Jump to content
Sign in to follow this  
SleeperSleep

analize

Recommended Posts

malkin
uslov je minimum 3 reda, a, iako znam da to verovatno nije moguće, bilo bi lepo da mi tićer da moderatorska ovlašćenja na ovom topiću, da mogu da brišem, postove onih koji me nerviraju svojim laprdanjem.
Svetsko prvenstvo je gore od raspusta. Ne znam ko da moderiše, ali legao bi neki topić koji se ne svodi na pbp komentare utakmica i emisija sos kanala.
ok. evo i remek dela analiticnosti:
Preleteo sam kroz pbp topić posle utakmice i vidim da je Kolarov opasno napljuvan u prvom poluvremenu. Priznajem da nisam primetio da je igrao tako loše, čak ni u prvom.Subotić me je najprijatnije iznenadio - posebno to kako je bio staložen i kako je sarađivao sa Vidićem - a Bane Ivanović najneprijatnije. U drugom poluvremenu je bio katastrofalan, do penala je sevala promaja po njegovoj strani najstrašnije, gubio je direktne duele, verovatno zaplašen kartonom. Doduše, bilo bi bolje da su mu Krasić i Ninković malo više pomagali.Dosta me je porazila pomisao na to koliko smo tanki sa izmenama u defanzivi. Rukavina nije dolazio u obzir kao izmena za Ivanovića baš zato što je bio potreban neko ko će da zatvori tu stranu. Biće lakše kad se vrati Luković.Slažem se za Raću, mada nije igrao dovoljno dugo da me baš ubedi da je zaslužio da startuje. Plašio sam se da će da mu se iseku noge kad uđe, ali bio je skroz korektan i nalazio je dobra rešenja za ono malo igre.Pljuvanje po Žigiću posle (a bogami i za vreme) ove utakmice bi trebalo, da se ja pitam, da kupuje kartu u jednom pravcu za SZD. Ili je zlonamerno i glupo ili otkriva potpuno nepoznavanje fudbala kao igre.Za mene je ova pobeda u rangu one košarkaške protiv Amerikanaca u Indijanapolisu. Nije rezultatski u istom rangu, ali mislim da će još mnogo dana da prođe dok se ne naviknem na to da smo zapravo pobedili Nemce. U fudbalu. Na svetskom prvenstvu.

Ivo Petović

Ako ćemo o Nemačkoj, onda na prvom mestu o onoj nebuloznoj dvostrukoj izmeni Ozila i Milera (dva najbolja igrača). Nakon te izmene, Nemci se i bukvalno nisu sastavili. Užasan potez.

Edited by Ivo Petović

dux
Ako ćemo o Nemačkoj, onda na prvom mestu o onoj nebuloznoj dvostrukoj izmeni Ozila i Milera (dva najbolja igrača). Nakon te izmene, Nemci se i bukvalno nisu sastavili. Užasan potez.
Ozilu je trebala boca sa kisikom.

Ivo Petović

Nakon 60 minuta utakmice i ne tako silnog tempa - teško mi je da poverujem u to. Jel i Mileru trebao kisik?

casperbgd

Necu ispuniti uslov od 3 reda, na brzaka cu da ispisem :) . Ozil, kolko ja znam nikada nije u spicu igrao, niti ume to niti ima potrebe. Podolski je trebao da predje na spica, a Ozil da odigra kao sto Modric ponekad bude taj plejmejker sa krila... Inace, Lev je takodje magarac sto kad menja Ozila ubacuje Gomeza, a Kros mu skuplja prasinu na klupi.

dux
Nakon 60 minuta utakmice i ne tako silnog tempa
...i sa igračem manje...

Lucky Jim
kao prvo, drago mi je da je i antic uvideo ono sto sam i ja nakon utakmice sa ganom - da 4-4-2 sa krasicem i jovanovicem na krilima nije 4-4-2 nego 4-2-4. takodje mi je drago sto se pokazao i mnogo pametniji od mene i nije digao ruke od jovanovica (kojeg sam ja pre prvenstva proglasio nasim najvaznijim igracem, a onda ga se ocas posla odrekao, kao sveti petar isusa). ovo sto smo igrali, 4-3-2-1, je nasa idealna postava jer donekle umanji sve slabosti naseg veznog reda koji, bez obzira ko se u njemu nasao, nema kvaliteta da bilo sta kreativno napravi.
Sa ovim se slazem u potpunosti. Vidi se da je ova danasnja taktika bolja, sredina terena je popunjenija i linije tima su blize sto opet omogucava pas igru i veci posed lopte na cemu Antic insistira. E, sad, za takvu postavku bi bilo idealno da imamo jednog dobrog plejmejkera koji bi umeo da gurne pas iza odbrane za Krasica ili Jovanovica, ali nazalost takvog nemamo. Pokusao je Antic to sa Ninkovicem danas, ali decko jednostavno nije taj kalibar. Ocekujem ovakvu postavku i u sledecim mecevima

