Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

Moja keva pravi neki čokoladni kolač u koji ide soda bikarbona,  jednom nije bilo sode i nas dve rešimo da može i bez nje. Ali šipak može! Bila totalna propast, nije moglo da se jede. 

Link to comment

soda i baking powder nisu isto
(tačnije, soda je pola praška za pecivo)

 

edit: pretpostavljam da svi to znaju, ja otkrio tek pod stare dane
(kako drugačije kad u životu nisam pravio kolače)

Edited by Frile
disclaimer
Link to comment
  • 4 weeks later...

skuvala sam povrcni corbuljak al sam toliko preterala sa egzoticnim zacinima da je ispalo gorko nejestivo. tolko je gadno da ga necu propustiti ni kroz wc solju, nego ce u duple debele kese, mrtvi cvor i kontejner. mozda da sacekam sutra kamioncic gradskog zelenila za kabasto smece. sad ni usta ne mogu da isperem od ovog sranja :D

Link to comment

i djumbir u prahu. ja sam istresla sve to je bilo, da ne ostaje :laugh:

 

zao mi vremena koje sam potrosila na ciscenje i secenje povrca. a malo mi je zao sto nemam sta da jedem kuvano. 

Link to comment

jao, boze i majo, bolje da sam umakala cupavce nego sto mi se zuta corba ponizenja vratila s osvetom. prvo sam krenula da je izlijem u kesu, ali sam promasila kesu i ceo lonac je pljusnuo u sudoperu, sto je izgledalo ko da su mi se 4 krupna muskarca ispovracala posle indijskog restorana, pri cemu nisu bili precizni, nego su sudoperu i mene gadjali otprilike :D brate, onda skupljaj to rukama, trpaj u kese i gledaj da ne ode niz otvor, jer kapiram da bi mi zacementiralo cevi. i pazi da kesa nije busna. jeste. trpaj u sledecu kesu. i tako sam skupljala, razmazivala, skupljala, razmazivala, i dok sam konacno sudoperu dovela u osnovno higijensko stanje izgorele su mi tikvice koje sam stavila da se dinstaju :D onda baci tikvice i oribaj serpu. sad sam opet gladna, jescu jaja. sporet je ispljuvan blop blop blop zutim flekama, nemam snage da se obracunavam s njim dok ne jedem,  svi i ljudi i stvari u stanu osecamo se na prdez u utan pradesu. moracu da kuvam i sirce da pokupi neobicne mirise. jos cemo videti da l ostaju fleke od kurkume na pamucnoj beloj majici il se peru na 90.

eto tako otprilike izgleda kad eksperimentisem u kuhinji :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...