Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

  • 1 month later...

Malo limunovog soka je moglo da pomogne. Uz dosta peršuna. I luka izdinstanog posebno pa dodatog u šerpu.

I, naravno, majčina dušica. Ide dobro uz sve pileće, i da popravi i da sakrije.

 

Od pileta celog ima samo jedan deo koji vredi. 

To je srce, kad se ispohuje. Sve ostalo komotno može da se baci.

OK, mož' bataci bez kostiju da prodju kad nema ništa bolje.

Link to comment
2 hours ago, Jeremija said:

Ne ide pileća dziga sa bolonjezom, ja kad je pravim uglavnom pomešam sa belim mesom i baburama...

 

 

Ovo je em besmisleno (ej, piletina u boljonjez) em pogrešno zbog babura. 

Kravetina i paradajz, svež ako je moguće, to je sve što treba. I cluk, naravno, on se podrazumeva.

 

Ona otvorenost, neki bi rekli vazdušastost, ukusa i mirisa paprika nikako ne ide sa zemljanim i teškim ukusom bolonjeza. Čak i kad su bolonjeze brze i lagane. Mora paradajz da rezi.

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 2 months later...

Przio ribu danas.Obicno u mesavinu brasna i zacina dodam i par kasicica gustina da bi riba bila hrskavija.Danas sam umesto gustina metuo secer u prahu.Zena nije pricala sa mnom dva sata nakon sto sam joj predlozio da prelije senfom i nece ni osetiti.Ja sam sipao ljutog sosa i bilo je sranje ali sam pojeo.

Recept br 2 ovaj put by moja zena.Vitaminska salata od rendane rotkve,cvekle,mrkve i jabuke.Dresing, mulje i limunov sok.Kompletno nejestivo.Slatko,grozno.Verovatno previse cvekle a premalo rotkve?

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Przio ribu danas.Obicno u mesavinu brasna i zacina dodam i par kasicica gustina da bi riba bila hrskavija.Danas sam umesto gustina metuo secer u prahu.Zena nije pricala sa mnom dva sata nakon sto sam joj predlozio da prelije senfom i nece ni osetiti.Ja sam sipao ljutog sosa i bilo je sranje ali sam pojeo.

Recept br 2 ovaj put by moja zena.Vitaminska salata od rendane rotkve,cvekle,mrkve i jabuke.Dresing, mulje i limunov sok.Kompletno nejestivo.Slatko,grozno.Verovatno previse cvekle a premalo rotkve?

 

:laugh:

 

 

meni je otkrice sezone kombo sirova sargarepa i cvekla (2:1 u korist mrkve), izrnedane na najsitnije, s tek par kapi ulja (cesto jedem i bez ulja), dosta limunovog soka, posuta seckanim orasima. rotkvu ne jedem, ne znam kakav joj je ukus, jabuka mi ne treba, ova dva su idealan par. i nikad ih ne bih slagala uz ribu :)

 

Link to comment

Kolac je ispao ekstra.Mak,jabuke..njam.Plus stvarno podseca na Medjumursku gibu,kraljicu medju slatkisima.

Salata je bila prepodnevni pokusaj.Riba je isla uz peceni slatki i obicni krompir i normalnu salatu.Ostatak rotkve ce u old school salatu sa orasima.Cvekla u borsc kako je Bog rekao .

Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Kolac je ispao ekstra.Mak,jabuke..njam.Plus stvarno podseca na Medjumursku gibu,kraljicu medju slatkisima.

 

 

tenks. znaci mi. iako si iseko pre preporucenog roka :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...