Jump to content
IGNORED

Како су вам родитељи преживели повратак


расејан

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    25

  • WTF

    12

  • bus

    11

  • gospa buba

    7

gde, gde?nije valda ona u c dusana s redom ispred?
e, ne, nije ta. ali umes li da mi objasnis taj red??? zivim blizu, i svako jutro vidim RED.usla sam par puta unurtra i kupila neki proizvod, bilo bezveze. mozda nisam pogodila pravi.ova "moja" je tamo ka g. vencu... jedna na cosku, udzerica, tamnobraon i bela boja, izlog ni sa cim unutra... ma slikacu, pa obesiti.
Link to comment
e, ne, nije ta. ali umes li da mi objasnis taj red??? zivim blizu, i svako jutro vidim RED.usla sam par puta unurtra i kupila neki proizvod, bilo bezveze. mozda nisam pogodila pravi.ova "moja" je tamo ka g. vencu... jedna na cosku, udzerica, tamnobraon i bela boja, izlog ni sa cim unutra... ma slikacu, pa obesiti.
e pa to je i meni misterija. svaki dan ga gledam i ja, i svaki put kad sam nesto uzeo nije bilo vredno pamcenja ni cekanja u redu. da li je mozda odgovor u nekoj povoljnojn ceni ako nije vec u kvalitetu? mada nikad nisam uzeo hleb!!!hmm ima jedna pekara sklona padu, na cosku, ali ispod g venca kad se jezdi knez miletinom. mozda na to mislis...
Link to comment
gde, gde?nije valda ona u c dusana s redom ispred?
kod dede?vrhstra leba, jos bolje pogace sa cvarcima.пацејаху, dobrodoso, i pazi kad vozis bajsa!
Link to comment
ako prijatelju neki si ti nama ziv & zdrav, i mi sa tobom, a i ostali kojih se setimo ^_^o tome ko se vratio, jab mogla sad esej da pochnem, kolko se ljudi vratilo. naravno, u nashem kosmosu, vraca se iskljuchivo beograd, ali beograd koji je i pre imao gde da zivi i sta da radi. sta misle ne znam, al valjda im taki put.
Ево, имаш сад тему, шиљи тастатуру, узми књигу екрана бијелога, па пиждер коју ситну.
ps. ja mislila ti se negde selish, kad ono - iiiiii! laugh.gif
И ово је негде. Wherever you go - there you are.
ps2. i josh jednom: sreћno povraћanje. interesantan potez i unoshenje zivine u program, bar zanas sto nidje ne idemo (i ludos, as well! a opet nekako i nije...)tongue.gif
Луди смо вазда били, нормални никад нису ништа постигли... а до живине још нисмо стигли, још се арчи суви врат, шваргла, чајна, кајмак, ако нисам забојавијо парадајз (још увек одважно кидише на моје зубе, и лоше пролази), минерална (тј само књаз, остале једнаред касније), јогурт, паштета (која може да се маже без подгревања, грађевинских машина и осталих помагала), СИР (мора великим словима, да би се разликовао од оног тзв. "сира" који ваљају тамо), кајсије право с дрвета... па онда пешачење до негде (а не шетња шетње ради), већ трећи таксиста који ми је био ђак и сећа се шта (се ја више не сећам да) сам рекао итд итд.
e da!sta si nam doneo?:D
Свеж поглед на свет из два крива угла. За све остало постоји готовина. Мало ли је?
Udao ćerku i odmah nazad u Srbiju. Meni skroz logično.
Докторе Спок, то вама можда изгледа логично јер... не знате како је било :). Ово је више "ај' да се венчамо већ једном док су маторци још ту". Ово им је био више изговор, тј њему да је пита.
svaka cast, rasejani!a jesi ti to iz amerike dosao, kad ti se svidja pivo u srbiji?
