Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

moja keva, koja je inace izuzetna kuvarica, popila je zabranu da gleda najdzelu loson na televiziji posle nekoliko incidenata u kojima je tradicionalna jela domace kuhinje probala da osavremeni 'egzoticnim' dodacima.Strasno volim da jedem sarana pecenog u rerni, punjenog suvim sljivama, na krevetu od povrca i pirinca. I tako navalim ja da jedem, kad ono kad primaknes viljusku ustima ima miris kao neki biljni preparat iz apoteke, sa neponovljivo ogavnim ukusom leka rastopljenog u masti. Ispostavi se da je keva videla kako Najdzela na sarana stavi par listica nane 'da zamirise', ali posto nije imala svezu nanu pocepala je jednu kesicu caja i sadrzajem posula ribu pre pecenja. Mada, i najboljim kuvarima desi se da ponekad omanu bez preke namere. Tako je keva jednom resila da nam pravi alzasku pitu, ali je umesto konjaka sipala u nju neki jeftini vermut. Bilo je nejestivo. Izrazi lica oko stola podsetili su me na scenu iz detinjstva kada smo ortak i ja babi maznuli flasu rakije iz kredenca i sipali je mackama u ciniju umesto vode, da vidimo da li macke piju alkohol ili ne. E otprilike su takve zgadjene izraze lica imale macke dok su njuskale radzu i pitale se ko je to resio da se zajebava s njihovim blagoutrobijem i zasto.

Link to comment
Kolega, inace ekspert za precizno izrazavanje na engleskom jeziku se izvinjava direktoru recima - Dan, I'm sorry but my mother just came back from the grave and she didn't have brain to make pancakes.
odavno nisam procitala nesto ovako smesno :lol:
Link to comment
:rolf: ovaj post kucam sa poda
ja naravno chitam samo inkriminisanu rechenicu, kako je ljudi citiraju na sledecoj strani, i zamishljam bukvalno :lol:al ovo iz zivota josh bolje ^_^
Link to comment
  • 2 months later...

ja apsolutno mrzim kad neko ima nepromenljive navike u vezi sa hranom toliko da se razboli ako tri dana ne jede supicu za ruchak ili da Mora ovo ili onopa ja jebeno mogu 5 dana da jedem hleba i pashtete ako treba ili imam stav da je sve shto je hrana HRANAi skoro nikada nemam naviku da jedem supicu...volim i prija,naravno ali pobogu necu umreti ako sam negde gde nema/nemoze se skuvati/naci/pojesti jebena supicato su sve mame krive..

