Jump to content
IGNORED

liceulice


luba

Recommended Posts

Da, pročitao sam ovaj opis i i dalje ne razumem. Stvarno.

Ukoliko u vašem gradu još uvek nema naših prodavaca, a želite da redovno do vas, ili nekog vama dragog, dolaze naši novi brojevi, postanite pretplatnik magazina Liceulice. Kupujući primerak za sebe otkupljujete i jedan za nekoga od prodavaca. To znači da jedan prodat magazin na ulici donosi prodavcu dvostruku zaradu. To je dovoljan razlog da priuštite sebi, redovno i na vreme, magazin (koji se čita dugo, i po nekoliko puta) znajući da niste izneverili prodavce i ključnu svrhu uličnih novina.
Šta znači ovo "jedan za nekoga od prodavaca". Prodat magazin na ulici (to nije ovaj moj primerak, zar ne) donosi prodavcu (kom prodavcu - svim prodavcima?) dvostruku zaradu?Izvinjavam se, nije mi jasno.
Link to comment
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • luba

    38

  • Lezilebovich

    13

  • MaryPoppins

    7

  • renne

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

prodan magacin na ulici donosi valjda prodavcu 50 dindži ili 75 možda, od kako je poskupelo. Preko pretplate niko od prodavaca ne dobija tu "ekstra zaradu" nego verovatno ide u neki fond, pa se svima deli ... ili tako nešto.

Link to comment

Novi broj izašao. Nisam još pročitao, ali samo da kažem da me malo nervira ovaj dizajn gde mi tekst iz jedne kolone prelazi u drugu. Nekako mi otežava čitanje i onda se osećam kao neki glupan kad ne znam di da gledam :(

Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • 1 year later...
  • 4 years later...

LUL br. 61 – online izdanje
200.00 rsd

 

Ulica, neko vreme, neće biti mesto na kojem srećete prodavce magazina Liceulice. Ali to ne znači da vas ostavljamo bez vašeg omiljenog magazina i bez prilike da podržite naše prodavce.

Situacija s korona virusom se ubrzano komplikuje i pred svima nama su dani puni izazova. Restrikcija kretanja u javnom prostoru je snažno pogodila naše prodavce i dodatno otežala njihove i inače teške, nesigurne životne prilike. Nikome nije lako, ali našim prodavcima, čiji je posao direktno vezan za ulicu, ovo predstavlja nepremostivu prepreku.

 

Bez naše pomoći mogu doći u situaciju da više ne mogu da plate stanarinu i da se ponovo nađu na ulici, ili da ostanu bez lekova, sredstava za higijenu i osnovnih životnih namirnica.

 

Šezdeset prvi broj magazina Liceulice sada je dostupan u onlajn verziji, nešto izmenjenog sadržaja (shodno situaciji) i na smanjenom broju strana. Pokušali smo da temi kojom se, s razlogom, svi ovih dana bave priđemo iz našeg ugla i da vas podsetimo da, ma kako da nam je svima teško, uvek ima onih kojima je još i teže, te da nam je solidarnost sada važnija i potrebnija nego ikad.

Osim tekstova koji se bave epidemijom korona virusa, u ovom izdanju možete pročitati i niz drugih sadržaja po kojima je naš magazin inače prepoznatljiv – od priča o našim prodavcima, preko tema koji se tiču javnog interesa kao što je to, recimo, tekst o uvođenju obaveznog osnovnog obrazovanja u SFRJ, pa do intervjua sa ekipom makedonskog filma „Zemlja meda”, koji je ove godine bio nominovan za čak dva Oskara.

 

Kupovinom ovog online izdanja pomažete stvaranju posebnog fonda namenjenog našim prodavcima da bi lakše prošli kroz ovaj, za njih izuzetno težak, neizvestan i stresan period.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ja sam imao jednog prodavca koga sam sretao u busu, zadnji bus u 22.30 koji sam vatao na kraju smene, i kad ima novi broj ja kupim, i ispričamo se do zadnje stanice...

Da znaš da mi nedostaje...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...