumu u kome sam potencirao bas taj detalj. Inace, nemam naviku da skidam serije sa Rapida i gledam ih spojeno po deset odjednom - mnogo vise volim onaj ritam subota-subota, kako smo nekad gledali Šerifa u Njujorku, Serpika ili Zvezdane staze...
nisam učestvovao, ja sam pogledao mm tek pre koji mesec :D inače i ja volim da ih varim o nedelju dana jednu, kao što sam radio sa sopranosima. ali sam ove skrcko sve brzo da bi mogao imao normalan i pre svega up-to-date tempo gledanja Edited by Hustler
Link to comment
o je propustio ponovio bih post gde možete da čujete originalnog Mad Mena i njegove muke, a čoveka koji se više puta pominje u seriji...
... pa dobro, serija nije inspirisana samo jednim covekom vec americkim advertajzingom u to doba generalno. Imas nekoliko epizoda posvecenih ocu modernog advertajzinga Ogilviju. Najupecatljivije su poslednja u drugoj sezoni gde Drejper Englezima koji su kupili njegovu agenciju u Ogilvijevom duhu kaze "ja prodajem proizvod a ne advertajzing" a druga krilatica je "kupac je vasa zena" iz epizode gde koristi mediokritetski mozak svoje supruge da bi dobio (bese?) Haineken za klijenta.Btw, serija je jedna od najbolje snimljenih/reziranih/napisanih ikada.edit: i davajte rapidshare link ko ima:) Edited by CowBoy
Link to comment

Bravo za topik! Bacicu se i ja na neku analitiku, samo da ugrabim vremena i inspiracije. Do tada, u duhu ovog foruma*... Specijalno za Aslera... NSFW... When men were men and women were skirts.... Najiritatniji lik u seriji:

:D 64097_cristaflanagan8_122_86lo.jpg63993_cristaflanagan1_122_366lo.jpg64134_cristaflanagan11_122_365lo.jpg64299_cristaflanagan12_122_369lo.jpg64364_cristaflanagan21_122_986lo.jpg64434_cristaflanagan16_122_337lo.jpg64434_cristaflanagan16_122_337lo.jpg

*znam, znam, smorili smo ali bas su dobre fotke.

Edited by McCabe
Link to comment

Sacteme napalili da se vratim seriji! Odgledao svojevremeno prvu sezonu, prepoznao genijalnost, ali u tom momentu nisam imao strpljenja za takav ritam. Stariji sam sada, zreliji i mudriji, stoga here we go.

Link to comment
Bravo za topik! Bacicu se i ja na neku analitiku, samo da ugrabim vremena i inspiracije. Do tada, u duhu ovog foruma*... Specijalno za Aslera... NSFW... When men were men and women were skirts.... Najiritatniji lik u seriji:

:D 64097_cristaflanagan8_122_86lo.jpg63993_cristaflanagan1_122_366lo.jpg64134_cristaflanagan11_122_365lo.jpg64299_cristaflanagan12_122_369lo.jpg64364_cristaflanagan21_122_986lo.jpg64434_cristaflanagan16_122_337lo.jpg64434_cristaflanagan16_122_337lo.jpg

*znam, znam, smorili smo ali bas su dobre fotke.

Flanagan, 34, is recreating classic looks of the 1960s in her latest spread for Playboy and she's no stranger to recreations. Her cover shot in just panties and a necktie (imitating 1960s Playboy pin-up Toni Lacey) was something she found easy to do, given her experience in character acting on "Mad Men."mislim... ako su bas hteli da isprate koncept trebalo je da prestane da se brije pre 2 meseca. super riba.edit: pregledao malo po netu. prvi bush u playboyu je tek liv lindeland - januar 1971, a prvi kodzak dalene kurtis, septembar 2001.svakog dana covek nesto novo sazna ;) Edited by najgori
Link to comment
mislim... ako su bas hteli da isprate koncept trebalo je da prestane da se brije pre 2 meseca. super riba.edit: pregledao malo po netu. prvi bush u playboyu je tek liv lindeland - januar 1971, a prvi kodzak dalene kurtis, septembar 2001.svakog dana covek nesto novo sazna ;)
:thumbup::Hail::thumbup::Hail::thumbup::Hail::thumbup::Hail: I posle kazu istorija dosadna pffff....
Link to comment

navodno kreće ovako "Premiere EpisodeAt the start of Season 4, Don makes a mistake that jeopardizes the new agency."ovo su privju fotkeživo me interesuje da li je kod konrada hiltona na večeri u ovoj fotkiEpisode-1-Don-760.jpg

Link to comment
do-brakraj epizode odlican (vjerovatno referenca, vidjecemo jos)
+1

Who is Don Draper? To je tema sezone. Na neki način Don će postati dostupniji. Praktično treći identitet. Sad će još malo i pop-art. Mora nekako i to da se poklopi. Zapravo i sam ton u novoj agenciji je nekako neposredniji, topliji, itd... Nekako, kao da se čitava serija ubrzala otkako su izašli iz velike zgrade i sistema. Don dakle, postaje živopisniji. Sve je na njemu, kao što mu i Peggy kaže. A otuda i ono šamaranje.Sa druge strane, Betty propada brže nego što sam očekivao. Štaviše malo mi je postala isuviše linearna. U prvoj sezoni je nekako bilo "nešto se valja iz brda". Sad ama baš ništa. Osim odbijanja da napusti kuću.Nadam se i da će se vratiti neki likovi iz stare firme. Konkretno Cosgrowe. Kinsey je suviše neprijatan za gledanje. A Sal zaista ne znam kako će da se vrati dok rade sa Lucky Strikeom. Ni iritantna sekretarica ne može da izostane.I najjači detalj: Ho-Ho koji se rasplakao. :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...