Jump to content
dig_chohano

Kod babe Čohano

Recommended Posts

askeladden

Malo vise zacina u prahu u brasno i bilo bi skroz dobro.Ovako je secer nadvladao.Udavio sam ribu u srirachi i tako pojeo.A da,prilog slatki krompir iz rerne nije pomogao.

darling
1 hour ago, askeladden said:

Przio ribu danas.Obicno u mesavinu brasna i zacina dodam i par kasicica gustina da bi riba bila hrskavija.Danas sam umesto gustina metuo secer u prahu.Zena nije pricala sa mnom dva sata nakon sto sam joj predlozio da prelije senfom i nece ni osetiti.Ja sam sipao ljutog sosa i bilo je sranje ali sam pojeo.

Recept br 2 ovaj put by moja zena.Vitaminska salata od rendane rotkve,cvekle,mrkve i jabuke.Dresing, mulje i limunov sok.Kompletno nejestivo.Slatko,grozno.Verovatno previse cvekle a premalo rotkve?

:laugh:

meni je otkrice sezone kombo sirova sargarepa i cvekla (2:1 u korist mrkve), izrnedane na najsitnije, s tek par kapi ulja (cesto jedem i bez ulja), dosta limunovog soka, posuta seckanim orasima. rotkvu ne jedem, ne znam kakav joj je ukus, jabuka mi ne treba, ova dva su idealan par. i nikad ih ne bih slagala uz ribu :)

askeladden

Kolac je ispao ekstra.Mak,jabuke..njam.Plus stvarno podseca na Medjumursku gibu,kraljicu medju slatkisima.

Salata je bila prepodnevni pokusaj.Riba je isla uz peceni slatki i obicni krompir i normalnu salatu.Ostatak rotkve ce u old school salatu sa orasima.Cvekla u borsc kako je Bog rekao .

darling
2 minutes ago, askeladden said:

Kolac je ispao ekstra.Mak,jabuke..njam.Plus stvarno podseca na Medjumursku gibu,kraljicu medju slatkisima.

tenks. znaci mi. iako si iseko pre preporucenog roka :D

Krošek
3 hours ago, darling said:

rotkvu ne jedem, ne znam kakav joj je ukus

rotkva ima lep ukus probaj. lepo se slaze sa orasima

gospa buba

za pochetnike u rotkvama preporuchujem dajkon rotkvu. pa onda belu, rozu i na kraju crnu. vaapitavanje ukusa i vezbanje tehnologije :D

sent from bubamoto

darling

dobro, ubedili ste me, prvi put kad budem u prilici kupicu rotkvu, preporucnim redom, iako mi je prva asocijacija na rotkvu ona crna. druge moram da se trudim da zamislim. sta cu onda s njom? sastruzem i? u sloveniji se mnogo jede kisela repa.  

beta kentauri

daikon je kao predimenzionisana rotkvica koja malo ljutne. 

darling

ne volim rotkvice, ne jedem ih. sta cu sad? :D

Krošek
7 minutes ago, darling said:

ne volim rotkvice, ne jedem ih. sta cu sad? :D

crnu rotkvu, niđe veze s rotkvicom

ja rotkvicu ne volim, kao što ne volim ni mladi luk, zbog neizbežnih tragova zemlje. plašim se nekakvih parazita valjda, totalno glupavo

Edited by Krošek

darling

sta cu s njom, samo je izrendam? odozgo orasi? cime da je zacinim, ulje, limun? dal treba jos sta? 

Krošek

das rezept https://www.coolinarika.com/recept/712429/

+ orahe istući maljem i posuti ili promešati

edit: služiti sa svinjskim pečenjem razume se (a sa čim drugim)

krckava kožura mmm

Edited by Krošek

halloween
Posted (edited)

Sinoć umesim testo za integralni  hleb i u kalup za srneća leđa da naraste, pa da pečem. Zaboravim, odem na spavanje. Jutros pogledam a ono i uvis i preko ivica, kao u crtanom filmu. Premesim pa ostavim u široj tepsiji, stavila da pečem večeras. Nadam se da će biti jestivo.

Edited by halloween

ivy

ako je sa kvascem moze biti jako kiselo