Jump to content
Boza_zvani_Pub

Brazil - Obala Slonovače

40 members have voted

1. 1. Ko pobedjuje?

Recommended Posts

Aće

naravno ne treba zaboraviti ni tradiciju, evropske repke osvajaju prvenstva u evropi, a juznoamericke na ostalim kontinentima, jedini izuzetak je bio brazil u svedskoj '58i to traje vec 80 godina...ne znam zasto sam to uopste napisao u ovoj temi :blink:

Edited by garoviks

maheem

kakvo vozanje slonova u drugom poluvremenu kratkim i ludim pasovima :Hail:evropljani su sjajni na ovom prvenstvu :lol: bilo bi fino da chile dobije shpaniju pa da bude ceo fazon!au kolko hejtera brazilaca ovde :blink: aj zdravoBrazil_flag.jpg

hazard
Lako je moguce da ce Afrika imati najlosiji rezultat jos od 1978.FIFA naravno, ne bi trebala menjati broj ucesnika na osnovu (ne)uspeha na jednom prvenstvu. To su ucinili samo jednom u proslosti (i to na primeru Azije).Svakako da ce ovo (verovatno) biti izuzetno los rezultat "Crnog kontinenta" i da treba uzeti u razmatranje smanjivanje broja ucesnika iz Afrike, ali to ne treba uciniti na osnovu jednog loseg turnira.Inace, pored Afrike, dosta je podbacila i Evropa, ali sacekajmo bar kraj prve runde pre oduzimanja mesta nasem kontinentu.Juzna Amerika je pokazazala najvise, a i Azija je, svakako, iznad ocekivanja (mada i tu treba sacekati da vidimo koliko ce se timova iz ove regije plasirati u drugi krug).Meni se bas svidja ovo prvenstvo zato sto nema totalnih autsajdera koji uopste ne konkurisu za drugi krug, Cak i Kamerun koji je vec ispao nije bio daleko iza ostalih rivala u svojoj grupi i imao je sasvim realne sanse za prolaz.Naravno, za sledece prvenstvo Afrika gubi jedno mesto (ono koje je imala kao domacin) i dobija ga Juzna Amerika (novi domacin), pa ce i s te strane biti bolje.
Ono sto FIFA treba da uradi za sledece SP je da da Africi 4 direktna mesta a da 5. ekipa igra baraz s nekom ekipom sa drugog kontinenta. Do sada su ekipe sa svih kontinenata (Okeanija, Azija, Evropa, J. i S. Amerika) igrala medjukontinentalne baraze ako se pogleda poslednjih par SP (od '98. naovamo) a Afrika nije. Zasto? Nek dokazu u okrsaju sa nekom evropskom, s. americkom, j. americkom, azijatskom ekipom (pa cak i NZ) da zasluzuju to 5. mesto.

Musharaf
I meni se prvo učinilo, ali izgleda da nije folirao. Bio je neki blag faul, a on je nešto loše doskočio izgleda i sjebao članak.
Мени се исто учинило да је Лусио незгодно доскочио или да је самог себе чукнуо у погрешну кошчицу, ситно али мегаболно.

yolo

bice zanimljiva analiza koje africke ekipe uopste imaju statisticke sanse za prolaz u drugi krug u zadnjem kolu. cisto da se pripremimo na ozbiljno navlacenje. ne verujem da je teoretski moguce da drugi krug bude sa nula africkih ekipa, narocito nakon informacija sa lica mesta vezano za lokalnu napaljenost da je doslo vreme da 1 africka ekipa uzme wc ode daleko. ovo negde direktno pogadja i nas s obzirom na gancijska 4 boda do sada i mogucnost da recimo obostranim remijem prodju dalje i nemci i gana u slucaju loseg raspleta tekme srb - aus.

Dankan Ajdaho

Brazil me je (neprijatno) iznenadio - sve više liče na Italiju po ogavnom ponašanju i foliranju (bez obzira na protivnika). :(

Otto Katz
bice zanimljiva analiza koje africke ekipe uopste imaju statisticke sanse za prolaz u drugi krug u zadnjem kolu. cisto da se pripremimo na ozbiljno navlacenje. ne verujem da je teoretski moguce da drugi krug bude sa nula africkih ekipa, narocito nakon informacija sa lica mesta vezano za lokalnu napaljenost da je doslo vreme da 1 africka ekipa uzme wc ode daleko. ovo negde direktno pogadja i nas s obzirom na gancijska 4 boda do sada i mogucnost da recimo obostranim remijem prodju dalje i nemci i gana u slucaju loseg raspleta tekme srb - aus.
Meščini da pošto navlačenja nije bilo od početka, neće ga ni biti. Afričani prosto nisu dovoljno utjecajni.

