Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

Serial. Svojevrsni spin off This American Life. Istraga o 15 godina starom ubistvu u Baltimoru. Malo je cudan osjecaj slusati ovako nesto sto nije fikcija nego neciji zivoti, ali mi se na osnovu dvije epizode cini jako dobro.

 

uh, fenomenalno. malo su slabije ove poslednje episozde, ali ok.

 

dajte nesto slicno, preporucujte podcaste.

Link to comment

Ne znam da li ima ista slicno. 

 

Al racunam da ce posle ovoga biti, jer je Serial lagano izasao na sam vrh iTunes liste najpopularnijih podcasta..

Link to comment

Ja mogu samo da ponovim ono sto sam vec pominjao. This American Life, Planet Money, i pogotovo Skeptic's Guide To The Universe. 

Al rado bih uzeo u razmatranje nove ideje :)

 

Bice i druga sezona Serial, yay! :)

 

Da, odlican je i WTF with Mark Maron, mada dosta zavisi od gosta. 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

pfff kasniš dva dana :fantom:

dobar je bio serial, naročito i početku, a posebno mi se dopala ona epizoda u kojoj su se bavili rasizmom. meni je ipak i dalje oriđiđi gazda-Ajrin program najbolji.

Link to comment

jedino The Telegraph Cycling Podcast, a i to ne baš redovno. i ponekad, ali u poslednje vreme baš retko, onu Puck Daddy ekipu.

 

sramim se priznati ali priličan sam štreber kad su podkasti u pitanju. osim TAL, slušam redovno Radiolab, a ređe Moth, UnFictional i Snap Judgment.

a onda i On the Media, Lapham's Quarterly, No Such Thing as a Fish. Naravno, počasno mesto ima Melvyn Bragg, velika legenda i car. e da, i šta god da Džarvis Koker napravi za radio, to moram da čujem.

 

jel UnFictional nahajpovan ikad ovde? umeju epizode da im budu opako dobre. Meni je recimo jedna od najboljih podkast epizoda ikad njihova Mano a Mano.

Link to comment

ko je ubio Hae? realno, stvarno nemam pojma...

 

 

neke stvari me prilično zbunjuju. npr, ako Džej nije umešan više od pomoći pri uklanjanju tela, što se koji moj uopšte i u to mešao? to mi nikako nije bilo jasno. zato sam na kraju bio najbliži ideji da su je Adnan i Džej zajedno ubili pa da se Džej usrao i rešio da ovoga odruka. ali opet, bilo je naznaka da njih dvojica nisu bili naročito bliski, pa opet ne znam zašto bi ga Adnan odabrao za saučesnika.

da je ubio neko treći, kao što se ovi advokati nadaju... pa ne znam, to nimalo ne pomaže oko toga što je Džej znao gde je auto. a ne vidim ni zašto bi Džej, ako je sam ubio, uopšte to uradio. koji je motiv? 

 

sve u svemu, ja sam dosta rano skapirao da neće tu biti skorog i lakog razrešenja slučaja pa sam se više fokusirao na proceduralnu stranu priče. dosta mi je upečatljivo bilo to što, ako pretpostavimo da je Adnan nevin (a slažem se sa autorkom da postoji reasonable doubt), žešće je najebao i to u situaciji u kojoj je vođena sasvim pristojna istraga i angažovan mu vrhunski advokat. sve po peesu, a nevin čovek delje onakvu kaznu.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...