Jump to content
IGNORED

Ples u Ausvicu


Аврам Гојић

  

34 members have voted

  1. 1. Sta mislite

    • Like
      20
    • Dislike
      3
    • Whatever, man
      11


Recommended Posts

Šala nije na mestu, odnosno daleko je od suštine mog posta. Nemačka je bila porobljena, podeljena, itd... Toliko o nekakvom ravnopravnom položaju Nemačke, ali to je već off.-za dedu koji je preživeo stratište i može tome da se raduje - like;-za unuku koja je želela da trenutke porodične sreće podeli sa svima nama - dislike;-za YouTube i generalno za 'voajersku civilizaciju' - apsolutni dislike
sorry. nije bila namera da vredjam.@ostali: pa ovakva ujedinjena evropa je posledica holokausta. odnosno moguca je ujedinjena evropa samo da se resimo tih zidova. evropa nacija jeste duboko antisemitski projekat. to joj je upisano u istoriji.
Link to comment
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    15

  • kim_philby

    15

  • Pontijak

    14

  • čekmeže

    6

Top Posters In This Topic

Drzava Nemacka, uz konsenzus vecine svojih stanovnika, uzrokovala je visemilionske ljudske zrtve i pobila vecinu pripadnika citave jedne nacije. Sto se mene tice, prosli su veoma jeftino.
ma jos jeftinije su prosle neke drzave ciji su stanovnici sa neskrivenim odusevljenjem podrzali nacisticki plan o "resenju jevrejskog pitanja" i sa entuzijazmom ucestvovali u izvrsavanju tog plana kao pomocna radna snaga, da ne kazem sirove ubice na terenu i kao pomocno osoblje u konclogorima. i te drzave je samo izvuklo samo to sto su formalno bile okupirane od nemacke vojske za vreme svetskog rata. kada gledam one spin emisije o postkomunistickoj evropi i one razorazne dede i ogavne mladoliderske pacovcice kako suze rone pricajuci o teskoj sudbini raznih etonija, estonija, litvanija itd posle kraja svetskog rata, o zlom komunizmu itd.... pomislim.... kakav god teror da su dozivele te zemlje od crvene armije tada, jeftino su prosle, jeftino zbog dobrovoljnog ucesca u genocidu.
Link to comment

deda moje drugarice iz salcburga bio je pilot u drugom svetskom ratu. posto je na kraju rata odbio da ide na denacifikaciju, smatrajuci to okupatorskim nacinom da se ponizi casni nemacki luftvafista, bilo mu je zabranjeno da radi u drzavnoj sluzbi ili da ide na fakultet.tako je on postao zlatar, posto je igrom slucaja tada u salzburgu bilo puno zlatarskih radnji koje su zvrjale prazne, posto su im vlasnici nastradali u surovom ratnom vihoru. sada je njihova familija jedna od najbogatijih u salzburgu, a njegova deca su sva zavrsila najbolje skole, jedan sin mu je sudija a drugi doktor.eto, tako, nekom se posreci, a neko nastrada. tezak je zivot bio, a strasno su nemci propatili i tokom rata pod hitlerovom cizmom, a i posle podeljeni i okupirani. srce mi se steze dok pisem ove redove i mislim na njihove patnje.

