Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

6 hours ago, John Coltrane said:

Počeh malo Vasila u Agelastu, lebe mekani al Galeb daaaavi.

Uuuuuu ovo obecava. Kakav je Vasil bio?

Vasil je fenomen - najdosadniji muzičar uvažen medj narodom. Nadam se da ga je pitao nešto na temu tog fenomena. 

Link to comment
7 hours ago, maheem said:

Uuuuuu ovo obecava. Kakav je Vasil bio?

Vasil je fenomen - najdosadniji muzičar uvažen medj narodom. Nadam se da ga je pitao nešto na temu tog fenomena. 

 

Odgledao sam samo prvih pola sata, i stao,  Galeb kenja o predznanju nužnom za slušanje džez muzike, pa par minuta kasnije ljubitelje džeza poredi sa fanovima metal muzike...

 

Vasila nema puno u medijima, bar ja nisam slušao njegove intervjue, ali sam imao priliku da ga upoznam/popričam na nastupima i mislim da je prilično kul lik, predan muzici u potpunosti.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, John Coltrane said:

 

Odgledao sam samo prvih pola sata, i stao,  Galeb kenja o predznanju nužnom za slušanje džez muzike, pa par minuta kasnije ljubitelje džeza poredi sa fanovima metal muzike...

 

Vasila nema puno u medijima, bar ja nisam slušao njegove intervjue, ali sam imao priliku da ga upoznam/popričam na nastupima i mislim da je prilično kul lik, predan muzici u potpunosti.


:lolol: za Galeba

Ma Vasil je mnogo dobar čova, kitićemo jelku danas uz podcast i vikati na Galeba. 

Link to comment
On 28.11.2022. at 8:08, booyaka said:

Da, dosta se naslanja na Ducijeve stavove o profesionalnom sportu, s tim da je Nemanja to proširio i na način života - živi u kući od slame na planini koju je napravio zajedno sa ženom, postao je vegan, reklo bi se našao svoj unutrašnji mir pobegavši od gradske džungle.
Sve to preispitujući postojeći sistem vrednosti gde jedan lekar, na primer, ima manja primanja od čak ispodprosečnog profesionalnog sportiste.
Inače, taj trend odlaska u divljinu i oslanjanja na samo prirodne resurse je sve prisutniji čak i kod nas, sve je više porodica koji se odlučuju na taj način života. Neko bi rekao postepeno gašenje konzumerizma.

 

Odslušao sam ceo podcast, ugalvnom u pozadini, ali sam pohvatao dosta toga.

 

Meni su iskreno mnogo tih priča o kojima on priča čisto proseravanje. Iz njegovih stavova čini mi se da nije baš bio posvećen treninzima i treniranju, da je sve to shvatao kao neko moranje, a kako je sam rekao, nije najbolje trpeo ni autoritete. Neke njegove primedbe na račun profesionalnog sporta su skroz na mestu, a neke su očigledna posledica gore navedenog. 

Non stop priča o nekim povredama i neviđenim opterećenjima koje telo proživljava. Kao da je to sudbina apsolutno svakog profi sportiste. Donosi profi sport dosta toga sa sobom o čemu mnogi mogu da sanjaju, a to je pikanje lopte bilo koje za milionske iznose i lagodan život sa dva treninga na dan po par sati. U toku sezona, ti treninzi su uglavnom laganog karaktera baš iz razloga rasterećenja osim naravno pripremnog perioda. Sam sportski život ukoliko ga profesionalci prihvate u potpunosti i izuzeće pušenja, preteranih količina alkohola, pravilnu ishranu, i tempo spavanja... Po njemu, ispada kao da se svako raspadne godinu dana posle kraja karijere. Ma serator.

Link to comment

Mali je procenat onih koji imaju uspesne karijere, kojima sport donese milionske iznose i lagodan zivot kada okace patike o klin. Samo sto se kroz medije uvek prica o uspesnima, jer je cilj sto vise ljudi navuci, pa se stice pogresan utisak da svako to moze da ostvari. I trebalo bi mnogo vise da se cuju price onih kojima je karijera unistena pre vremena.

 

Rekreativni sport je zdrav, profesionalni sa svim onim sto nosi apsolutno nije zdrav nacin zivota.

 

 

  • +1 7
Link to comment
5 hours ago, maheem said:


:lolol: za Galeba

Ma Vasil je mnogo dobar čova, kitićemo jelku danas uz podcast i vikati na Galeba. 

 

Nema fudbala do 16h pa odslušah ceo. Kako ga je satro Vasilije na kraju ni manje ni više nego na Giant steps :whistle:

Link to comment
3 minutes ago, maheem said:

Što ne ukinu sudije u sportu? Imsjunjak sindikat?

