Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

+1 za tal.meni je omiljeni radiolab. vrhunac radio produkcije.(Radiolab, with Jad Abumrad and Robert Krulwich, is a radio show and podcast weaving stories and science into sound and music-rich documentaries)
samo da pohvalim sam sebe :lol:poslednja epizoda radiolab-a "help" je fenomenalna... nekoliko prica: zena koja zeli da ostavi cigarete smislja plan da svaki put kada prekrsi zaabranu - uplacuje pare ku klux klan-u... pisac koji godinama ne moze da zavrsi roman, daje rok od deset dana, koji ako ne ispuni - izvrsice samoubistvo... klinika za lecenje od alkoholizma u moskvi, koja pacijentima u telo ubacuje kapsulu od koje ce skoro umreti kada dodje u kontakt sa tragovima alkohola (u telu).
Link to comment
  • 4 weeks later...
samo da pohvalim sam sebe :lol:poslednja epizoda radiolab-a "help" je fenomenalna... nekoliko prica: zena koja zeli da ostavi cigarete smislja plan da svaki put kada prekrsi zaabranu - uplacuje pare ku klux klan-u... pisac koji godinama ne moze da zavrsi roman, daje rok od deset dana, koji ako ne ispuni - izvrsice samoubistvo... klinika za lecenje od alkoholizma u moskvi, koja pacijentima u telo ubacuje kapsulu od koje ce skoro umreti kada dodje u kontakt sa tragovima alkohola (u telu).
Dobar je. Veoma sličan This American Life
josh jedna preporuka: Adam and Joesamo jednu epizodu poslusah, ali djeluje super. ni ovo ne preporucujem da se slusa medju ljudima, opasnost od glasnog smijanja je realna :D
Ovo mi sluša devojka i kaže da su dobri, ali tek posle ovog posta ću ih probati
Link to comment
uh, sada sam slušao ovo o golmanima sa radiolaba i moram priznati da je to najbolji komad novinarstva koji sam čuo sa radija
radiolab razbija, dobili su peabody award. a i ny times je nedavno objavio opsiran clanak o emisiji. ta epizoda sa golmanom je sa bbc-ja, povremeno preuzimaju tudje price.
Link to comment
  • 5 months later...

bump :)nije sasvim na temu, ali pa sta: ovdje ima dosta zanimljivih audio kurseva iz raznoraznih oblasti. mogu se naci na torrentima ili docs4you forumu.nazad na podcaste, sci fri je super, this american life takodje. nerdist vole iste serije kao ja -_- jer su carevi.jel ima nesto domace a da valja?

Link to comment

da, dosta njih moze da se nadje na torrentima, ili na docs4you forumu (linkovi na rapidshare). ne mogu se zakleti da je moguce skinuti svaki do posljednjeg, ali po broju onih koje sam nalazila, ne cini mi se ni da ih je mnogo manje.skidala sam i video i audio kurseve, neke odjednom, neke lekciju po lekciju.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Serial. Svojevrsni spin off This American Life. Istraga o 15 godina starom ubistvu u Baltimoru. Malo je cudan osjecaj slusati ovako nesto sto nije fikcija nego neciji zivoti, ali mi se na osnovu dvije epizode cini jako dobro.

danas odslusao prvu, odlicno je

Link to comment

Moje omiljene radio emisije je malo  teze naci na podkastima jer BBC radio ima obicaj da nesto drzi dostupno jedno vreme pa skine /osim In our time koji je dostupan stalno i neverovatna je riznica savrsenih dijalog emisija o kulturi, istoriji, jeziku, nauci, filozofiji/ ... nasla na torentima omiljenu The Unbelievable Truth /za sad svih 13 sezona/ odlicna zamena za TV QI, to i Museum of curiosity, Heresy, So wrong it's wright ... ima dosta toga na You Tube-u. David Sedaris emisije su takodje dostupne na torrentima. 

Edited by hansolo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...