Jump to content
Sign in to follow this  
teacher

Nemačka - Španija

117 members have voted

1. 1. Ko prolazi?

Recommended Posts

Bustin
Khm, čini mi se da si ispustio vrlo bitan detalj u vezi Intera, a tiče se jednog dela tima koji nisi pomenuo. Po kome se značajno razlikuju od ove Nemačke.
da, istina... falio im je jedan deki :P

yolo
obe moj prijatelju, pozivam te da mi dodjes u goste, da ih na miru pogledamo. Inter kao i Nemacka poseduju fantasticne napadace i sredinu terena. Sve sto su uradili, bilo je cekanje protivnicke greske. Ti spansku i barsinu igru mozes do mile volje da prozivas za pimplovanje i shabanisanje. Mnogi su pokusali da ih imitiraju, samo im fale igraci(ne) za tako nesto.S druge strane, Murinjo je ipak jedan.
vrlo rado prihvatam poziv. cekanje protivnicke greske ne moze da igra svaki tim. za to ti trebaju za pocetak julio cesar, maikon, samuel, lucio, kambijaso i zaneti, a onda jos snajder, eto i milito i na kraju special one. barcelona, kao ni vecerasnja spanija, ne bi mogla da izbaci takav inter da igraju jos koliko god hoces puta, isto kao sto vecerasnja nemacka ne bi mogla da pobedi spaniju da igraju isto tako koliko god puta treba. zato sto nema klasu koja je potrebna da iznese takvu igru a napadacki bunker je forma koju je najteze igrati u fudbalu. as simple as that.

zez
Khm, čini mi se da si ispustio vrlo bitan detalj u vezi Intera, a tiče se jednog dela tima koji nisi pomenuo. Po kome se značajno razlikuju od ove Nemačke.
nisam :D samo sam pricao o tome zasto na zalost Nemci nisu iskoristili svoj ofanzivni potencijal, tim pre sto im odbrana nije bas najbolji deo. ne mozes se nadati bogu 90 minuta da Spanci konstantno promasuju. ili?¿

Aće
zadnje takvo finale je bilo 1978
sad sam bas pogledao, realno i nisam mogao gledati :) zanimljivo da je i tada igrala pays-bas, sto implicira da ce oni osvojiti titulu tek kada budu igrali sa nekim bivsim prvakom Edited by garoviks

zez
vrlo rado prihvatam poziv.
ok, bice hobotnica kao zakuska :)

Phoney Bone
jednostavno kadira i svajni nisu bili dovoljni spanskom sitnom vezu ja-tebi-ti-meni.
Fakat, ali nisu im pomogli ni Podolski ni Trochowski ni ostali haplotipski sumnjivci. Meni samo nije jasno kako to da Nemačka nije odigrala malo čvršće tu na sredini, kao da im je prijalo da ih ovi šetaju po pet minuta da ne vide loptu? Opet kažem, ne mogu da se otmem utisku da bi Balak, da je tu, nekom nogu polomio - sad da li protivniku da li saigraču...A Španci, da su bili malo fizičkije pritisnuti, bi krenuli da se valjaju i da traže kartone od sudije, raspao bi im se svaki ritam. Videli smo to više puta na ovom prvenstvu.

ToniAdams

nema mesta iscudjavanju, nije hobotnica glup angry.gif nisam dugo video da nekom fali igrac ko svabama miler.

Ivo Petović

Realno, utakmica je odlučena onog trenutka kada su Xavi i Iniesta odlučili da najzad odigraju nešto na ovom prvenstvu. Švabe nekako mlitave. U poslednjih 15ak minuta pola tima nije moglo ni da diše (na čelu sa Ozilom) - potpuno nekarakteristično za njih. Mnogo je nedostajao Miler - ono malo prilika za kontre u prvom poluvremenu bi sa njim mnogo bolje izgledalo.Holandija, za razliku od Nemačke, ima dva krljača na sredini (pod pretopstavkom da Van Bomel ostane u utakmici do kraja), i vrlo je moguće da će makar jednom iskoristiti klasičan missmatch koji će imati na desnom krilu (Roben-Kapdevila, koji je sporiji od Milijaša).

barcelona, kao ni vecerasnja spanija, ne bi mogla da izbaci takav inter da igraju jos koliko god hoces puta
To, naravno, nije baš tačno, naročito što je Barsa te utakmice igrala bez Inieste, a dotični je večeras samo na mahove pokazao kakav je igrač.

henrik larsson

Ne. Kad već govorimo o Interu, to je klasičan primer ekipe koja davi po svakom delu terena, i ima sve linije i sve kombinacije pozatvarane daleko pre tekme. Nemačka je, za razliku od njih, klasična ofanzivna ekipa, kojoj nikako ne prija situacija kada su pozatvarani. A Španci su to večeras uradili baš kako treba.

zez
Ne. Kad već govorimo o Interu, to je klasičan primer ekipe koja davi po svakom delu terena, i ima sve linije i sve kombinacije pozatvarane daleko pre tekme. Nemačka je, za razliku od njih, klasična ofanzivna ekipa, kojoj nikako ne prija situacija kada su pozatvarani. A Španci su to večeras uradili baš kako treba.
najslicnije interu na ovom prvenstvu je igrao Paragvaj. jedino sto naravno nemaju neke napadace da sve to zaokruze. Spanci su krv propisali protiv njih.