Link to comment
deda moje drugarice iz salcburga bio je pilot u drugom svetskom ratu. posto je na kraju rata odbio da ide na denacifikaciju, smatrajuci to okupatorskim nacinom da se ponizi casni nemacki luftvafista, bilo mu je zabranjeno da radi u drzavnoj sluzbi ili da ide na fakultet.tako je on postao zlatar, posto je igrom slucaja tada u salzburgu bilo puno zlatarskih radnji koje su zvrjale prazne, posto su im vlasnici nastradali u surovom ratnom vihoru. sada je njihova familija jedna od najbogatijih u salzburgu, a njegova deca su sva zavrsila najbolje skole, jedan sin mu je sudija a drugi doktor.eto, tako, nekom se posreci, a neko nastrada. tezak je zivot bio, a strasno su nemci propatili i tokom rata pod hitlerovom cizmom, a i posle podeljeni i okupirani. srce mi se steze dok pisem ove redove i mislim na njihove patnje.
a i ti zlatari sve je to neki nesoj.nego meni je jedna turska umetnica ispricala kako su tokom svetskog prvenstva nepoznati huligani stalno trgali nemacku zastavu koja se vijorila sa neke halal mesare u krojcbergu. epilog: na kraju se ispostavilo da to nije delo nekih skinsa vec levicarskih grupa kojima je smetalo sto se ugrozeni stranac suvise identifikuje sa nemackom drzavom :)
Link to comment
nego meni je jedna turska umetnica ispricala kako su tokom svetskog prvenstva nepoznati huligani stalno trgali nemacku zastavu koja se vijorila sa neke halal mesare u krojcbergu. epilog: na kraju se ispostavilo da to nije delo nekih skinsa vec levicarskih grupa kojima je smetalo sto se ugrozeni stranac suvise identifikuje sa nemackom drzavom :)
:lol:
Link to comment
@PontijakSamo bih da dodam Holandiju.
seticu se Holandije kada odgledam neku emisiju gde holandske dede i holandski mladolideri budu suze ronili na temu stradanja u svetskom ratu, nedeljama me vec smaraju sa pricama o jadnim narodima u drzavama koje je terorisao zli sssr.a da si u pravu jesi, teski govnari i djubrad su bili za vreme nemacke okupacije i sto se tice antisemitizma a i ostalih ciljeva Nove Evrope
Link to comment
ma jos jeftinije su prosle neke drzave ciji su stanovnici sa neskrivenim odusevljenjem podrzali nacisticki plan o "resenju jevrejskog pitanja" i sa entuzijazmom ucestvovali u izvrsavanju tog plana kao pomocna radna snaga, da ne kazem sirove ubice na terenu i kao pomocno osoblje u konclogorima. i te drzave je samo izvuklo samo to sto su formalno bile okupirane od nemacke vojske za vreme svetskog rata. kada gledam one spin emisije o postkomunistickoj evropi i one razorazne dede i ogavne mladoliderske pacovcice kako suze rone pricajuci o teskoj sudbini raznih etonija, estonija, litvanija itd posle kraja svetskog rata, o zlom komunizmu itd.... pomislim.... kakav god teror da su dozivele te zemlje od crvene armije tada, jeftino su prosle, jeftino zbog dobrovoljnog ucesca u genocidu.
Uz mali detalj da su pribaltičke zemlje već bile okupirane od Sovjeta što delom objašnjava njihovu spremnost da budu nemački antlogori.
Link to comment
Uz mali detalj da su pribaltičke zemlje već bile okupirane od Sovjeta što delom objašnjava njihovu spremnost da budu nemački antlogori.
ali ne objasnjava antisemitizam koji je bio deo njihovog krajolika i pre toga.
Link to comment
ali ne objasnjava antisemitizam koji je bio deo njihovog krajolika i pre toga.
pusti. zli sovjeti su savrseno opravdanje. dobrovoljno i ushiceno ucestvovanje u akcijama ajnzacgrupa, svi moguci metodi pogroma koje su sa odusevljenjem obavljali. ma ne bi oni nikome ni dlaku s glave ali te traume zbog zlih okupatorskih sovjeta...
Link to comment
ali ne objasnjava antisemitizam koji je bio deo njihovog krajolika i pre toga.
Tačno. Slično važi i za Rumune, koji su tu možda još i najgori.Pontijače, nikog ne opravdavam, daleko od toga.
Link to comment
cek znaci ako neko zapali sinagogu u Madjarskoj, to je direktno uzrokovano time sto neki Moshe iz Tel Aviva iz nekog cudnog razloga veruje da je Izrael - jevrejska drzava? drugi nivo posta ti je jos ludji: ne znam da li si primetio da drzava Izrael postoji vec pola veka, kao drzava Jevreja? znaci, Evropa se sve do sada suzdrzavala od opravdanog antisemitizma zbog tako neverovatnog etnickog plana koji je, recimo, Francuzima potpuno stran?(onaj ko pokusa da zapali sinagogu u Budimpesti, doduse, veoma bi se lose proveo...mesto vrvi od kamera i policije u raznim oblicima)
Mislim da nisi u potpunosti razumeo moj post. Cinjenica je da se danas antisemitizam cesto izjednacava sa kritikom Izraela.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...