Psihodelija

Meni se vise svidela nasa igre pre iskljucenja klosea, mada ni u tom periodu nismo briljirali.znam da je postignut ogroman uspeh, u koji sam uostalom i sam verovao, ali moj optimizam koji je bio dosta veliki pre pocetka prvenstva se polako gubi.jednostavno, ocekivao sam mnogo vise IGRE od nasih fudbalera.nije novost da nemamo centralne vezne koji bi drzali loptu u nogama ali su mi reakcije tih igraca ponekad neprikladne i za fudbalere koji igraju na daleko nizem nivou i slabijim klubovima.mucno mi je bilo da gledam kako mi sa igracem vise ne mozemo da prenesemo loptu preko polovine igralista.isto tako, u jednom periodu (prvih 20 minuta drugog poluvremena), defanzivno smo bili uzasno tanki i nesigurni.ukoliko su na poluvremenu odlucili da predaju nemcima loptu i da se brane sa igracem vise, to su morali mnogo bolje, agresivnije i odgovornije da odrade.isto tako, nijednom nisu uspeli da organizuju kvalitetnu kontru.to se malo popravilo, kada je lev izvrsio nebulozne izmene, izvukao najbolje nemacke igrace a odbranu sveo na 2 stopera.cak se i u tom periodu, pred kraj utakmice, ogroman prostor koji nam je ostavljen nije dobro koristio.greske u dodavanju, prejak for, losi driblinzi, ocajan izboru u predaji lopte, sve se to moglo videti u momentima kada smo pokusali da napadnemo u drugom poluvrmenu.krasic je imao 2 odlicna prodora posle kojih smo pogodili precku i stativu, ostalo vrlo tanko.to ipak ne opravdava krasicev ocajan odnos prema igri u odbrani.trener je na to morao da mu skrene paznju posle meca sa ganom, ali to izgleda nije ucinjeno.moguce i da je u pitanju takticka zamisao prema kojoj se krasic svesno ostavlja napred jer se veruje u ivanovicevu defanzivu.to na ovoj utakmici definitivno nije bilo pametno, jer podolski za reprezentaciju igre neverovatno dobro i danas je ponizio ivanovica u drugom poluvremenu.posle utamice sam se zapitao da li smo mi zaista toliko tanki ili su nemci prvi favoriti turnira.ja se nadam da ce se ipak nasa igra popraviti i da je danas pritisak na igrace bio preveliki.skroz sam svestan njihove situacije pri vodjstvu od 1-0 gde jednostavno ne smeju da prime gol, a znaju da igraju protiv reprezentacije koja nece odustati ni po koju cenu i koja uz to ima odlicne fudbalere.dakle, i dalje sam optimista (bar sto se tice meca australijom tice),ali sam verovao  da cemo mnogo bolje igrati.sto se tice pojedinacnih ucinaka, danas su na najvisem nivou bili zigic i stankovic.to je otprilike maksimum njihovih mogucnosti i lepo je videti da to mogu da pruze celih 90 minuta.krasic mocan napred, pozadi ne pomaze.pozdravljam ako je to anticeva zamisao, ali to je svesno ostavljanje ivanovica na 'cedilu' i rizikovanje kartona.jovanovic radi ono sto se od njega ocekuje ali mislim da je tosic morao da ga zameni na obe utakmice.moguce je da ce on biti iznenadjenje za trome australijance, da ga je antic svesno sacuvao za tu utakmicu.kacar moze da doprinese, jer mi se cini da ima daleko najveca muda medju tim veznjacima i dobar je igrac.mislim da je kod njega trenutno veliki problem fizicka sprema.kuzmanovic, ninkovic i milijas su kao sto neko rece, impresionirani takmicenjem a i imaju manjak kvaaliteta u odnosu na dosadasnje protivnike.petrovic pokazao vise od gore nabrojanih za mnogo manje vremena.ukoliko od plejade™ talentovanih igraca koje imamo po omladinskim ekipama na mestu centralnog veznog igraca ne ispadne nista konkretno, srbija ce postati ™ za negledljiv fudbal.vidic, kolarov i ivanovic su igraci koji ne igraju na istom nivou u klubu i reprezentaciji i to je sasvim razumljivo.uz to, oni(vidic i ivanovic) su doimaju™ kao najbolji pojedinci u ekipi, a to je pritisak sa kakvim se ne susrecu u mancestru i celziju.subotic se meni ni danas nije dopao, ali pre svega zbog stegnutosti u trenutcima kada je trebalo da prenese loptu ili odigra rizicnije.u tim trenutcim je za njega na terenu jedino vidic postojao.razumljivo, sa obzirom na godine.imao danas odlicne reakcije u odbrani i verovatno je igrac koji moze najvise da napreduje.stojkovic je objasnio onim odbranjenim penalom.ja nisam primetio da je bio nesiguran, mozda zato sto su mi dezurni pljuvaci na forumu ulili takav strah, da se tresem svaki put kada neki balon ide u nas sesnaesterac.njegovo ponasanje na konferenciji posle utakmice (izgledao je kao drogirano tele) je ono zbog cega ja njega ne mogu a da ne gotivim.antic je nedefinisan.ocekujem da uvidi neke stvari i da protiv australije odigramo fudbal.