Link to comment
ja apsolutno mrzim kad neko ima nepromenljive navike u vezi sa hranom toliko da se razboli ako tri dana ne jede supicu za ruchak ili da Mora ovo ili onopa ja jebeno mogu 5 dana da jedem hleba i pashtete ako treba ili imam stav da je sve shto je hrana HRANAi skoro nikada nemam naviku da jedem supicu...volim i prija,naravno ali pobogu necu umreti ako sam negde gde nema/nemoze se skuvati/naci/pojesti jebena supicato su sve mame krive..
Mlada si još, to sve krene posle tridesete. Mislim, posledice jedenja hleba i paštete pet dana.
Link to comment
ja apsolutno mrzim kad neko ima nepromenljive navike u vezi sa hranom toliko da se razboli ako tri dana ne jede supicu za ruchak ili da Mora ovo ili onopa ja jebeno mogu 5 dana da jedem hleba i pashtete ako treba ili imam stav da je sve shto je hrana HRANAi skoro nikada nemam naviku da jedem supicu...volim i prija,naravno ali pobogu necu umreti ako sam negde gde nema/nemoze se skuvati/naci/pojesti jebena supicato su sve mame krive..
Iz moje perspektive, takođe su krive gospodže mame, što su razmazile svoje devojčice da ne kuvaju supu svojim draganima. Tako da su oni koji vole supu (tzv supadžije ili rinflajšovci) osuđeni da sami sebi spremaju supu i ostala jela, koja nisu mleveni nokti i oči od svinje i krave.
Link to comment
da potvrdim. pre 10 godina sam mogla mesec dana da zivim na suvoj hrani a da ne osetim. sad sam sva stomacno nesrecna kad nema nekog kuvanog povrca nekoliko dana. sifra: 30+
isto....u to ime odoh po supicu Edited by msmodesty
Link to comment
da potvrdim. pre 10 godina sam mogla mesec dana da zivim na suvoj hrani a da ne osetim. sad sam sva stomacno nesrecna kad nema nekog kuvanog povrca nekoliko dana. sifra: 30+
otkad sam počeo zdravije da se hranim, svaki ručak uključuje supu. Sigurno bih mogao da se vratim na staro aka sendviči i junk food, ali bi mi zafalila supica posle nekoliko dana.apropao teme, moja baka je šampion kada je u pitanju uništavanje recepata. Par puta mi je pravila normalne, obične stvari, samo je koristila "zdrave" zamene za određene namirnice. 2 mi primera padaju na pamet- prvi je kada je pravila one šnicle gde se izdinsta (recimo) piletina, a onda se preko iste stavi šunka i sir, pa se to onako lepo istopi. Kada se umesto šunke koristi ćureće belo, to bi valjda bilo ok. Ali kada se umesto sira koristi biljni sir, koji se onda par minuta krčka i rastapa, stekne se utisak da se jede istopljena plastika- drugi momenat je bio jedan od onih kada pomislim da sam flipuo, ili da imam neki tumor u mozgu koji utiče na percepciju stvarnosti. napravi baka pire krompir. odlično je izgledao, taman kako treba - ni previše tečan ni previše suv. Krenem da klopam, odjednom me zapahne jak osećaj vanile. Pomislim kako to sigurno dolazi od napolje, komšinica garant peče tortu. Još 1 zalogaj, 2, 3, ovo i dalje miriše na vanilu, i to nenormalno. Prozor zatvoren, u kuhinji nigde nikakvih kesica vanilin šećera ili tako nečeg. Ispostavilo se da mi je pire pravila sa puterom od soye i soyinim mlekom, i to onim sa ukusom vanile.
Link to comment

Pre dve godine, dakle sa 26g, na letovanju sam spojio 14 dana bez supe ili čorbe, i to je bilo poprilično loše. 10 dana u Grčkoj sam se kljukao sendvičima (ceo dan na udaljenim plažama, bez restorana), girosom u nenormalnim količinama, ili nekim testeninama što smo uveče spremali (pesto genoveze, i sl). Kada smo otišli posle na Ohrid, tu sam se ponadao da će biti nešto tečnije klope. Ali zajeb - u Makedoniji ne služe čorbe posle 11h ujutro :isuse: . Izgleda da im čorba služi za trežnjenje, šta li.Kako smo ušli u Srbiju, u prvom proverenom restoranu smo svi naručili po dve teleće čorbe. Sve je konačno došlo na svoje mesto. Srbja!

Link to comment
Da nisi sveže udavana?
nisam
Mlada si još, to sve krene posle tridesete. Mislim, posledice jedenja hleba i paštete pet dana.
po tom kriterijumu imam dovoljno i znam za posledice...ali bash nekoliko/tri/pet dana bez supice,mislim stvarno.. :rollajs:
Iz moje perspektive, takođe su krive gospodže mame, što su razmazile svoje devojčice da ne kuvaju supu svojim draganima. Tako da su oni koji vole supu (tzv supadžije ili rinflajšovci) osuđeni da sami sebi spremaju supu i ostala jela, koja nisu mleveni nokti i oči od svinje i krave.
okej
Link to comment
po tom kriterijumu imam dovoljno i znam za posledice...ali bash nekoliko/tri/pet dana bez supice,mislim stvarno.. :rollajs:
Pa dobro™, svako ima nešto bez čega ne može 5 dana. Da ja sad napišem kako ne mogu 5 dana bez pljuga ili 5 dana da sedim gajbi, pretpostavljam da bi se našao neko ko to nikako ne razume.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...