Луфтханзин авион, пита стјуард, незадовољан мојим избором обичне воде, да ли бих ипак нешто друго... можда пиво?- америчко?- не, немачко (ал' са фацом "шта ти пада на памет, на шта ти ми личимо")- дај ондаИ онда ме сними док сам сркао први ред, сними како ми се фаца развукла, па испали и он један поносан швапскопатриотски осмех. Добро пиво.
Дивно! Добродошао, Расејани! :s_w: Је л' задржаваш за успомену на дуго сећање овај ник (слотер) нејм?
А? Шта је било питање? Извин'те, ја сам мало расејан... а и породица ми се сад простире преко девет часовних зона. Расејаност је више став и начин живота, него ментална мана.
Ако навраћаш у Нови Сад, јави да ти јавимо где имају онај прааави лебац и лепиње, да не знаш шта је доста! lalab.gif
Ћ3 би да студира штогод на ПМФу, тако да неколико одлазака током лета не гине... причај. Моје координате по Новим Саду (у граматици моје бабе се тако казало) се завршавају са '79, једва знам где је тачно Спенс, тако да бих се снашао одокативно & до некле, ал' ако се држиш назива улица који се нису мењали, још бих могао и да убодем место.
Dobrodošao druže! :) Samo lagano i bez sekiracije...
Нем' каде да се сикирам... можда сутра.
vratio se? u srbiju?unsure.gif dobrodosao, kapetane...smile.gif
Ako se ne varam paće je u Gross Becskereku...
Може и Нађ Бечкерек, semmi baj.
kod dede?vrhstra leba, jos bolje pogace sa cvarcima.пацејаху, dobrodoso, i pazi kad vozis bajsa!
Е, те са чварцима смо имали и тамо - куповали целе плећке, месо на роштиљ, сланина у шерпу, па башка мас' башка чварци, дивота.Бајса купио јуче, отпаде ми дупе од оне справе за мучење. Ко је измисли, довека на њој седео :rant:.
Link to comment
Свеж поглед на свет из два крива угла. За све остало постоји готовина. Мало ли је?
pih, znaci nista, ko onaj vasudeva.ajd, bar nisi doneo moralne pouke, nego taj svez pogled...<_<
Link to comment
СИР (мора великим словима, да би се разликовао од оног тзв. "сира" који ваљају тамо)
Verujem ti dosta, ali ovo missim stvarno! Dobrodošao na izbor "oš sitni sir-oš fetu-oš kačkavalj" :lol: Ako u Americi nema sira, onda stvarno. Nadam se da ne misliš, naravno, na "sir" koji se prodaje u delu prodavnice gde je puter i jogurt (osnovni varijeteti: sirootpaci koji se cakle (onaj individualno pakovani u celofan, za McDonalds burgere), bledi sirootpaci (a.k.a. ni mo od mocarele), radioaktivno narandžasti sirootpaci (a.k.a. ni če od čedara), te mermerasti sirootpaci (mešavina ova dva prethodna)). Ako ste taj sir kupovali, nije mi ni čudno da si se istraumirao.
Добро пиво.
Warsteiner? Mi smo prošle jeseni u tri Lufthanzina aviona kad god se nešto nudilo rekli DA Warsteineru. Presedanje iz nemačkog u kanacki avion u Frankfurtu u povratku je bilo traumatično, jer su imali samo splačine od piva (a nije da ovde nema super piva, jedino ne živi po velikim pivarama). Edited by bus
Link to comment
Verujem ti dosta, ali ovo missim stvarno! Dobrodošao na izbor "oš sitni sir-oš fetu-oš kačkavalj" :lol: Ako u Americi nema sira, onda stvarno. Nadam se da ne misliš, naravno, na "sir" koji se prodaje u delu prodavnice gde je puter i jogurt (osnovni varijeteti: sirootpaci koji se cakle (onaj individualno pakovani u celofan, za McDonalds burgere), bledi sirootpaci (a.k.a. ni mo od mocarele), radioaktivno narandžasti sirootpaci (a.k.a. ni če od čedara), te mermerasti sirootpaci (mešavina ova dva prethodna)). Ako ste taj sir kupovali, nije mi ni čudno da si se istraumirao.