MancMellow
Ja ne znam koliko je moguće ubediti Nemce da toliko rizikuju. Pored sveg navlačenja nikad nije moguće skroz isključiti neki uspešni eleventh hour napor Srbije i onda Švabe odoše pa-pa. A mislim da nema tog navlačenja koje će spasiti Gance vs ovog ranjenog nemačkog lava. E sad, moguće je da kod nas navlače za Ozije tj. na nerešeno. Iskreno, i ako odigramo nerešeno sa Australcima 95% sam siguran da Gana gubi sa 2+ gola razlike, te svejedno mi idemo dalje.

KennyDalglish
Najrealniju sansu za prolazak u drugi krug od svih africkih ekipa ima ekipa koja je do sada zabelezila 2 poraza i ime 0 bodova :D

yolo
Ja ne znam koliko je moguće ubediti Nemce da toliko rizikuju. Pored sveg navlačenja nikad nije moguće skroz isključiti neki uspešni eleventh hour napor Srbije i onda Švabe odoše pa-pa. A mislim da nema tog navlačenja koje će spasiti Gance vs ovog ranjenog nemačkog lava. E sad, moguće je da kod nas navlače za Ozije tj. na nerešeno. Iskreno, i ako odigramo nerešeno sa Australcima 95% sam siguran da Gana gubi sa 2+ gola razlike, te svejedno mi idemo dalje.
minimalan poraz gane protiv nemaca i minimalan poraz srbije protiv australije vodi nemacku i ganu u drugo kolo. za to je realno potrebno vise navlacenja protiv srbije nego bilo sta drugo.

Lucky Jim
minimalan poraz gane protiv nemaca i minimalan poraz srbije protiv australije vodi nemacku i ganu u drugo kolo. za to je realno potrebno vise navlacenja protiv srbije nego bilo sta drugo.
Ono sto Ganu sigurno vodi dalje , bez obzira na nas rezultat, je pobeda ili remi protiv Nemacke, tako da ako negde bude navlacenja bice ga u toj tekmi. Mada, iskreno, ne verujem u to

SNARC

Na pretproslom prvenstvu su Spanija i Italija nekim sumnjivim spletovima okolnosti pale u borbi za slobodu i veselje azijskog naroda. Ne vidim zasto jedna Nemacka ne bi mogla da plati danak osmehu domacina. Pogotovu jer su na dva poslednja prvenstva imali vise nego solidne rezultate,vreme je za 1 pad.

yolo

lakse cemo mi platiti taj danak nego nemacka. s njim je teze zajebavati se nego sa nama. sitno sudijsko potdrkavanje nasih igraca, nervoza ako stvari krenu naopako uz vec dokazanu sklonost glupostima.... ne znam, ne bih voleo da sam radomir antic pred ovu tekmu.

hazard
Meščini da pošto navlačenja nije bilo od početka, neće ga ni biti. Afričani prosto nisu dovoljno utjecajni.
Ja sam prvi ocekivao da navlacenje bude za sve africke ekipe (a narocito domacina) od 1. minuta 1. utakmice. Medjutim nije ga bilo. Ne znam sta je po sredi - da li je FIFA odlucila da nekako bude fer i da ne ponavlja fijasko 2002., ili mozda jednostavno kao sto louie kaze gore afrikanci nemaju taj uticaj u FIFA. A dodao bih na to, nisu trziste koje obecava - siromasi su. Ako je postojao neki plan da se navlaci za afrikance, verovatno se od njega odustalo cim se videlo kako se slabo ulaznice prodaju.

MancMellow
lakse cemo mi platiti taj danak nego nemacka. s njim je teze zajebavati se nego sa nama. sitno sudijsko potdrkavanje nasih igraca, nervoza ako stvari krenu naopako uz vec dokazanu sklonost glupostima.... ne znam, ne bih voleo da sam radomir antic pred ovu tekmu.
Stvarno ne bih paranoisao, posebno ne dok ne počne tekma/tekme. Što se tiče toga koga je lakše zajebavati, nisam mislio ni da je moguće zajebavati Italijane i Špance pa ih odraše 2002. Ne znam, objektivno, Gana i Australija su bar klasu, odnosno dve po kvalitetu ispod Srbije i Nemačke i samo slučajno(kao Gana Srbiju) mogu da ih pobede ili igraju nerešeno. Ono što se igralo na Nemačka-Srbija i ono što se igralo na Gana-Australija su skoro dva sporta.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...