Jump to content
IGNORED

Urban warfare - borba za kućni red


darling

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    5

  • darling

    5

  • Hella

    5

  • belch

    4

neko nevesht lupa po klaviru dve ulice dalje...
Za mene je vezbanje klavira koji dopire iz drugog stana najprijatniji zvuk na svetu, koji me asocira na topla i ususkana popodneva u januaru. Imao sam ga u dve zgrade, u ovoj sada sumnjam da ce ga biti.
Link to comment

oo nisam znala da ste ovde. inace, ja se borim i dalje kako umem i mogu. dosla sam do stanja u kom sad mene juri policija da podnesem prijavu, ali mene je tesko uhvatiti :lol: elem, pisacu vise cim uhvatim malo vremena.

OK, podržavam tvoje pravo na tišinu u sopstvenom domu, ali kad je borba za ljudska prava pa imala nekog efekta (posebno brzometnog) u Srbiji? Nisam čitao celu temu, pa ne znam ni da li je neko pomenuo moje praistorijsko rešenje:Da li si probala sa čepićima za uši? Mrtav sam ozbiljan.
naravno da jesam! zaostale od nekog kucnog gosta, neotvoreno pakovanje. sundjeraste, koje skvrcis i nabijes u uvo, pa ti onda zauzmu uvo. tako su zamisljene, ali tako ne rade. zapravo me nisu stitle od buke, probijala je muzika, plus sam slusala zvuk njih kako rastu i suskaju u mojim usima, plus su stalno ispadale, a ja ih vracala, plus kako zamisljas da cujem alarm ujutru? toliko od mene o cepicima. ne rade. sretnem ja komsinicu pre neki dan i pitam je kako vi s ovom bukom. kaze ona, cuti ne pitaj, svake noci pojacavam televizor, pustam muziku, mislim nadjacace, neispavana sam. pitam sto nije prijavila, kaze sta da prijavlujem, kad to nema efekta. al ovo ima, i izvadi kutiju bromazepama. jbga.
Link to comment

Neko mi drpio znacku sa kola sa petih vrata. I da su neka kola.Eto razloga da se iznerviras.Jos samo da im padnu na pamet vasi predlozi. :D

Edited by fragand
Link to comment
  • 2 weeks later...
kome prijavljujem krsenje zakona o zastiti stanovnistva od izlozenosti dunavskom dimu?
Kome god prijavis, pogledace te cudno i reci da ne postoji zakon koji regulise dunavski dim. Mozda te pitaju i sta je to.
Link to comment
oo nisam znala da ste ovde. inace, ja se borim i dalje kako umem i mogu. dosla sam do stanja u kom sad mene juri jbga.
Neinventivna sam po pitanju vaninstitucionalnih načina borbe po bilo kom pitanju, tako da mi je bilo bilo zanimljivo dok sam čitala ove postove.Da imam ovakav problem, uključila bih sve zainteresovane stanare zgrade, pisala ( ne telefonirala) bih svim mogućim institucijama- a naročito MUP-u, gde postoji Sektor unutrašnje kontrole (koji vrši kontrolu zakonitosti rada policije, uključujući i zaštitu ljudskih prava pri izvršavanju policijskih zadataka), republičkom i gradskom ombudsmanu u slučaju da imate primedbe na rad MUP-a, odnosno gradske inspekcije. ( ključne reči – pravo na poštovanje doma i privatnog života – čl.8. Konvencije), po cenu da se dođe i do Evropskog suda za ljudska prava koji nema sluha za kojekakva taljenja ugostitelja sa političarima.Evropski sud za ljudska prava kaznio Hrvatsku zbog bukehttp://www.blic.rs/Vesti/Svet/190248/Evropski-sud-za-ljudska-prava-kaznio-Hrvatsku-zbog-bukeDetaljnije: Presuda Evropskog suda za ljudska pravahttp://cmiskp.echr.coe.int/tkp197/view.asp?item=1&portal=hbkm&action=html&highlight=marina%20%7C%20oluic&sessionid=57503341&skin=hudoc-en Edited by halloween
Link to comment
kome prijavljujem krsenje zakona o zastiti stanovnistva od izlozenosti dunavskom dimu?
Културфашизам је још међу новим темама, лако га је наћи, а антипушачи већ одавно имају своју тему, иди јој дај вештачко дисање.
Link to comment
Neinventivna sam po pitanju vaninstitucionalnih načina borbe po bilo kom pitanju, tako da mi je bilo bilo zanimljivo dok sam čitala ove postove.
i ja isto ne umem vaninstitucionalno, pa sam pokrenula taj institucionalni tocak. gde ce me to odvesti i kako ce se sve zavrsiti, ne znam. izvesticu cim se nesto desi. (ali nikako da se otresem da sta ce to meni u zivotu i da svoje zivotno vreme i energiju mogu da trosim na pametnije nacine...)
Link to comment
Za mene je vezbanje klavira koji dopire iz drugog stana najprijatniji zvuk na svetu, koji me asocira na topla i ususkana popodneva u januaru. Imao sam ga u dve zgrade, u ovoj sada sumnjam da ce ga biti.
mda, narocito ako maestro ima 9 godina i nedeljom ujutru vezba nesto tipa "na kraj sela zuta kuca"
Link to comment
  • 4 weeks later...
Tresko na prethodnoj strani rece da je za kocnice.
Jeste, AT ulje je kočiono ulje i osim podklobučavanja farbe ima i kolateralni efekat - ako je dovoljno dugo stajalo mesto na kome je prosuto vise nikada nece moci lepo da se ofarba, metal ce na tom mestu da rdja i truli i farba ce stalno da otpada.Tako da, nemojte se zajebavati sa AT uljem ukoliko nekome baš ne želite ozbiljno da sjebete školjku. Sve 4 probušene gume mogu da budu dovoljno neprijatni, nema potrebe potezati tešku artiljeriju.
Link to comment
Jeste, AT ulje je kočiono ulje i osim podklobučavanja farbe ima i kolateralni efekat - ako je dovoljno dugo stajalo mesto na kome je prosuto vise nikada nece moci lepo da se ofarba, metal ce na tom mestu da rdja i truli i farba ce stalno da otpada.Tako da, nemojte se zajebavati sa AT uljem ukoliko nekome baš ne želite ozbiljno da sjebete školjku. Sve 4 probušene gume mogu da budu dovoljno neprijatni, nema potrebe potezati tešku artiljeriju.
A zašto ne sve 4 gume probušene + litar-dva AT ulja? Kad je bal nek je maskenbal.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...