Jump to content
IGNORED

Urban warfare - borba za kućni red


darling

Recommended Posts

ulična buka, naročito rano ujutru kad fali još sat, sat i po sna. nemam pojma nekako mi ideja da ti je ušni kanal noćima začepljen deluje kao invite za upalu. možda grešim, nek se jave lekari.no sad me podseti i na taj momenat s alarmom, i bez čepića ponekad imam problem da ga čujem..

Link to comment
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    5

  • darling

    5

  • Hella

    5

  • belch

    4

ulična buka, naročito rano ujutru kad fali još sat, sat i po sna. nemam pojma nekako mi ideja da ti je ušni kanal noćima začepljen deluje kao invite za upalu. možda grešim, nek se jave lekari.no sad me podseti i na taj momenat s alarmom, i bez čepića ponekad imam problem da ga čujem..
nisam lekar ali imam iskustvo. usni kanal od svakonocnog zacepljivanja moze da se potpuno napuni. posledica je moguca upala (to nisam imao) i unilateralni gubitak sluha (imao). u ovoj fazi jedino resenje je pokusaj da se uvo otcepi hidrogenom i nakon toga mlakom vodom, ako to ne uspe mora se kod lekara. napominjem da ovo nije bas cesta pojava, ali moze da se desi zato sto Gospod nije stvorio uvo da se u njega trpaju stvari. moja preporuka je sledeca: ne nosi cepice bas svake noci, i to bi trebalo da omoguci uhu da dise kako valja.kupi Ohropax cepice, i to od pene, ne od voska. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ja bi malo vestiju sa fronta... Kako napreduje liboska urbana gerila? Jel buknula institucionalizovana pobuna?REPAIR THE SYSTEM!!!!
Pa dobro dignuti kola u vazduh vlasniku kafica zbog buke ili zasuti mu klub molotovljevim koktelima kako bi se sjebao sistem bi bio malo overkill zar ne?Mada ako
Link to comment

u principu su rizici za upalu srednjeg uveta ( :P ) prevelika suvoca, vlaznost (bazeni, jezera itd), povrede (ogrebotine i to) i vec postojece kozne bolesti, za cepice za usi nije mi poznato.infekcije spoljnjeg usnog kanala nisu ceste kod zdravih osoba ali mogu da se zapate ako se cesto kupa po bazenima. naime pseudomonas, koji je nejcesci izazivac upale spoljnjeg uva voli da zivi u stajacoj vodi, npr po bazenima, ili vazama sa cvecem.za prevenciju preporucuju, pored temeljnog brisanja usiju posle kupanja, bas cepice za usi (dok se kupas) i/ili ispiranje usiju 2% sircetnom kiselinom. upala uva je vec druga patologijaa za ovo kako da se doaka komsiji ne bih znala :P

Link to comment

Ovde kao da je vreme za split na medicinu sa temom oboljenja uha.Najveci spric koji sam video jeste onaj za ispiranje uha. Jednom sam, vise preventivno, ispirao usi. Zesce gadni, odvratni, ogavni osecaj.

Link to comment

poshto zivim na selu nemam problem sa kaficima i sl i stvarno ne znam kako bih zivela u zgradi sa svim tim ljudima na glavi..ali imam problem sa komshijinim psima..dakle chovek zatvorio DVA blentava i nenormalna i energichna madjarska pulina u dvorishte 3x3 i NIKADA ih ne izvodi u sehtnju a imaju i celom duzinom dvorishta pogled na ulicu kroz rupichastu ogradu...e sad da su to iole inteligentni psi nebi bio problem ali to su apsolutno blentavi pulini koji na sve nas laju kao da nas prvi put vide a ne tri godine svaki dan a i prometna je ulica,svi kroz nju idu na Dunav...laju non stop..celu noc,nocima,ujutru u 3a.m u 4 u 5 a.m.mislim ja volim zivotinje ali nikako ne volim ne vaspitane pse a josh manje njihove vlasnike a i ovo traje vec godinamaposhto svima u ulici idu na zivce a mi smo dobar komshiluk i niko se ne buni zbog drugog nego je tolerancija na visokom nivou..neshto sam mislila da namrvim nekog sedativa na neko meso,dozu taman da ih uspava a ne nashkodi im pa da bacim psima a ostavim pretecu poruku u sanduchetu da je ovo samo upozorenje da ako ne prevaspitaju pse...i da rachunam na njihovu ljubav prema tim prokletim psima :isuse:

Edited by ivy
Link to comment

ako nije za tri godine nijednom..a psi su dobrano odlepili za to vreme pa im ni tri livade ne bi pomogle..uostalom ja sam svog psa lepo vaspitala upravo uzimajuci u obzir i ostatak ljudi koji zive na tri metra od mene u svim pravcima..inache bi i ona lajala,naravno..a oni apsolutno nikako nikoga ne uzimaju u obzir toliko da je,za pochetku taj jedan pulin malo kasnije dobio i drugara pulina...jednom se desilo da je neki decko vodio svog rotvajlera na povodcu kroz ulicu,prvi dan ovaj laje..drugi dan ovaj laje..i treci dan rot popizdi otkine se gazdi iz ruke i pochupa se sa pulinom..komshija je samo dodao neku zicu sa unutrashnje starne ograde,da pulin ne moze da gurne glavu napolje i tako nastrada..i nishta vishe..josh iz i razmnozavaju,tako ne vaspitane :isuse: :isuse: nije mi samo jasno kako njima to ne smeta..

Edited by ivy
Link to comment
poshto zivim na selu nemam problem sa kaficima i sl i stvarno ne znam kako bih zivela u zgradi sa svim tim ljudima na glavi..ali imam problem sa komshijinim psima..
mala mesta i mirna predgradja su mozda jos i gora, nema one amorfne buke koju posle nekog vremena prestanes da primecujes nego prijatna tisina iz koje se tu i tamo prolomi kroz atmosferu i mozak zapara svaki put kad proleti malo veca muva, zalaje pudlica, zakmeci komsijino zlato, neko nevesht lupa po klaviru dve ulice dalje...
Link to comment

Mene rođak "podučavao" da kakvom govedu koje mi život zagorčava razmažem nekakvo AT ulje po kolima. Kaže, do ujutro će mu se farba "potklobuča".E sad, jedino što me bilo sramota da mu kažem da ne znam kakvo je to ulje :(Dal' za transformatore ili...?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...