Jump to content
Sign in to follow this  
teacher

Nemačka - Španija

117 members have voted

1. 1. Ko prolazi?

Recommended Posts

henrik larsson
Inace, ne znam otkud odusevljavanje spanskim veznim redom na ovoj utammici. Uglavnom su uradili jedno veliko nista, najbolje sanse su imali posle suteva iz daljine a dali su jedini gol iz prekida.
Uradili su vrlo nešto™, a to nešto je davljenje dosadašnjeg nemačkog protoka lopte i odigravanja akcija. To što nisu napravili gomilu šansi (a opet su napravili više od Nemaca) je samo pokazatelj šta je bio ulog i kakve ekipe su igrale. Zato i kažem da sam oduševljen njihovim defanzivnim izdanjem danas. Ovo je bila tekma koju rešava jedan gol i suvi kvalitet, i tako je i ispalo, taman koliko je realno.

harper
Uradili su vrlo nešto™, a to nešto je davljenje dosadašnjeg nemačkog protoka lopte i odigravanja akcija. To što nisu napravili gomilu šansi (a opet su napravili više od Nemaca) je samo pokazatelj šta je bio ulog i kakve ekipe su igrale. Zato i kažem da sam oduševljen njihovim defanzivnim izdanjem danas. Ovo je bila tekma koju rešava jedan gol i suvi kvalitet, i tako je i ispalo, taman koliko je realno.
Ma, jasno. Radi se o strasnim igracima koji su se do sada dokazali milion puta. Odigrali su dobar presing, pozatvarali sve sto je trebalo da se zatvori i napred uradili... pa jedno deset puta manje nego vezni red 1 Srbije protiv iste ekipe. Odigrali su sasvim solidno ali nista zbog cega bi padali ne znam kakvi hvalospevi. Mislim, to je ipak ona ista nemacka odbrana kojoj od pocetka prvenstva duva na sve strane.

henrik larsson
ma jok, pa ko je na ovom prvenstvu doziveo debakl protiv spanije? paragvaj? portugal? svajcarska :lol: ? ali niko od ovih nije izasao na teren sa idejom da se protiv njih ne moze igrati.uostalom, gledaj finale. holandjani ce im zubima grkljane vaditi za pobedu a nemci prvi faul prave u 28. minutu (ili kom vec).
Španci su generalno ekipa protiv koje računaš da im neće krenuti baš večeras. A večeras nisu igrali ništa specijalno seksi, odigrali su doktorski, i jeste im se poklopilo raspoloženje. Taman kako je trebalo protiv određenog protivnika. Opet kažem, ponavljam™, onaj ko ume Nemcima da zatvori onih nekoliko kombinacija kada izađu u napad, i da zatvori protok lopte između par bitnih veznjaka i napada, taj dobija. A Španci su večeras imali i kvalitet (koji je standardan) i pogođenu formu.

samo_opusteno

Meni nije jasno kako neko moze reci da Spanci nisu odigrali nista posebno veceras. Pa da smo kojim slucajem mi ovako pobedili Nemce bilo bi rasprave da li je to najbolja igra nekog tima u istoriji ili samo u poslednjih 20 godina. Realno do gola nemacki prelazak centra se svodio na nivo incidenta. Ugazili su ih samo tako ali ovo je fudbal a to je sport u kom ljudi previse robuju rezultatu a nekad kao veceras se desi da nekoga ubijas u pojam ali ne mozes da ga otvoris. U nekim jos gorim slucajevima se desava da cak i primis gol i izgubis utakmicu u kojoj si bio 10 puta bolji rival na terenu.

pantelia

Na sos-u su pustili klip spanskog radovanja pred Svajnijem 2008-e (naravno uzevsi ga odavde, nesposobni su da tako nesto nadju sami), tvrdeci da je to klip od ove veceri :isuse:

Кристофер Лумумбо
Meni nije jasno kako neko moze reci da Spanci nisu odigrali nista posebno veceras. Pa da smo kojim slucajem mi ovako pobedili Nemce bilo bi rasprave da li je to najbolja igra nekog tima u istoriji ili samo u poslednjih 20 godina. Realno do gola nemacki prelazak centra se svodio na nivo incidenta. Ugazili su ih samo tako ali ovo je fudbal a to je sport u kom ljudi previse robuju rezultatu a nekad kao veceras se desi da nekoga ubijas u pojam ali ne mozes da ga otvoris. U nekim jos gorim slucajevima se desava da cak i primis gol i izgubis utakmicu u kojoj si bio 10 puta bolji rival na terenu.
+1spanija je ubedljivo najbolja reprezentacija na svetu. jedini razlog zbog koga oni nisu onako dominatni kao sto su bili na evropskom prvenstvu je to sto je tores potpuno van forme. kada je tores u formi nikom nije ni blizu.@pantelia nije tacno, covek je rekao da je ovo bilo na ep. Edited by kojot

pantelia

@kojotIzvinjavam se, ja sam shvatio da pricaju o sadasnjem vremenu :D

MiddleClass

Navijacu za Holandiju finalu. Vjerujem da su Snajder, Kajt i Babel dovoljni za titulu...

Aće

sve u svemu danasnja utakmica je bila govno u odnosu na jucerasnju :lol:

mojo

Sad ako Španci uzmu SP, svi će smarati sa "jedino smo mi i svetski prvaci dobili Nemce!" :ph34r:Sranje. Ostaje da se navija za Niderlande i prvi put uživa u Bomelovim prljavštinama.Dole s Mavarima!:bee:

steins

i dalje ne mogu da verujem da su švabe onako kilavo odigrale....nit su imali kondicije nit su imali ideju kako da probiju špance.......prosto ne liče na one pancere iz prethodne 2 utakmice....koliko samo pasova unazad, koliko netačnih pasova, koliko duvanja u bunar,........pošto ne mogu da verujem da ovakvom timu može miler onoliko da fali......svaka čast špancima i obeliksu ...sjajno odigrana utakmica,...govno za gledanje, ali odlično odigrana......Pedro je ispao neverovatno glup,....ono je lagano moglo da košta njegov tim finala.......Tores i na ovoj utakmici potpuno neupotrebljiv.....:D...ala će biti finale,...tuk na luk,...Mesari Vs Glumci....užas... :isuse: ...neko reče da se ovo SP završava u subotu.....potpuno tačno....:(

Feindouno
korida-fudbal-transparent.jpg"Ubij ga više! Hoćemo da gledamo fudbal" - Poruka gledalaca na koridi u Pamploni neposredno pred polufinalnu utakmicu Svetskog prvenstva Španija - Nemačka :lol:

nasumica

realno, spanci su imali srecu da daju gol iz prekida u 73. minutu i da nemci, kojima veceras nije islo iz razloga sto je lopta okrugla i danas svi igraju fudbal, ne stignu da izjednace. videcemo kakvi ce biti kad naidju na ozbiljnijeg protivnika

korindjar

dada, ostalo je još mnogo da se igra na ovom prvenstvu

Deco

A da kojim slucajem nemacki poraz nema neke veze sa cinjenicom da su u doigravanju prvi put naleteli na tim koji ima normalnog trenera+taktiku i koji bar donekle zna da postavi tim protiv njih? Evo situacije 5na5 protiv spanske sredine i nemci jedva da su pipnuli loptu...