yolo
uopste nisam siguran koliko ih je del boske zatvorio a koliko je lev umislio da je murinjo i da moze da se kurci sa ovim sto ima u rukama (dosta dasaka pozadi, svajni plus par klinaca od cije inspiracije zavisi da li imaju napad) sa tim interovskim plesom po ivici zileta na 15-20 metara. meni je apsolutni simbol vecerasnjeg nemackog debakla igra podolskog. decko je 90% tekme igrao beka, jureci pomahnitalog bivola ramosa po svom sesnaestercu. to je totalni fijasko nemacke ofanzivne igre i govori mnogo o njihovom odnosu prema igri veceras - prosto su bili opsednuti odbranom i pre nego sto su krenuli spanski napadi. da su mogli da nametnu svoju igru, sigurno nisu - rekoh nemaju ljudstvo za to - ali su svakako drugacijim etitjudom mogli da budu mnogo blizi spanskom golu. malo su mi isuvise izgledali kao ovce koje su krenule na klanje.

harper
Realno, utakmica je odlučena onog trenutka kada su Xavi i Iniesta odlučili da najzad odigraju nešto na ovom prvenstvu. Švabe nekako mlitave. U poslednjih 15ak minuta pola tima nije moglo ni da diše (na čelu sa Ozilom) - potpuno nekarakteristično za njih. Mnogo je nedostajao Miler - ono malo prilika za kontre u prvom poluvremenu bi sa njim mnogo bolje izgledalo.Holandija, za razliku od Nemačke, ima dva krljača na sredini (pod pretopstavkom da Van Bomel ostane u utakmici do kraja), i vrlo je moguće da će makar jednom iskoristiti klasičan missmatch koji će imati na desnom krilu (Roben-Kapdevila, koji je sporiji od Milijaša).
Nemci su i u ranijim utakmicama naglo padali u poslednjih dvadesetak minuta, samo su u eliminacionoj fazi ranije zavrsavali utakmice pa nisu morali da kidisu do kraja. Ima tu dosta mladjih igraca koji ne mogu da sakupe snagu za 90 minuta. Cak ni protiv nas nisu nista znacajno uradili poslednjih pola sata a jurili su rezultat. Drugo, trosi se mnogo snage u pokusajima da se isprati spanski vezni red kad ima posed, a ima ga obicno vise od 60% po utakmici. U pravu je gazza, to moze da se kida samo kad imas vezni red kakav ima Inter i odbranu (takodje kakvu ima Inter) koja ce da pocisti sva eventualna ispadanja koja se prosto moraju desiti kad igras protiv Cavija i Inieste.Inace, ne znam otkud odusevljavanje spanskim veznim redom na ovoj utammici. Uglavnom su uradili jedno veliko nista, najbolje sanse su imali posle suteva iz daljine a dali su jedini gol iz prekida. Utisak su popravili tek kad su Nemci krenuli na sve ili nista (koliko su imali snage) i kad je Kedira koji je do tada markirao Cavija izasao da bi usao Gomez. Ubedljivo najbolji igrac danas je bio Pujol i to ne zbog gola koji je dao vec zbog ciscenja apsolutno svake naznake za sansu koju su Nemci napravili.Od Nemaca sam oekivao vise. Imam utisak da su se prilicno usrali pre utakmice i da su sve one papazjanije o tome kako ce da oduce Spance od fudbala u stvari sluzile samo da se prikrije strah od polufinala. Takodje, Del Boske je ozbiljan trener sa ozbiljnim igracima na terenu (za razliku od Engleza sa ozbiljnim trenerom a tupanima na terenu i Argentincima sa ozbiljnim igracima i tupanom na klupi) koji znaju da se takmice i koji znaju da citaju protivnika. Cak je i na forumu odavno jasno da je stroga markacija na Svajnstajgeru pola rezultata protiv Nemaca. Posto je i Kedira zrtvovan da bi se zaustavio Cavi raspala se i igra prema Ozilu, Podolskom i Trohovskom.Uzgred, Lev je pravio totalno debilne izmene. Onu prvu je napravio jer se ocigledno zajebao sa izborom levog beka a drugu je potpuno promasio. Trebalo je da vadi Ozila koji je bio toliko nadigran da je u jednom trenutku poceo da glumi Deja™ sa onako nemocno rasirenim rukama kad mu je pobegla jubilarna pedeseta lopta. Edited by harper lee

henrik larsson
da su mogli da nametnu svoju igru, sigurno nisu - rekoh nemaju ljudstvo za to
Pa fora je baš u tome. Španci su realno prejaki kada im se slože zvezde, i nema tu šta. Nemci su mogli da biraju da idu na ludilo, s tim što bi onda rizikovali pijenje kontre i debakl. Prvo poluvreme je bilo manje više egal i šah, u drugom je par puta popustila koncentracija i to je bilo to. Pogotovo bez Milera. Španci su preiskusni i imaju suviše odličnih igrača sa debelim stažom da bi im igra zavisila od jednog igrača, za razliku od Nemaca.

Valkyrie

Smorila sam se ko pacov.. Kako god, bila je bolja Španija na ovoj utakmici iako je ukupan utisak na prvenstvu ubedljivo na strani Nemaca.This time in 4 years.. finale me ne interesuje.

yolo
Pa fora je baš u tome. Španci su realno prejaki kada im se slože zvezde, i nema tu šta. Nemci su mogli da biraju da idu na ludilo, s tim što bi onda rizikovali pijenje kontre i debakl. Prvo poluvreme je bilo manje više egal i šah, u drugom je par puta popustila koncentracija i to je bilo to. Pogotovo bez Milera. Španci su preiskusni i imaju suviše odličnih igrača sa debelim stažom da bi im igra zavisila od jednog igrača, za razliku od Nemaca.
ma jok, pa ko je na ovom prvenstvu doziveo debakl protiv spanije? paragvaj? portugal? svajcarska :lol: ? ali niko od ovih nije izasao na teren sa idejom da se protiv njih ne moze igrati.uostalom, gledaj finale. holandjani ce im zubima grkljane vaditi za pobedu a nemci prvi faul prave u 28. minutu (ili kom vec).