Kontam da nije skroz ozbiljno pitanje, ali bas sam juce slusao podcast na tu temu ... doduse, fokus na bezbolu™ koji je lakse za masinsko sudjenje, ali je poenta slicna 

 

https://freakonomics.com/podcast/should-we-replace-umpires-with-robots/

 

Edited by Lezilebovich
  • Hvala 1
Link to comment
On 3.12.2022. at 2:37, maheem said:

Vasil je fenomen - najdosadniji muzičar uvažen medj narodom. Nadam se da ga je pitao nešto na temu tog fenomena. 

 

na mamu, tatu i tetku, narocito tetku. bisera je takav jebeni davez da joj treba otimati mikrofon ako u njega ne pjeva.

Link to comment
20 minutes ago, morgana said:

 

na mamu, tatu i tetku, narocito tetku. bisera je takav jebeni davez da joj treba otimati mikrofon ako u njega ne pjeva.

Al je bas super cova. Nije neka mega zanimljiva spika, al neke stvari je lepo objasnio, naročito Galebu, veoma pristojno.

  • +1 1
Link to comment

Galeb je počeo malo i da smara, tvrdoglavo odbijajući da uvede neke izmene u koncepciji (da uvede sliku kao pokrivalicu u nekom trenutku), a i usiljena je i lažna ta bliskost koju pokušava da ostvari da sagovornikom/com ("kućo"), a opet nedovoljno kompetentan za neke ozbiljne teme.
Ranije sam jedva čekao da izbaci novi podkast, sad ravnodušno propuštam nizove epizoda bez griže savesti.

  • +1 1
Link to comment

Probao sam Jao Mileta sa Aleksandrovim, Šakotom i Čovićem i kenja ni se od sve trojice. Prva dvojica seru kako bi bili još bolji košarkaški da im očevi nisu to što jesu, a Mile ih podržava. Jedan ima možda dve sezone van očevog privatnog kluba, drugi je potpisao prvi profesionalni ugovor za Panatu tako što je Obradović gledao njegovu utakmicu u mlađim kategorijama sa svojim prijateljem, slučajno ocem našeg junaka i njihovim zajedničkim menadžerom pa se dogovorili tu na licu mesta sve. Kaže nije ćale tu ništa uticao :lolol:

 

Aleksandrov je već malo manje očigledno pun govana, ali je pun govana. Prekinuo sam podcast kada ga je Mile posle predugačkog Duci Simonović style monologa upitao nešto u stilu da je ipak nešto i dobio od tog sporta itd, na šta je ovaj odgovorio da bi te pare zaradio pre tridesete i da je radio nešto drugo, jebeš pare, to ide lako samo se treba naći, milion pre 30te. A vukao se po Mađarskoj i Rumunskoj ligi da iscedi zadnji cent, da nije korone i dalje bi igrao i sad 2 godine posle priča da profi sport treba zabraniti. Takođe mi ide na kurac proseravanje sa visine o zdravom životu iz pozicije čoveka od 35 godina sa milion-dva na kontu. Lik je mešavina Jelene Đoković i Ducija. Nadam se da su se dotakli priče o tome koliko mali procenat dece od onih koji su zapostavili obrazovanje zbog košarke zapravo postane profi. To je jedino vredno iz cele te priče. Ovo ostalo je u princpu nju ejdž proseravanje iz ugla privilegovanog nezrelog mladog čoveka. Inače ga se sećam iz FMPa kao ultra talenta, par godina je mlađi od mene, stvarno je bio neviđen talenat. Najveći u deceniji najmanje. I on je inače iz imućne i povezane porodice.

 

Galeba nisam slušao jedno 6 meseci, mogao bih opet da probam, može baš Vasil.

 

 

Edited by Heaviside
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Sve 5 sto si rekao za Aleksandrova.

 

Nikakav problem nemam sa njegovim trenutnim nacinom zivota, bilo je tu i nekih zanimljivih izlaganja o profi sportu, ali bas to licemerje je problem u celom izlaganju. I jos neke stvari da dodam, smetala mi je i ona generalizacija da profi kosarkasi jedva cekaju kraj sezone + potcenjivanje obicnih navijaca, ljudi koji prate profi sport i emotivno se ulazu u to. I jos nesto, pomenuo je da sa zenom cuva neke pehare i medalje i da vodi racuna o njima. Na Miletovo pitanje koliko mu znace, Nemanja je odgovorio - "nista".

Edited by Milošica
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...