Jump to content
IGNORED

Dušeci


Krotka

Recommended Posts

Evo i ja da dovršim priču.

 

Prvo otišli u Schlarafiu i probali Diplomat, nisam baš bio skroz načisto. Onda otišli u Almero, izabrali Almero Delux i to je svakako bio najbolji dušek koji sam isprobao. Doduše, 100Eur skuplji od Diplomat, ali mi se učinio pravim izborom. To je sve bilo krajem novembra, ostavio sam avans 50% i trebao je da stigne 20.decembra.


24.decembra smo zvali da pitamo šta se dešava i odgovor je bio da nije bio dovoljno uplata(?!) i da stiže krajem januara ili početkom februara. Prvo smo pristali, posle razmislim da ako stvari krenu loše, kako ćemo tek da ostvarimo garanciju ako oni nisu sigurni čak ni sa isporukom? Onda odjavim sve, odem u Ikeu i tu me sačeka novi šok - tamo dušek sa oprugama u džepičastom jezgru kopta duplo manje nego taj Almerov(nisam hteo sloj lateksa, samo opruge u zasebnim jezgrima). Kupim, donesem isti dan kući i evo me, zadovoljan sam.

 

Da ne grešim dušu, iz Almera su me stvarno zvali posle 7 dana da pitaju da li smo kupili, jer im je stigao novi stok, i bilo mi je malo krivo jer sam video da su zaposleni klinci koji se još ne snalaze, a imaju odličan proizvod, ali je stvar bila završena.

 

Pošto je kupovina dušeka vrlo intimna i individualna stvar, preporučujem da obiđete sve tri kuće, pa da se oslonite samo na čist osećaj.

Edited by April
Link to comment
  • 7 months later...
On 28.1.2019. at 15:40, April said:

Evo i ja da dovršim priču.

 

Prvo otišli u Schlarafiu i probali Diplomat, nisam baš bio skroz načisto. Onda otišli u Almero, izabrali Almero Delux i to je svakako bio najbolji dušek koji sam isprobao. Doduše, 100Eur skuplji od Diplomat, ali mi se učinio pravim izborom. To je sve bilo krajem novembra, ostavio sam avans 50% i trebao je da stigne 20.decembra.


24.decembra smo zvali da pitamo šta se dešava i odgovor je bio da nije bio dovoljno uplata(?!) i da stiže krajem januara ili početkom februara. Prvo smo pristali, posle razmislim da ako stvari krenu loše, kako ćemo tek da ostvarimo garanciju ako oni nisu sigurni čak ni sa isporukom? Onda odjavim sve, odem u Ikeu i tu me sačeka novi šok - tamo dušek sa oprugama u džepičastom jezgru kopta duplo manje nego taj Almerov(nisam hteo sloj lateksa, samo opruge u zasebnim jezgrima). Kupim, donesem isti dan kući i evo me, zadovoljan sam.

 

Da ne grešim dušu, iz Almera su me stvarno zvali posle 7 dana da pitaju da li smo kupili, jer im je stigao novi stok, i bilo mi je malo krivo jer sam video da su zaposleni klinci koji se još ne snalaze, a imaju odličan proizvod, ali je stvar bila završena.

 

Pošto je kupovina dušeka vrlo intimna i individualna stvar, preporučujem da obiđete sve tri kuće, pa da se oslonite samo na čist osećaj.

 

Trazimo i mi dusek za nas. Poslednji koji sam kupila pre Hrista je bio neki Simpov, jako dobar, zapravo i dalje sluzi, samo nam treba malo veci (200*160 cm) za novi krevet. Mama mi rece da misli da Simpa vise nema (zbilja?) pa sam gledala ovde na temi sta sve spominjete.

 

Ovaj Almero dusek...gledam ovu fotku i samo da potvrdim, dusek je zapravo ovo sto je gore, a ono dole u istom tonu je neki kao mekani ram kreveta kao u hotelima? : D

Delux_2.jpg

 

Znaci treba da pogledamo u toj Slarafiji, Almeru, spomenuste i Jysk..ima li jos nesto? U Ikeu cu svratiti ovde, verujem da je izbor vrlo slican.

Ja generalno volim tvrdje duseke, nadam se da ce biti neceg.

Link to comment
Ima Simpo, imaju i duseke, barem pre godinu dana, Zmaj robna kuca pored autoputa.
Hvala!
Da li to generalno znači da im je krenulo loše u nekom momentu, kada nemaju više onu veliku prodavnicu na Bulevaru na Lionu? Šta je tamo sada uopšte?
Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Trazimo i mi dusek za nas. Poslednji koji sam kupila pre Hrista je bio neki Simpov, jako dobar, zapravo i dalje sluzi, samo nam treba malo veci (200*160 cm) za novi krevet. Mama mi rece da misli da Simpa vise nema (zbilja?) pa sam gledala ovde na temi sta sve spominjete.

