Jump to content
Boza_zvani_Pub

Holandija - Španija

127 members have voted

1. 1. Ko osvaja SP?

Recommended Posts

dragance

Dobro, onda su bili simpaticniji :unsure:Zar nije moguce da je kvalitet opozicije danas slabasan? Ne iskljucujem da sam napravio zajeb.

yolo

napravio si, ovo jeste najbolji spanski tim svih vremena i verovatno jedan od najboljih fudbalskih timova svih vremena uopste. apropo konkurencije, evidentno je da ih smara da igraju sa raznim soder ekipama, otuda skroman skor pa i performans u ranoj fazi natjecaja. na stranu brazil za koji verujem da bi mogao egal da igra protiv njih, jedini tim koji smo ovde videli sa nekakvim kapacitetom (krljackim, trkackim, pimplerskim) da ne bude brutalno utrljan u travu je verovatno holandija tako da ce ako nista drugo postojati element kakve takve neizvesnosti.

Edited by gazza1

Kayser

postojace i te kakva neizvesnost...

yolo
postojace i te kakva neizvesnost...
licno verujem da ce ih holandija dobiti na pitbulizam, ali posto sam sustinski nezainteresovan za ishod sa navijacke strane, onda je bolje ipak biti oprezan. uostalom, neka spanci malo budu veliki favoriti koje jos istrcavanje na teren deli od pehara a holandjani totalni autsajderi koji nemaju sta da izgube.

harper
Dobro, onda su bili simpaticniji :unsure:Zar nije moguce da je kvalitet opozicije danas slabasan? Ne iskljucujem da sam napravio zajeb.
Gledao sam oba ta tima i mislim da je ovaj bolji. I to prilicno bolji. Stavise, ne znam za citavu istoriju ali od ovih spanskih timova koje sam imao prilike da vidim ovaj je svakako najbolji, takmicarski najspremniji, najuigraniji i najkonstantniji. Uostalom, rezultati koje postizu im idu u prilog. Nije stvar samo u tome sto su generacija koja osvaja titule na velikim takmicenjima, uz nos svim tradicijama o Spancima kao vecitim luzerima, stvar je u tome koliko ih je uopste tesko pobediti bilo gde i u bilo kojoj utakmici, na bilo kom nivou konkurencije.U finalu im, ipak, nece biti lako jer ce igrati protiv ekipe koja ima slican manir kad su rezultati u pitanju i koju je takodje veoma, veoma tesko pobediti. Ova generacija Holandjana je mozda ruzna, odvratna, zla (ili kakvim su sve epitetima praceni na ovom prvenstvu) ali je jako dobro poslozena ekipa koja zna da igra i koja je maksimalno spremna i fizicki i mentalno da osvoji titulu.Sve u svemu, da nemam dogovor za zajednicko gledanje utakmice mislim da bih je preskocio i otisao da presadjujem cvece iz saksije u saksiju. Ovo drugo deluje kao mnogo zanimljivije utroseno vreme. Edited by harper lee

ToniAdams
+1Holandjani su imali nevidjeni peh da njihove dve od tri najbolje generacije (Krojf i Bergkamp; samo je Van Basten nesto osvojio) spletom nesrecnih okolnosti ostanu bez ijednog trofeja na velikim takmicenjima. O 1974. i 1978. sam samo slusao, ali su ispadanja na penale 1998. od Brazila i 2000. od Italije (uz dva promasena penala tokom utakmice) stvarno bili veliki maleri.
nije splet okolnosti no splet retardiranog klajverta u spicu uzimaju klompe, mmw

kapetanm

Holandjani, naravno

Muwan

Hup hup Holland, treća sreća, ako nije uzeo Krojf uzeće Van Bomel, i taj rad...

extragluv

glasao protiv pimplerske igre opetbomel da polomi pickicesnajder da postane mvp persa da da gol 2-2 ft "> 3-2 aet

Edited by exTRaGluv

kepa
napravio si, ovo jeste najbolji spanski tim svih vremena i verovatno jedan od najboljih fudbalskih timova svih vremena uopste. apropo konkurencije, evidentno je da ih smara da igraju sa raznim soder ekipama, otuda skroman skor pa i performans u ranoj fazi natjecaja. na stranu brazil za koji verujem da bi mogao egal da igra protiv njih, jedini tim koji smo ovde videli sa nekakvim kapacitetom (krljackim, trkackim, pimplerskim) da ne bude brutalno utrljan u travu je verovatno holandija tako da ce ako nista drugo postojati element kakve takve neizvesnosti.
aj vazi za ovo, nema sansegomila timova mnogo boljih da ne nabrajam sad, ima ih Edited by kepa

loser

španija na lakši ili teži način dobija ovo,siguran sam.

