Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

3 hours ago, pbg12345 said:

 

neverovatan jaz izmedju voditelja i kvaliteta samih gostiju, pa i krajnjeg proizvoda na kraju krajeva
 

 

kako uspevas sve ovo da uklaviris i da ne vidis da je u stvari jedini problem sto tebe galeb nervira. Dotaknu se zanimljivoh tema, a voditelj debil. Dolaze dobri gosti, a voditelj debil. Dobar podcast sve u svemu, a voditelj debil. Pa ne ide ... gosti dolaze jer cene Galeba. Dobre se teme potegnu jer Galeb to izvuce iz njih ... 

 

Edited by Lezilebovich
  • +1 5
Link to comment

pa upravo sam to i napisao

nemam nikakv problem sa galebom kao takvim, ali mi se jednim delom ne svidja kako vodi podcast, daleko bi mi vise prijalo da je vise voditelj, a manje (jako cesto pretenciozan) sagovornik

da mi se ne svidja izbor gostiju i teme koje namece, ne bih ni gledao, niti komentarisao

  • +1 4
Link to comment

Šta znači pretenciozan? 

Mora se priznati da je dečko načitan, i uglavnom može na određenom nivou da priča sa bilo kojim sagovornikom a da ne izgleda i zvuči kao da je pao sa marsa, a to uopšte nije lako sa obzirom na neke jako ozbiljne i stručne ljude sa kojima je razgovarao. To znači i da se dodatno, van svojih životnih interesovanja i znanja, pripremi za svoje emisije, a često ga čujem da kaže, pita, ukaže na nešto čime me prijatno iznenadi da uopšte zna bilo šta na tu temu. On je pričljiv i mislim da uživa u tim razgovorima što ga ponekad povuče da priča više nego što bi trebao, ali podcast je razgovor, nije novinarski intervju, pa tako na to treba i gledati. Fala q, pa podcasta ima rekao bih i mnogo više nego što je potrebno. 

 

Da li je nekad iritantan na momente - jeste, ali mora mu se malo i dati pravo da bude i takav, sa obzirom da su mu podcasti i gosti realno kvalitetni i zanimljivi. 

 

 

 

 

  • +1 7
Link to comment

Zar i nije poenta da ne treba da bude voditelj nego saučesnik?

 

Nemam pojma, da li zato sto ja nista ne gledam nego samo slusam, meni ne smeta kad zaglibi negde. U momentima mi je kao neki klinac koji otkriva npr. svet nauke i sve bi da upije za dva dana, sto ima neki šarm ali koji sigurno druge smara, mene ne. Ima i neku lakoću sa kojom ide u razgovor. Definitivno se za te epizode koje sam ja gledala lepo pripremio.

 

Tu moram da dodam da ja nikakvih prethodnih dodira sa Galebom nisam imala pa možda otud i nemam ~predznanje i zadršku kao neki. Preporucih neke određene epizode prijatelju, kad mi on reče "da ga ne gotivi odavno" - ja samo znam da je bio voditelj na nekoj muzičkoj televiziji i da je imao članke za nas Vajs, ali nisam to i gledala/citala.

  • +1 4
Link to comment

Iritira Gale dosta ljudi, nije pbg tu jedini. :D Ne znam što ne bi mogao da iritira i u isto vreme da ima dobre goste. Skupio je poznanstva jer radi u show biznisu od kad je bio tinejdžer, ima publiku + nije nivo Balkan Infa. Mene iritira i Joe Rogan pa ga slušaju milioni, big deal. 

  • +1 1
Link to comment

Ja ne mogu da ga smislim, ovo je jako precizan opis Galebovog entiteta

 

17 hours ago, pbg12345 said:

sve sve, ali njegova pretencioznost, da se pokaze nacitanim i elokventnim

i onda gost kaze nesto efektno i jasno u tri reci, a on magarac kao ne, ne i onda to isto ponovi pricajuci 5 minuta, sve ubacujuci nekakve rogobatne izraze kojima tu nije ni mesto ni vreme :hail:

 

Covek verovatno drka na samo sebe, ne podnosim takve ljude.

Link to comment

Ako vodis podcast u kome dovodis goste koji se bave najrazlicitijim stvarima, i sa njima pricas o svemu i svacemu, moras da budes pretenciozan. Kao i mnogi od tih gostiju. Imati misljenje o svemu. To se skoro pa podrazumeva za taj format..

  • +1 5
Link to comment

Meni se bas čini da je svestan i toga šta ne zna, više nego jednom je to stavio do znanja. Malo pretencioznosti (generalno) ne fali.

Ali daleko sam od toga da pratim redovno, nisam slušala deset epizoda. Sad sam poslednje sa Tijanom Prodanović a to je izašlo pre dve godine barem.

Link to comment

Meni recimo kod njega ne smeta pretencioznost nego što ponekad ne ume da pročita sobu i onda prekine sagovornika usred neke zanimljive priče kako bi opisao svoje iskustvo. Većinu ljudi verovatno ne interesuje to njegovo iskustvo već sagornikovo i eto hejta. 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Meni recimo kod njega ne smeta pretencioznost nego što ponekad ne ume da pročita sobu i onda prekine sagovornika usred neke zanimljive priče kako bi opisao svoje iskustvo. Većinu ljudi verovatno ne interesuje to njegovo iskustvo već sagornikovo i eto hejta. 

pa i to je pretencioznost :fantom:

i da, to je ono sto smeta

 

samo da razjasnim "znam" galeba 20+ godina, vidno je radio na sebi i to je vrlo pohvalno

 

Link to comment
Ako vodis podcast u kome dovodis goste koji se bave najrazlicitijim stvarima, i sa njima pricas o svemu i svacemu, moras da budes pretenciozan. Kao i mnogi od tih gostiju. Imati misljenje o svemu. To se skoro pa podrazumeva za taj format..
meni se dopada shto ljudi bash i ne izlaze iz svog terena mnogo, bar ja nemam taj utisak, uglavnom, ali odrze lepo svoja 3 sata kontinuiteta, i to jeste njegova zasluga, da odrzi taj sistem na okupu.

opet, ja volim galeba i ne smetaju mi ni te neke ochigledne mane, crno dete kod mene ima iljade kredita :D

sent from my nije bubamoto

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...