Jump to content
Calavera

Urugvaj - Holandija

102 members have voted

1. 1. Ko ide u finale?

2. 2. Je li posteno nazvati Suareza herojem?

Recommended Posts

Feindouno

Mani se te patetike sa Gijanom, para-psiho itd, bar kad mene citiras posto ga nisam spominjao.Nema nikakve veze ni sa Anrijem naravno.Cinjenica je da se za neke prekrsaje dobija vise od minimalne kazne. Ja mislim da je ovo definitivno jedan od takvih.

Phoney Bone
Cinjenica je da se za neke prekrsaje dobija vise od minimalne kazne. Ja mislim da je ovo definitivno jedan od takvih.
Ali zašto? Svima su usta puna nesportskog poteza i kosmičke nepravde, kao da je Suarez rukom skinuo loptu sa gol linije a sudija nije primetio & nije dosudio penal.Pravila jasno definišu kaznu za Suarezov prekršaj - penal i isključenje, propušta sledeću utakmicu. Dodatne suspenzije se naknadno dele kad je neki posebno gadan potez u pitanju, ako je neko namerno povredio igrača, udario sudiju, poovukao tim sa terena, takve stvari. Suarezov prekršaj nije ništa od toga, ništa više od igranja rukom kakvo se dešava praktično svake nedelje u nekoj od evropskih liga.To što su Gyan i Mensah promašili penale nema ama baš nikakve veze, i nimalo ne dodaje na Suarezovu krivicu. Ali iz nekog razloga, ceo svet - novine, navijači - se ponaša kao da je on lično odgovoran za "nesportsku" eliminaciju Gane. Ne mogu to da objasnim.

Delija67

Sudija je tu ispravno postupio. Dosudio je penal i crveni karton. To je bilo do njega. Odluku o suspenziji donosi disciplinska komisija, a za takve nesportske poteze kazna je od jedne do nekoliko utakmica. Jedna utakmica suspenzije za ovakav potez je nagrada za Suareza i diraktno podsticanje igraca da se nesportski ponasaju.

Phoney Bone

I po deseti put, šta je tu sportski potez? Pustiti loptu u gol, da tvoj tim bude eliminisan?Ne treba ljudi da seku sebi ruke da ne bi slučajno bili u iskušenju da njima odigraju. Igranje rukom košta, cena je tačno određena i nije mala - nekad žuti, nekad crveni karton, nekad penal. I dalje sam ubeđen da je svo ovo pseudomoralno prenemaganje samo posledica Anrijevog igranja rukom koje je prošlo 100% nekažnjeno. <_<

Delija67

Sportski potez bi bio pokusati bez krsenja pravila igre da odbrani loptu, na primer glavom, a ako ne uspe da cestita protivniku na pobedi. Suarez je svesno i sa namerom prekrsio pravila igre i to je nesportski potez. Kazna koju mu izrice sudija na terenu je takva kakva je i drugacija ne moze biti. Dalju kaznu donosi disciplinska komisija, a suspenzija od jednog meca je nagrada i direktno podsticanje nesportske igre. To sto bi 90% igraca uradilo isto sto i Suarez ne cini taj potez manje nesportskim. FIFA se vec na ovom prvenstvu posrala na svoje tirade o fer pleju kad nije sankcionisala Toresovo simuliranje koje je direktno odlucilo ishod utakmice i time vec podstakla igrace da se ponasaju nesportski, sto meni daje za pravo da im se bar ovde na forumu pokenjam na ledja.

pacey defender

kakvu je suspenziju dobio kjuel, kada je protiv gane istovetno uradio?

casperbgd
Sportski potez bi bio pokusati bez krsenja pravila igre da odbrani loptu, na primer glavom, a ako ne uspe da cestita protivniku na pobedi. Suarez je svesno i sa namerom prekrsio pravila igre i to je nesportski potez. Kazna koju mu izrice sudija na terenu je takva kakva je i drugacija ne moze biti. Dalju kaznu donosi disciplinska komisija, a suspenzija od jednog meca je nagrada i direktno podsticanje nesportske igre. To sto bi 90% igraca uradilo isto sto i Suarez ne cini taj potez manje nesportskim. FIFA se vec na ovom prvenstvu posrala na svoje tirade o fer pleju kad nije sankcionisala Toresovo simuliranje koje je direktno odlucilo ishod utakmice i time vec podstakla igrace da se ponasaju nesportski, sto meni daje za pravo da im se bar ovde na forumu pokenjam na ledja.
Slazem se. Inace, ranije se znalo da je crveni karton automatski pauza 2 utakmice, kad se smanji na samo 1 onda bi to znacilo da je crveni bio prestroga kazna.

Кристофер Лумумбо

glupost je da se direktan crveni kaznjava isto kao i dva zuta kartona pa sad ispada da su miler i suarez kaznjeni isto.

pacey defender
glupost je da se direktan crveni kaznjava isto kao i dva zuta kartona pa sad ispada da su miler i suarez kaznjeni isto.
pa nije ista kazna. miler je završio utakmicu na terenu, suarez nije.

Кристофер Лумумбо
pa nije ista kazna. miler je završio utakmicu na terenu, suarez nije.
pa da, ali suspenzija jednako dugo traje. smatram da to nije posteno.

Pokojni Ruxin

A zašto se ova priča nije vodila posle Kjuelovog igranja rukom? A i Kuzmanovićeve ruke kad smo već tu? Pa nećemo valjda menjati pravila svaki put kad ispadne nama simpatična ekipa...

Aće
kakvu je suspenziju dobio kjuel, kada je protiv gane istovetno uradio?
jednu utakmicu, sto direktan crveni karton podrazumeva... igranje rukom na gol liniji i u jednom i u drugom slucaju, sad ispada da je suarez napravio tezi prekrsaj.. tada niko nije kenjao kako kjuel treba da dobije 6 meseci zatvora da je lopta usla u gol gana bi prosla dalje, iz cistog ofsajda koji nije dosudjen, a da jeste, ne bi ni doslo do situacije da igrac dobije crveni karton
Sportski potez bi bio pokusati bez krsenja pravila igre da odbrani loptu, na primer glavom, a ako ne uspe da cestita protivniku na pobedi.
po toj logici apia je fer i sportski trebao stati, reci "jebiga bio sam u ofsajdu" i dati musleri da izvede slobodan udarac... a to je vec SF

casperbgd

Ni ne znam koliko je utakmica kaznjen Kjuel, a ta situacija nije ni zasluzila previse komentara. Em je pocetak utakmice, em grupna faza. Logicno je da ce vise prasine podici kada u 121om minutu spasavate tim od ispadanja u cetvrtfinalu. Bespotrebno pricu o Suarezu povezejete sa simpatisanjem Gane, barem u mom slucaju. Taj njegov potez zasuzuje dve utakmice pauze, nebitno da li je to uradio protiv Gane, Spanije ili Nemacke.

Pokojni Ruxin

Po tebi 2, po nekom drugom 6 meseci, ja mogu da se napravim lud pa da kažem da ne zaslužuje suspenziju uopšte... Ali po pravilima koja važe od početka šampionata zaslužuje jednu, i toliko je i dobio.

Edited by stamcha

Timmy

Suarez je precenjeni retard i treba mu zabraniti da igra na svetskim prvenstvima.