 

 

Znaci treba da pogledamo u toj Slarafiji, Almeru, spomenuste i Jysk..ima li jos nesto? U Ikeu cu svratiti ovde, verujem da je izbor vrlo slican.

Ja generalno volim tvrdje duseke, nadam se da ce biti neceg.

 

 

da se nadovezem, obzirom da sam ja uzela Slarafijin Extra Diplomat (kao i ti, volim tvrdje duseke) i posle evo nekih 8-9 meseci spavanja na njemu mogu da ti kazem da sam bas bas zadovoljna.  jeste tvrdji od ostalih, toga posebno budem svesna pri svakom povratku sa sluzbenog puta, ali mi se nije desilo jos ni jednom da ustanem a da imam osecaj da sam lose spavala ili da sam umorna od spavanja, sto mi se desava na mekim dusecima.

 

eto, nadam se da je od pomoci :)

Link to comment

Mislim da nije bilo:

 

 

Najzanimljiviji mi je deo o nepotrebnim funkcijama koji ne rade ništa, osim što podižu cenu, a ponekad čak i odmažu. Nikada mi npr. nije bila jasna fama oko ploče od kokosovih vlakana - čemu onda sve ono ispod nje?

Link to comment
On 4.9.2019. at 10:35, decak Kejt said:

 

 

da se nadovezem, obzirom da sam ja uzela Slarafijin Extra Diplomat (kao i ti, volim tvrdje duseke) i posle evo nekih 8-9 meseci spavanja na njemu mogu da ti kazem da sam bas bas zadovoljna.  jeste tvrdji od ostalih, toga posebno budem svesna pri svakom povratku sa sluzbenog puta, ali mi se nije desilo jos ni jednom da ustanem a da imam osecaj da sam lose spavala ili da sam umorna od spavanja, sto mi se desava na mekim dusecima.

 

eto, nadam se da je od pomoci :)

+1

Link to comment

Ja kad odem u bolnicu i legnem na one tvrde krevete metalnih ramova s nekim tvrdim dušekom na kojem radim vežbe to mi bude toliko udobno da poželim da ga odnesem kući. Pogotovo što ima točkiće, mogao bih da se iskradem a da me ne primete  :kecman:

Link to comment

I ja baš treba da uzimam dušek, kad evo tema se samoobnovila..

 

Ne znam šta da radim, bitno mi je da je trajan, kao što sam pisao pre par godina, ovaj što sam bio dobio uz novi, dobar, odličan drazor krevet, propao je posle svega par meseci, a ja sada imam par kg (samo par) više nego tada. Dakle, ne bih da kupujem opet za godinu dve. Što se tiče ostalih parametara, bitno mi je da nije previše tvrd, i valjda je to to.. Od parametara... 

Gde da gledam, šta da tražim? Ima li neka tehnologija bolja, bitnija od neke druge? Kontam da su svi oni silni epiteti i funkcije dušeka mađija za lakoverne i marketing, al ko pita ne skita tj ne kupi lošiji dušek...

Link to comment
3 hours ago, Bujodrag said:

Ja kad odem u bolnicu i legnem na one tvrde krevete metalnih ramova s nekim tvrdim dušekom na kojem radim vežbe to mi bude toliko udobno da poželim da ga odnesem kući. Pogotovo što ima točkiće, mogao bih da se iskradem a da me ne primete  :kecman:

 

 

  ali i inače planiram da kupim debelu stunjaču za kućne vezbe. To je valjda to.

Link to comment

@Mil@n: IKEA valjda ima ubedljivo najveći izbor. Takođe bi trebalo da su svi iz ponude izloženi, ovaj moj sam kupio tek nakon što sam svaki probao po 15-20 minuta, radnici se već bili navikli na mene. E, da - garancija im je nenormalna - 25 godina.

 

PS: Svakom svoje, ali ja na onim sunđerima što memorijskom penom zovu stvarno ne bih spavao. Dušeci sa oprugama u džepovima bi trebalo da su bolji od običnih, i ne padaj na tehnologije koje ničemu ne služe. U svakom slučaju su prilično individualna stvar ti dušeci, probaj svaki bez blama i uzmi onaj koji ti najviše odgovara.

Edited by zorglub
Link to comment
[mention=91]Mil@n[/mention]: IKEA valjda ima ubedljivo najveći izbor. Takođe bi trebalo da su svi iz ponude izloženi, ovaj moj sam kupio tek nakon što sam svaki probao po 15-20 minuta, radnici se već bili navikli na mene. E, da - garancija im je nenormalna - 25 godina.
Koje su cene? Nisam u fazonu da dam više od 300e...

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...