Jump to content
teacher

Nemačka - Španija

117 members have voted

1. 1. Ko prolazi?

Recommended Posts

Nesh
švabo gazi.
GERMANY-ESPANA:   20    8  6  6    27:22

WC 1966 (grupa) - Nemačka-Španija 2:1(1:1) emmerich, seeler - fusteWC 1982 (druga faza) - Španija-Nemačka 1:2(0:0) zamora - littbarski, fischerWC 1994 (grupa) - Nemačka-Španija 1:1(0:1) klinsmann - goikoetxea

Vreme je za Spaniju! ^_^

Phoney Bone
Jes vala, onaj ko se lepo pokaže i ima par ubedljivih pobeda treba da ide kući a glupo je da ne osvoji onaj ko se muči :D Per aspera ad astra i te fore.Paradoksu, eve me!
To ti kažem. Nemcima treba pomoći da se ne uobraze previše, šta bi bilo od ove talentovane generacije da, dalekobilo, ovako na prepad osvoji SP? Da im udari u glavu, greota. Ne, nego lepo, sad jedna razočaravajuća eliminacija u polufinalu od posrnulih šampiona Evrope, pa će sledeći put biti bolje, gradativno. Modus omnibus in rebus i te fore.

mojo

Biće gusto, biće 3:0 za Švabe. Španci sigurno već piškaju u gaće od uigrane mašinerije i osim ukoliko se naglo ne probude i prestanu da igraju ziceraški kao protiv Paragvaja, preti im sudbina njihovih prethodnika. Opet, radi se o dve apsolutno najstabilnije i najuigranije repke u Evropi trenutno, pa možda i ne bude baš 3:0. Sačekaću šta kaže Pol..Ajmo überallesovci!

Deco

Sta god da se desi, Spanci ce bar imati 5 na 5 na sredini terena, tako da Svabe nece moci k'o protiv argentine da rade sta im je volja.

Joe D

Iako glasah za Nemce(navijacki), imam neki gut feeling da ce Spanci da izvuku finale.

MayDay

meni je mnogo zao sto se svetsko prvenstvo blizi kraju. ja bih da ovoga ima svake godine ili bar svake druge (u alternaciji sa evropskim). ovo ce mi ostati najdraze svetsko prvenstvo (sve do onoga gde cemo mi da dodjemo do nekog cetvrt- ili polufinala) zato sto sam ga pratila i gledala sa ljudima iz svih delova sveta. tako sam naucila da flemish belgosima kao jeste tu i tamo prirasla srcu holandija, ali da zapravo jedina izostrena emocija im je da nemci izgube. libanci nemaju svoj fudbal ali 40% populacije navija za brazil kao da im je homeland, 40% za nemacku isto ko da su nemci, a tek 20% navija prema licnim preferencijama. nemci ne vole bas nikog i ako bi morali da izaberu koga da podrze onda bi to bila svajcarska. muceni argentinci su tokom ovog prvenstva bili svesni da brazil zasigurno osvaja sledece svetsko prvenstvo i za njih je ovo bila borba da se spreci dominacija brazila tokom citavih osam godina. spaniju mislim da niko ne voli, a argentinci i portugalci cak imaju ogromnu emotivnu vrednost od spanskog gubitka. sve u svemu, kad smo mi igrali protiv nemaca jedan holandski izrod je navijao za njih, a ja poucena prethodnim brifingom zasto se nemacka i holandija ne vole u sportu sam se setila da viknem: johan krojf te gleda i place!! world cup je najveci car na svetu!!!

Eraserhead
...
Sad shimpr može da ode sa foruma. :D

nisam ja

meni lichi na tekst koji bi mijaljevicu mozzda bio interesantan.

MayDay

ne znam stvarno zasto me dirate kad sam ga ispisala iz duse.najgore od svega je sto sam od ovog svetskog prvenstva nabrijana na englesku reprezentaciju, ali nije mi to ni mnogo tesko palo.. :D

Кристофер Лумумбо

sve reprezentacije za koje je mau dau navijala su prosle katastrofalno, pa sad vi vidite.

Phoney Bone

U kakvom si to melting potu gledala WC? :blink:

MayDay
pa na faksovom kampusu i okolnim kafanama sa jos hiljadu ljudi iz celog sveta.@kojotnije tacno! petak mi je ceo prosao po zelji. Edited by MayDay

Aće
world cup je najveci car na svetu!!!
dva puta u zivotu sam imao tu srecu da budem na licu mesta... i ne govorim zato za dzabe ljudima, manite tajlande, kube, mora, ostrva, kurce-palce, ako u isto vreme imate priliku da odete na takav dogadjaj... jednostavno mislim da tesko postoji bilo sta sto moze u isto vreme da okupi na jednom malom prostoru ceo svet ( izuzimam olimpijade jer su suvise sterilne, to je kao krstarenje dunavom za austrijske i svajcarske fosile u poredjenju sa sp ), i to podjednako vazi za najstrastvenije ljubitelje fudbala, kao i za one koji prosli pored stadiona nisu.. ako postoji nesto sto bih najiskrenije preporucio svakome, to bi bilo: go to the world cup! o odlasku u afriku nisam ni razmisljao, ali fond za braziu™ 2014. je vec osnovan. sto se tice utakmice, spanija mi se toliko gadi, da ne mogu da kazem nista osim: nemci iserite im se u usta!
druzenje na sp je kao u vicu kada ciga treba da zaustavi ringispil, pijes sa svedjanima, iza tebe jamajcani, a ispred slonovcani i japanci, dok iz prikrajka vrebaju argentinci i brazilci :D :D :D Edited by garoviks

hattori
meni je mnogo zao sto se svetsko prvenstvo blizi kraju. ja bih da ovoga ima svake godine ili bar svake druge (u alternaciji sa evropskim). ovo ce mi ostati najdraze svetsko prvenstvo (sve do onoga gde cemo mi da dodjemo do nekog cetvrt- ili polufinala) zato sto sam ga pratila i gledala sa ljudima iz svih delova sveta. tako sam naucila da flemish belgosima kao jeste tu i tamo prirasla srcu holandija, ali da zapravo jedina izostrena emocija im je da nemci izgube. libanci nemaju svoj fudbal ali 40% populacije navija za brazil kao da im je homeland, 40% za nemacku isto ko da su nemci, a tek 20% navija prema licnim preferencijama. nemci ne vole bas nikog i ako bi morali da izaberu koga da podrze onda bi to bila svajcarska. muceni argentinci su tokom ovog prvenstva bili svesni da brazil zasigurno osvaja sledece svetsko prvenstvo i za njih je ovo bila borba da se spreci dominacija brazila tokom citavih osam godina. spaniju mislim da niko ne voli, a argentinci i portugalci cak imaju ogromnu emotivnu vrednost od spanskog gubitka. sve u svemu, kad smo mi igrali protiv nemaca jedan holandski izrod je navijao za njih, a ja poucena prethodnim brifingom zasto se nemacka i holandija ne vole u sportu sam se setila da viknem: johan krojf te gleda i place!! world cup je najveci car na svetu!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Fw6vvksKCwY:lol:inace, opet win-win sitjueisn.ako prodju spanci - kosovo je srbija,ako ne prodju, straja ce da pati.

dig_chohano
tako sam naucila da flemish belgosima kao jeste tu i tamo prirasla srcu holandija
Mhm, skoro kao srbendama Hrvatska.