Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

Palacinke od heljde moraju biti deblje, inace se raspadaju. Ide u njih 2/3 psenicnog integralnog i 1/3 heljdinog brasna i jednake kolicine vode i mleka.Mnogo je dobro kad se od njih napravi heljdopita. Samo poslazes palacinke sa filom od sira, jaja, mleka i kajmaka (fil dodje i na kraju, kao poslednji sloj) i zapeces u rerni max pola sata na 250°

Edited by aram
Link to comment

Ali ove iz Bretanje (Ren) su bile flis-papir tanke, najtanje (malo zagorele) i rupičaste po obodu... sigurno ima neka caka da ne budu debele i gnjeckave.edit: koliko guglam po receptima u ove bretonske ide samo heljdino brašno (link) ili ako dodaju pšenično bude ga prilično manje od heljdinog. a i po ukusu se sećam da nešto pšenično nisam ni osećala, već lep orašast ukus - biće da zato nisu bile ni gnjeckavo-debele

Edited by Lucia
Link to comment
evo dva slična brza recepta sa teme o supicama od petlića
ne troluj topic!!! angry.gif ovde idu recepti samo ako se od jela posle ide direktno u bolnicu!(za one ukusne imas normalan topic)
Link to comment
  • 4 weeks later...

danima mandam po kući 'najdželine zalogaje' i, ruku na srce, uspela sam da napravim jedan dobar ručak..ali mi đavo ne da mira..poglavlje 'treš kuvanje' - pohovane čokoladice sa ananasom! divno! anans nemam, ali su snickers, bounty, mars...uvek tu.recept vrlo jednostavan - zagreje se ulje, napravi smesa za pohovanje od brašna i kisele vode, čokoladice se prže dok korica ne naraste i dobije zlatnu boju. kako da ne..čim sam stavila čokoladice u vrelo ulje smesa za pohovanje je spala, razlila u 1000 mrvica po tiganju, onda je čokolada počela da se topi i ono punjenje da se razvlačina kraju sam dobila neke tvrde, masne, vrele tužne grudvice formerly known as snickers:(

Link to comment
a zašto bi neko ***pohovao*** čokolade?!?!?!?!
zashto bi neko pohovao sladoled? to mi je veci udar na sushtinu i agregatno stanje. za babu chohano samo prijavljujem one vanilice from hell.
Link to comment
zashto bi neko pohovao sladoled?
mooooooooooooooooliiiiiiiiiiim?!?!??!?!?!bwt meni je već blagi atak na logiku pohovanje voća (što rade Kinezi i mislim još poneki tamo), ali to je malo granična vrednost, ono ajd ako može tikvice zašto ne bi i banane (mada ne volem baš)ali čokolada?!??!?!?!?!sladoled?!!?!?!??!!??!?!??!?!?!??!?!
Link to comment
mooooooooooooooooliiiiiiiiiiim?!?!??!?!?!bwt meni je već blagi atak na logiku pohovanje voća (što rade Kinezi i mislim još poneki tamo), ali to je malo granična vrednost, ono ajd ako može tikvice zašto ne bi i banane (mada ne volem baš)ali čokolada?!??!?!?!?!sladoled?!!?!?!??!!??!?!??!?!?!??!?!
pohovani sladoled je neverovatno zabavna stvar. vrela, krckava korica a unutra ledeni semifredo. nemojte ljudi to porediti sa ovim skarednostima
Link to comment

Pohovani sladoled nisam jos probala, ali jeste moj veoma izbirljivi brat i dopalo mu se prilicno... Jela sam pohovanu cokoladu na kineski nacin i svidja mi se, mislim otopljena cokolada u korici... mmmmm... Ali, to je pohovana obicna cokolada a ne Marsovi i Snikersi, to je skaredno sto rece kolega iznad, to mi je u rangu torte sa Jafom i sl. I ova pohovana pica deluje takodje grozno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...