Jump to content
IGNORED

Dušeci


Krotka

Recommended Posts

Ja se sećam, pre klime i multiple, kad su bile velike vrućine, ssamo stavim čaršav na tepih i spavam na tome. Ako se baš bahatim, stavim i jastuk mada   obično zaspim niže jastuka.

Link to comment

šlarafija je od 40k pa nagore. imaju lokal u piramidi kod onog pub-a pored banjalučanina, mož da pitaš, a i da isprobaš

 

ja sam uzeo neki boneli koji je živo sranje. isto cenim da će ikea da padne

Link to comment
šlarafija je od 40k pa nagore. imaju lokal u piramidi kod onog pub-a pored banjalučanina, mož da pitaš, a i da isprobaš
 
ja sam uzeo neki boneli koji je živo sranje. isto cenim da će ikea da padne
Otišli su oni valjda odatle...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Izvinjavam se na pitanju, verovatno je već pisamo ali sam lenj i uduvan.

 

Koja je prednost tih šlarafija? 

Moj dušek je dobar i bio skupo plaćen ali ima već možda i više od deset godina.

 

Ima par banaka ovde u blizini pa ako se ne obogatim ubrzo, opljačkaću neku.

Link to comment
On 4.9.2019. at 10:35, decak Kejt said:

 

 

da se nadovezem, obzirom da sam ja uzela Slarafijin Extra Diplomat (kao i ti, volim tvrdje duseke) i posle evo nekih 8-9 meseci spavanja na njemu mogu da ti kazem da sam bas bas zadovoljna.  jeste tvrdji od ostalih, toga posebno budem svesna pri svakom povratku sa sluzbenog puta, ali mi se nije desilo jos ni jednom da ustanem a da imam osecaj da sam lose spavala ili da sam umorna od spavanja, sto mi se desava na mekim dusecima.

 

eto, nadam se da je od pomoci :)

 

Hvala, dobro je cuti iskustvo iz prve ruke. Otisli smo do Slarafije na Bulevaru (broj zgrade je 97, tu negde preko puta picerije Orao) i probali sve sta imaju, i ocekivano su mom muskom i Diplomat i Diplomat Extra previse tvrdi. Najvise mu se svideo zapravo jedan koji je samo sundjerast, sto me ne cudi s obzirom na to da takav imamo i kod kuce. (Koji je vec u prilicno losem stanju, ali ne menjamo ga evo vec tri godine jer sve ocekujemo da cemo se preseliti). Imaju i neke King i Queen koji su prilicno skupi, od tih mi je King bio udobniji. Ali 160*200cm kosta 160K dinara! (Imaju popust 10% za gotovinsko placanje)

 

Druga zgrada pored su duseci Bonneli, probali smo i tu vise i tu nam je najbolji bio Ultra plus, sa zicanim jezgrom u dzepovima. Cena je dosta manja, nesto preko 20K dinara. Sada vidim i antipreporuku za iste ovde od KUMSa.

 

Probala sam ja jos sama danas i duseke firme Andrijasevic u Cara Dusana 43, tu mi se svideo model Ortopedico, mislim da je najskuplji koji imaju, trenutno je 37K. Takodje zicano jezgro, ima letnju i zimsku stranu (pamuk/vuna), dosta je udoban, tvrdji ali ne pretvrd, videcu sta kaze suprug kada i on proba.

http://www.andrijasevic.rs/sr/duseci/duseci-sa-oprugama/ortopedico-duseci/

Culi ste za ovu firmu inace? Ono sto me malo buni, kazu da im je sistem jezgrad Bonnell, pa se pitam da li to ima veze sa tom Bonneli firmom koja pravi i duseke, s obzirom na to da je njihov sistem Bonnel (razlika u jednom slovu :D )

 

Quote

Žičano opružno jezgro je tipa BONNELL sa gusto raspoređenim oprugama prečnika 2,2 mm i visine 14 cm, oivičeno metalnim ramom, koje ovom dušeku daju i čvrstoću. Za jezgro je priheftan termofiksirani filc 1000 g/m2 koji štiti štepanu ploču od oštećenja i daje joj bolju čvrstoću.

 

 

 

On 4.9.2019. at 14:30, zorglub said:

Mene je onaj iz IKEAe preporodio. Jastuk je takođe važan, i njega sam tamo uzeo (neki tvrđi paperjani/perjani) - ako nije pakao kao što je bio do prekjuče, spavam kao tinejdžer.

Ja sam pre pola godine uzela taj najtvrdji perjani jastuk iz Ikee i za mene je to prilicno mekano. Imam jedan manji perjani jastuk koji mi odgovara, koji je jos od moje prambe, i trazila sam novi samo zato sto se ovaj isuvise rasparao pa je pocelo perje da mis talno leti po sobi, a i htela sam jedan malo veci. Taj iz Ikee nam stoji sad za goste, meni je bezveze. A moj surpug spava na takvom i uziva.

 

On 8.9.2019. at 19:39, kud u maglu Simoviću said:

 

ja sam uzeo neki boneli koji je živo sranje. isto cenim da će ikea da padne

 

Link to comment

Bio u Jysku sa ženom i probali tražil najtvrđi i svideo nam se neki plus S65...
E kad se spomenu IKEA gledao sam na sajtu i ono što me zbunilo je da piše da svi dušeci dolaze urolani?
Pa jbte kako će da urolaju to sa svim tim oprugama? Na šta će to da liči?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
[mention=230]I*m with the pilots[/mention] meni je taj boneli premekan. pre njega sam rabio šlarafiju, al mi je tada, kad sam kupovao dušek bilo mnogo 300+€
 
šta ga znam, ako voliš mekše dušeke, cenim da će ti se ovaj svideti
Najgore je kod nas to što nismo saglasni oko nivoa mekoće/tvrdoće i onda moraju da padnu kompromisi. Meni bi npr. ti Diplomati bili sasvim dobri, ovaj moj kaže da su mu pretvrdi. Neki proizvođači hoće da kombinuju praktično dva dušeka pod jednom opnom ali se onda ti prelazi osete ipak (i pored toga što ima nešto šta pomaže da se ti prelazi manje osete, mislim da sam videla takvi nešto i u Ikei); u Slarafiji su rekli da bi mogli.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...