По тој логици нема сврхе поредити земље по било ком питању, јер све свуда може да се нађе. Кавијар може свуда да се купи, само треба имати паре и праве адресе.Ја поредим оно што налазим у најближој самоуслузи (укључујући и одељак за делијерж), а не шта може да се нађе. Како тамо, тако и овде. С тим што је и таморж та најближа самоуслуга била далеко два, као и овде - тамо два километра, овде два ћошка.А и то код делијерж, мани га Мито. Пробали смо свашта, и дефинитивно никад више, у животу и шире, нећу пробати ништа од Јарлсберга, Краљевог Избора и још неких који су издали суштину сира и прешли на тамну страну.Јутрос сам пробао овдашњу прашку шунку. По свим симптомима би требало да је иста као онај "производ ОД шунке, додата вода" што се продаје тамо. Исто четвртасто сечено, влажно и... ни налик. Ово има укус за две класе изнад, као уосталом и путер (!), пиво, кромпир (!), парадајз, кајсије, суви врат (за који тамо ни не знају) итд итд.
Warsteiner? Mi smo prošle jeseni u tri Lufthanzina aviona kad god se nešto nudilo rekli DA Warsteineru. Presedanje iz nemačkog u kanacki avion u Frankfurtu u povratku je bilo traumatično, jer su imali samo splačine od piva (a nije da ovde nema super piva, jedino ne živi po velikim pivarama).
Е јес, беше Варштајнер. Заборавих уз сву ту гужву.
Link to comment
Jebaga, ispada da je tebi tamo najvise smetala sopstvena lenjost. Da si zasao izmedju dva coska, sigurno bi nasao prodavnicu sa odlicnim sirom. Supermarketi su zlo.
А, да, и мој деда је знао адресе свих најбољих специјализованих бутика за сир. Ајде.Самоуслуге су можда зло, али је још веће зло кад треба да знаш где ћеш тачно да одеш да би купио сир, где за хлеб, где за млеко (и млеко је овдерж боље - укус као право из краве, у односу на оно тамо, и то не кажем само ја), где да бих нашао кломпе (буса ће једном стићи омања клетва што ме урекао - три дана након оногрж разишла ми се лева па сам их бацио и сад већ трећу недељу вежбам нову геометрију хода и стајања у некаквим сандалетинама), где за пиво, где за вино... јеботе, имао бих да пређем сто миља за један бољи ручак. Сте ви нормални?С друге стране, под истим условима (дакле, најближе самоуслуге, у кругу од два), овде се напросто много боље може попунити фрижидер. И код самог сира, причам о обичном сиру - што овде подразумева качкаваљ, гауду, трапист и две-три локалне врсте (наспрам тамошње тзв. моцареле, чедара у три јачине и монтереј џека... ел' беше још неки?), дакле не о "седи у кола и иди у Мокрин", "има једна радња више Цара Душана".
Balada o siru je sumnjiva kad je ispeva covek iz zemlje u kojoj mleku kradu najmilije (*). Kajmak je dar sa neba i sudba kleta.
И њега, и њега. А судба је да га једеш једном у три године, и онда претераш, и онда ти га буде доста, и две недеље касније нема више, а теби се тек тад прохте поново, и то те држи две-три године до следеће прилике...
* Nemoj da se ljutis, ni Homeru nisam poverovao da je Helena straobalna picka.
Ма и да јесте, све те скупе рибе не вреде свега тога.
Link to comment

