Jump to content
IGNORED

Spamuje li i vama Mladinska knjiga poštansko sanduče?


Đipalo Junuz

Recommended Posts

nisam znao da rade takve stvari, neprijatno sam iznenadjen <_< znam da je moj otac kupio gomilu knjiga od njih (i to nisu loše knjige, uzimao sam da čitam :D npr. 100 najlepših nacionalnih parkova sveta) i nikada nije dobijao takva pisma.

Link to comment

Sto ih ne tuzite ?ZAKON o zaštiti potrošačahttp://www.retailserbia.com/20080313112/zakoni-i-propisi/srbija-zakon-zastita-potrosaca.htmlČlan 28.Ponuda proizvoda i usluga potrošaču izvan poslovnih prostorija prodavca i davaoca usluga, putem kataloga, prezentacijom uzorka ili modela, pokazivanjem proizvoda radi obaveštavanja o njegovim svojstvima, ponudom proizvoda i usluga elektronskim sredstvima i na drugi način kojim se proizvod ili usluge nude na adresi potrošača, dozvoljena je samo ako postoji prethodna saglasnost potrošača.2. PrekršajiČlan 78.Novčanom kaznom od 100.000 do 1.000.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice ako:15) nudi proizvode ili usluge potrošaču izvan svojih poslovnih prostorija, putem kataloga, prezentacijom uzorka ili modela, pokazivanjem proizvoda radi obaveštavanja o njegovim svojstvima, ponudom proizvoda ili usluga elektronskim sredstvima i na drugi način kojim se proizvod ili usluga nudi na adresi potrošača, bez prethodne saglasnosti potrošača (član 28);

Link to comment

Jao i moj cale je jednom kupio njihovu knjigu i urnisali su nas posle. Zlatni kljucici i sve ostalo. Na kraju je poceo, iz zajebancije, da mi ostavlja pisma Mladinske knjige u moju sobu, dok nisam tu. Postalo je to nesto kao interna fora u kuci.

Link to comment

Mene su gnjavili jedno godinu dana, naravno sve sam uredno odlagao u kantu za smece, da bi me na kraju 1 devojcica sa sexy glasom pozvala telefonom da mi objasni sve prednosti ako narucim sta vec... Zapretio sam joj tuzbom i otad me ne uznemiravaju

Link to comment

Moja rodjaka radila u MK kao akviziter. Jel se tako kaze? Kupili od nje par knjiga, a onda krenuo spam.Posle je rodjaka dala otkaz. Prvo je morala da pocne da radi u kol centru - da redom zove ljude, a onda su poceli da joj odbijau od plate kada ljudi koje nagovori telefonom prestanu da placaju rate.

Link to comment

Oni imaju neke super enciklopedije ali su poznati po teškom spamu. Zato se već nekih mesec, dva kanim da naručim dve knjige kod njih. Smišljam kako da naručim knjige na rate a da im ne ostavim adresu :)

Link to comment

Mladinska knjiga BiHMoja stara se zajebala prije nekoliko godina i kupila neku knjigu od njih. Od tada, evo već nekoliko godina spamuju sanduče sa nekom nagradnom igrom. Već nekoliko godina je najuži mogući krug :lol: Teško sranje... ta njihova pošta mi po difoltu završi u kanti, ne otvorena.Čovječe, koliko samo papira oni potroše... :blink:

Link to comment
Mladinska knjiga BiHMoja stara se zajebala prije nekoliko godina i kupila neku knjigu od njih. Od tada, evo već nekoliko godina spamuju sanduče sa nekom nagradnom igrom. Već nekoliko godina je najuži mogući krug :lol: Teško sranje... ta njihova pošta mi po difoltu završi u kanti, ne otvorena.Čovječe, koliko samo papira oni potroše... :blink:
+1Sve potpuno isto, bacim bez gledanja.
Link to comment

Jezik pregrizao ja.Juce kada sam se vratio sa posle, u sanducetu me ceka paketic mladinske knjige, adresirannamoju pokojnu baku (umrla pre dve godine) koja nikada nije nista od njih narucila. Ocigledno imaju neku od komunalnih baza jer infostan i telefon glase na nju