Ayatollah

Ja sam glasao za Špance, jer mislim da su kvalitetnija ekipa, ali ću biti zadovoljan i ako trofej osvoje Holanđani. U pitanju su dve reprezentacije koje su ostavile ubedljivo najbolji utisak i iskazale najveću sigurnost u dosadašnjem delu prvenstva, i zasluženo su u finalu. Osim ovoga, Holandija i Španija su dve zemlje čiji je doprinos svetskom fudbalu izrazito veliki - mnogo vrhunskih igrača, trenera i ekipa su iz ove dve zemlje, reprezentacije su im decenijama u svetskom vrhu, i velika je nepravda što se nijedna od ove dve zemlje do sada nije okitila barem jednom titulom svetskog šampiona, jer su to odavno zaslužile. Ova nepravda će u nedelju biti delimično ispravljena, nažalost samo delimično, jer može biti samo jedan pobednik. Ja se nadam dobrom i zanimljivom fudbalu, i utakmici koja se pamti i prepričava.

Kayser

Ja cu da glasam kad se zavrsi utakmica i slegnu se utisci.

porucnik vasic

Читајући форум овијех дана око мечева 1/2 финала, човек је могао поприлично да се забави. Солидних је ту мудрости речено. Док Којоту нема шта да се замери јер се он кроз маглу сећа 1994. и тврди да је тим који је Бергамп предводио играо секси фудбал, а овај не, оно што страији по годинама форумаши пишу је умногоме занимљивије. Већ сам на једном месту написао да сам се ја у Орање заљубио слушајући ћалетове приче о 1974., Ајаксу и Кројфу, тако да о тој генерацији не могу да судим осим што сам погледао пар снимака који су били више-мање комплетни. Ону генерацију из Аргентине памтим, и то већ није била иста генерација као она од пре четири године, а чак и да јесте да су се сви појавили осим генијалног Кројфа тај тим није био ни пола оног претходног. На том првенству су се ужасно мучили, једва су прошли групу у којој су изгубили од Шкотске, ремизирали са Перуом. У другом кругу једва су извукли нерешено против Немаца, Италију су срећно добили и једнио су растурили Аустрију, у утакмици у којој су једино показали тотални фудбал или тако нешто...У финалу опет мучење, Нанинга је некако утерао изједначујући гол, Ресенбрик је имао ону стативу и то је било то. Било је малко и судијског навлачења за домаћине, али то није била ни приближно епска битка као она од 3 године раније. Десет година је потрајало до идућег финала, десет година у којим је стара генерација из Аргентине била прекасно замењена, а нова прегвођена Гулитом се тек појавила. Ту је генерацију Кројф измислио и права је штета што је као тренер никада није водио на једном СП. То европско првенство једино што су освојили играли су опет траљаво, почели поразом против Совјетије, једва добили Ирску, развалили Енглеску, захваљујући генију Ван Бастену. Са Немцима тврдо полуфинале, два пенала на обе стране но овај пут се играло у Хамбургу, а не Минхену и Марко је био у животној форми, а такав за мене најбољи центарфор кога сам гледао, бољи чак и од Зубе. Та генерација је имала још три велика такичења, Италију где су се мучили, једва прошли групе, да их Немци потпуно издоминирају и избаце, Шведску где су ако ми нисмо већ били тамо заслужили злато, али су после утакмице у којој су развали Данску игром стигли до пенала и изгубили. На том првенству су потпуно понизили Немце у можда најбољој партији Орања коју сам гледао икада. Америка у коју Гулит није отишао, где Ван Бастен није играо је била лабудова песма те генерације, у оној ванредној утакмици са Бразилом. Оне што су после тога дошле памти сви и о њој нема потребе нешто пуно да пишем. Нама је набила онај страшни комплекс шестицом и због тога се многима, поготову млађима чини као какво чудо. Као што је написао Бане5 Холандија игра ту свују игру из мање модификације од 1974, некада више, а некада мање успешно. Наставићу се...