Данас, купине... невероватно велике, укусне, ммм... Било је и тамо, нису биле лоше, али никад нису пуштене да овако сазру, и држане су у хладњачи па то онда више нема тај укус.Него, како ме јебу из штедно-кредитне задруге тамо. Кажу да не могу да користим картицу овде, јер је, пај сад, "Србија под санкцијама", и једва негде кажу чијим санкцијама:

You will not be able to use your card in Serbia because it’s a blocked country from OFAC. We are required by law to block all countries that are on the OFAC list.
На њиховом сајту, међутим, најновија вест је да је Србију Ђорђе Њ Буш скинуо са списка (осим појединаца) још негде 2006. Једва су ми пропустили неколико плаћања, и
I apologize for not being more detailed in my previous email to you. Serbia is a sanctioned country by the US Office of Foreign Asset Control (OFAC). Virginia Credit Union does not accept any electronic transactions to or from any country on the OFAC’s sanctioned list. This information is also listed in the Rules and Regulations disclosure that was given to you when you opened your account. It is listed on page 20 under Electronic Funds Disclosure.
Овамо у Рајсфершлус банци ми каже "ма какве санкције, људи шаљу паре само тако"... што у ствари није исто, јер изгледа картица оданде не ради овде, а картица одавде не може да се повеже са ПејПелом... па онда, јесмо ли или нисмо још увек под некаквим санкцијама?
Link to comment
Него, како ме јебу из штедно-кредитне задруге тамо. Кажу да не могу да користим картицу овде, јер је, пај сад, "Србија под санкцијама", и једва негде кажу чијим санкцијама:
Kad si hteo u Americi da budes zadrugar-unionista, eto ti sad - te male lokalne banke po meni valjaju samo za dobijanje prve kreditne (ako npr. radis na faksu, pa ti kreditna unija faksa veruje na rec da si dobar i posten, iako nemas nikakav istorijat zaduzivanja u SAD). U Srbiji mi lepo rade sve kreditne kartice vecih banaka koje sam probao (Chase, Citi, Amex, Discover). Kad kazem "rade", mislim na koriscenja u prodavnicama, nisam probao nikakve internet egzibicije - jel tebi to treba? Pejpal ce navodno uskoro, ali ne lipsi magare...
Link to comment
...и млеко је овдерж боље - укус као право из краве.. .
Jest, tako je, ali nemaš pojma kakve su razlike između (punomasnog) vojvođanskog i (tradicionalno razblaženog)šumadijskog mleka. Drastićne! :D Od onog prvog mi kačkavalj bio žut k'o dukat, a od onog drugog k'o belilo.
Link to comment
Kad si hteo u Americi da budes zadrugar-unionista, eto ti sad - te male lokalne banke po meni valjaju samo za dobijanje prve kreditne (ako npr. radis na faksu, pa ti kreditna unija faksa veruje na rec da si dobar i posten, iako nemas nikakav istorijat zaduzivanja u SAD).
Обратно - прво сам био код тзв. "нормалне" банке (Ваковије), па сам их ођебао након неколико брљотки и драконских камата које су зарачунавали кад два-три дана користим ону бланко позајмицу до $1000.Кад сам прешао у ШКЗ неколико ствари је одједном постало бесплатно, а чак сам добијао и некакву (бедну) камату на штедњу.
U Srbiji mi lepo rade sve kreditne kartice vecih banaka koje sam probao (Chase, Citi, Amex, Discover). Kad kazem "rade", mislim na koriscenja u prodavnicama, nisam probao nikakve internet egzibicije - jel tebi to treba? Pejpal ce navodno uskoro, ali ne lipsi magare...
Ма радила картица из цуга, скинуо лову са банкомата, добио тачан салдо након тога, плаћао неколико ствари... ал' онда почеше да зову итд. Имам негде снимљене разговоре са њима, било би занимљиво да прекуцам. Но, оно лове што је остало на тој картици је таман за тај пазар по интернету.И да, картица је Виза.Eво не ради ни Ибан пренос... малопре покушали да ми дотуре неку заосталу сићу, и неће. Не пролази валидацију, из Британије.Стварно, под каквим смо ми то санкцијама? Edited by расејан
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...