Edited by Psihodelija

Svarog

Odbranjen penal Stojkovića baš i nije neko iznenadjenje. Odbranio je Totiju, na Rominom gostovanju u Beogradu. I koliko se sećam na nekoj utamkici mladih reprezentacija je odbranio više penala (probao sam da nadjem taj podatak online, ali bezuspešno).(nije 3 reda, probaću to da ispravim kasnije...)

Кристофер Лумумбо
Odbranjen penal Stojkovića baš i nije neko iznenadjenje. Odbranio je Totiju, na Rominom gostovanju u Beogradu. I koliko se sećam na nekoj utamkici mladih reprezentacija je odbranio više penala (probao sam da nadjem taj podatak online, ali bezuspešno).(nije 3 reda, probaću to da ispravim kasnije...)
toti nije igrao u beogradu, odbranio je penal kasanu, ali je ovaj grozno sutirao.

Svarog

tačno, fala na ispravci.

yolo

ja bih zamolio ikara da ako je gledao nocas utakmicu po 2x sedne i ponovo napise analizuda ga ne bi ostavljali za avgust i popravnineke stvari bitno drugacije izgledaju kad se gleda bez adrenalinapre svega nasa igra - vise kontrole situacije nego sto nam je u panici da cemo primiti gol izgledalo u realnom vremenupet redova, puna kapa

Psihodelija

slazem se da utakmica potpuno drugacije izgleda posle odgledanog snimka.ipak ostaje cinjenica da su nas nemci nadigrali sa 10 igraca, dok smo u situaciji 11 na 11 prilicno sigurno igrali.nemcima prognoziram borbu za titulu, a nama sta bog da.sami smo sebi posluzili kafu™ onim bezveznim porazom protiv gane.

harper
slazem se da utakmica potpuno drugacije izgleda posle odgledanog snimka.ipak ostaje cinjenica da su nas nemci nadigrali sa 10 igraca, dok smo u situaciji 11 na 11 prilicno sigurno igrali.nemcima prognoziram borbu za titulu, a nama sta bog da.sami smo sebi posluzili kafu™ onim bezveznim porazom protiv gane.
Hajde objasni nam ako te ne mrzi kako su nas to Nemci nadigrali. Bas bih voleo da cujem. Imali su veci posed lopte (najbesmisleniji i najnepotrebniji statisticki podatak u fudbalu, sto bi teacher rek'o) sto je i normalno za ekipu koja juri rezultat, istrcali su egal (ako se dodaju zamisljeni Klosevi kilometri), nisu imali veci broj sansi. Sta su oni to tacno tako veliko uradili zbog cega su nas nadigrali i nezasluzeno izgubili?

Psihodelija

uopste nisam mislio na posed lopte.jednostavno, kontrolisali su igru, nasi u napadu nisu imali ideju sta ce sa loptom.da krasic nije nesrecnom badstuberu ukrstio prsljene mi ne bismo stvorili ni jednu sansu na utakmici i pored igraca vise.sa druge strane, imali su daleko vise izgradjenih napada iz kojih su uspeli da naprave 4-5 stopostotnih sansi + promasen penal.to da su izgubili nezasluzeno nisu moje reci.nasi igraci su posteno izginuli i zasluzili su da pobede na cemu sam im beskrajno zahavalan.