Link to comment
Ja sam glup covek i nikad nisam kontao koncept osvojenog besplatnog letovanja negde. Bi li mi neko pojasno?
Evo ti moj primer. Ja sam prvi besplatan rucak na kome ce mi dati besplatno putovanje izignorisao. Drugi put me telefonom ljubazna devojcica ubedila da odem na besplatan rucak u Skadarlju gde ce mi prezentovati taj besplatan put.Odemo devojka i ja na rucak, racunajuci sta nas kosta, a i zeleli smo da skontamo u cemu je fora. Rucak stvarno bio besplatan. Al ne mnogo obiman. Samo se placalo pice. Jer su oni lepo rekli - dzabe rucak. Pice nisu pominjali. Elem, prvo su nam rekli da ce nam predstaviti proizvode sponzora putovanja. Onda preko pola sata pokazivanja duseka, jastuka, prekrivaca i sl. Najboljih na svetu. A cena sitnica. Jastuk desetine evra, dusek par stotina...I dodjose do putovanja. Stvarno sve besplatno, put, smestaj, dorucak... Al je caka bila u sledecem. Ako necu da doplatim 150evra za 4 fakultativna izleta i vecere, mogu da ostanem u tom nekom selu u Francuskoj i obilazim pasnjake, sume ili sta vec tu ima. Znaci sve je stvarno dzabe, al je potpuno glupo da odes u to selo, a da ne obidjes Monte Carlo, Nicu i sta je vec bilo u tim fakultativnim izlascima, odnosno da im ne platis 150evrica.Druga caka je sto je za cena za drugu osobu veoma paprena, a ljudi, jelte ne zele da putuju sami. Od nekih 20tak dobitnika koji su bili prisutni, skoro pola je odmah prihvatilo put uz obecanje da ce voditi muza/zenu/majku sa sobom. Cak su odmah platili i neko sitno ucesce za tu drugu osobu, jer naravno dobitak vazi samo dok traje rucak. I jadni ljudi brze bolje platise po 20evra kako im ne bi propalo do besplatno putovanje.Skoro isto toliko dobitnika je kupilo i neki jastuk ili dusek. Ili pak cebe.Mi naravno nismo kupili nista, a obecali smo da cemo razmisliti za putovanje. I prezentator, mladi napaljeni, se malo ljutnuo kadje cuo da necemo da platimo ni tih 20evra. Ja se bas potresaoSutradan me je prezentator pozvao na mob, ja mu se nisam ni javio jer mi je neiskusno ostavio broj, a ja ga ukucao da znam kome da se ne javim. Posle su slali jos 2 puta pismo, i posto nismo odgovarali prestali su.Iz svega, ja izvukao 2 besplatna rucka. A ta agencija je sasvim lepo prosla od prodaje tih cebadi i od aranzmana ljudi koji su isli sa dobitnicima besplatnog putovanja Eto, u najkracem kako je u mom slucaju funkcionisalo besplatno putovanje. Nije neka velika prevara, samo dobro razradjen mehanizam za sisanje ovaca
Link to comment

Nagrdna igra

nagrdana igra to me show details 19:05 (2 hours ago) Images are not displayed.Display images belowObaveštenje o izboru za: **** *****Poštovani, želeli bismo da vas podsetimo na vašu BESPLATNU mogućnost da osvojite vredne nagrade!U skladu sa pravilima, spremni smo da dodelimo dva i po miliona dinara dobitniku Velike nagrade.
Link to comment
  • 4 months later...

Mene su takođe smarali poštom, ali sam ih na kraju uspešno otkačio.Kada mi je stigla 100-ta ponuda, uočio sam da na poleđini piše i:Mladinska knjiga promoviše svoja izdanja putem poštanskih pošiljki. Ukoliko ne želite da dobijate našu ponudu, javite nam to u roku od 5 dana...Zatim sam našao (na poleđini drugog papira):U slučaju da imate bilo kakva pitanja, kontaktirajte našu službu za kupce na tel: 011-2257-077...Jedan poziv, malo citiranja pisma i nema više smaranja...

Link to comment

da i ja sam se rešio mk pozivom na taj broj. inače moj ćale je zaista "učestvovao" u toj nagradnoj igri, dok mu nisu za novaka poslali neko đubre (plastični ram za sliku sa satom i ukrase za jelku) koje zajedno košta ~100din. sećam se razočaranja na tom licu koje je očekivalo milione :lol: inače sam zbog toga izradio ključ od poštanskog sandučeta i bacao mk poštu dok nije provalio.

Edited by korindjar
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...