Jump to content
Sign in to follow this  
SleeperSleep

analize

Recommended Posts

SleeperSleep

napisah jedan carsaf ovde analizirajuci nasu tekmu i greskom ga obrisah :isuse:u svakom slucaju, svaki topić napravljen za tekmu se na kraju pretvpri u pbp. ovde bi mogli da se okupljeju kenjatori poput mene koji misle da imaju nešto da kažu gleda taktike, igre, i slično.uslov je minimum 3 reda, a, iako znam da to verovatno nije moguće, bilo bi lepo da mi tićer da moderatorska ovlašćenja na ovom topiću, da mogu da brišem, postove onih koji me nerviraju svojim laprdanjem.analiza naše tekme kasnije.

SleeperSleep

ok. evo i remek dela analiticnosti:kao prvo, drago mi je da je i antic uvideo ono sto sam i ja nakon utakmice sa ganom - da 4-4-2 sa krasicem i jovanovicem na krilima nije 4-4-2 nego 4-2-4. takodje mi je drago sto se pokazao i mnogo pametniji od mene i nije digao ruke od jovanovica (kojeg sam ja pre prvenstva proglasio nasim najvaznijim igracem, a onda ga se ocas posla odrekao, kao sveti petar isusa). ovo sto smo igrali, 4-3-2-1, je nasa idealna postava jer donekle umanji sve slabosti naseg veznog reda koji, bez obzira ko se u njemu nasao, nema kvaliteta da bilo sta kreativno napravi.protiv nemaca smo mogli do ubedljivije pobede, a ona nam je bila ko lebac potrebna jer uopste nije iskljuceno da ce gol razlika na kraju odlucivati. onih par kontri na kraju se moralo iskoristiti. mnogo mi je drago sto su i antic i jovanovic bili prilicno objektivni kod procene posle tekme. ocito da tu postoji svest o propustima, kao i ideja da se ne treba zadovoljavati sitnicama. takodje, mnogo mi je drago sto je panta konacno izbacen iz startnih 11. osrednji igrac i vrlo los covek - siguran sam da ce atmosfera u ekipi nakon ovoga biti unapredjena.nemci su me prijatno iznenadili. sredina terena im je odlicna i lev nam je napravio ogromnu uslugu kad je izveo ozila koji je njihov najbolji igrac. u odbrani imaju ogromne probleme. lam vise razmislja o protivnickom golu, a mertesaker se ocajno postavlja - zlga je 2 puta ostao na skoku sa lamom i bilo je gol, pa precka. fridrih je osrednji igrac a badstuber je kriminalan. krasic ga je bukvalno ponizio. i pored toga sto su mi izuzetno simpaticni, mislim da sa ovakvom odbranom ne mogu preterano daleko.nasi pojedinacno:stojkovic - vrlo nesiguran. dva puta je ispustio vrlo lake lopte. pre ili kasnije ce nas njegov kiks kostati gola.ivanovic - prilicno los, za svoje standarde. podolski ga nadigrao, u napad nije ni dolazio. delom je za to zasluzan i krasic koji apsolutno nista ne pruza u odbrani ali to je nesto s cim cemo se morati da pomirimo jer je krasic nas najbolji igrac i jedini koji moze iz 1 na 1 da kreira nesto.kolarov - ocajan u prvom, mnogo bolji u drugom.vidic - nema veze sa vidicem iz mancestera, mada se i on popravio u odnosu na mec sa ganom. nedostaje mu ferdinand.subotic - jako dobar. mislio sam da je sav taj hajp oko njega besmislen, medjutim, danas je bio nas najbolji odbrambeni igrac.kuzmanovic - nas najlosiji igrac. jednim delom je trpeo posledica soka pretprpljenog protiv gane ali ne samo to. on prosto nema kvalitet za ovaj nivo takmicenja.ninkovic - uplasen i slab, ocito nije uspe da izadje na kraj sa velicinom dogadjaja, u prvom poluvremenu. u drugom znatno bolji.stankovic - fantasticni dejan stankovic. covek zakrpio gomilu rupa. stigao cak i ponesto da doprinese u napadu.krasic - nas najbolji igrac.jovanovic - nas najvazniji igrac.zigic - mozete svi zigomrzitelji da mu se napasete muda. ima dva srca u grudima.kacar - malo igraoali pokazao da ume da se ubaci iz drugog plana. mora se racunati na njega.petrovic - ogromno pozitivno iznenadjenje za mene. pokazao vise za 5 minuta, nego kuzmanovic za 85. mogao bi i da startuje protiv australije.lazovic - trebalo je ranije da udje i da bude malo konkretniji.

SleeperSleep
Splacine :yucky:
eto. rekao bi covek da ce promena imena doneti neku promenu al dzaba. shaban u beogradu, zadrigli kobasicar u frankfurtu.

MocaVukotic
ok. evo i remek dela analiticnosti:......
nema se mnogo šta dodati ni oduzeti. zaista, ivanović nije mogao da pipne podolskog, sreća je naša da se ispromašivao. takođe, i subotić je odigrao bolje nego obično. krasić je dosta toga uradio, ali je imao par poteza nedostojnih takmičenja kao što je SP. mislim na ona izležavanja posle nesuđenih faulova. i stojketu da se da kredit, ipak je odbranio penal, a lopta je ispadala every single golmanu na svakoj tekmi na prvenstvu.

Кристофер Лумумбо

mora da se doda da smo uzasno, ali uzasno otvarali kontre. veoma spore reakcije, prejaki pasovi,...najgore je reagovao kacar kada je mogao da izbaci krasica samog ispred golmana.

hazard
nemci su me prijatno iznenadili. sredina terena im je odlicna i lev nam je napravio ogromnu uslugu kad je izveo ozila koji je njihov najbolji igrac. u odbrani imaju ogromne probleme. lam vise razmislja o protivnickom golu, a mertesaker se ocajno postavlja - zlga je 2 puta ostao na skoku sa lamom i bilo je gol, pa precka. fridrih je osrednji igrac a badstuber je kriminalan. krasic ga je bukvalno ponizio. i pored toga sto su mi izuzetno simpaticni, mislim da sa ovakvom odbranom ne mogu preterano daleko.
Nemci su mi ostavili ogavan utisak zbog toga sto su odlucili da nasu igru seku faulovima, i sto su onda jos posle i zalili sto su se ponadobijali zutih kartona.Nemci, ako im das prostora, igraju jako dopadljivo - jednostavno, brzo, uvezbano, uigrano, precizno, jako - ali Antic je pokazao da kako takticki mogu da se zatvore. To sto su se razmahali u drugom je posledica njihove mnogo bolje fizicke spreme naspram nase (mi smo crkli). Kada Nemcima ne das prostora, oni kao da nemaju resenje za to (u vidu neke bolje tehnike, nove kombinacije, itd.) i utakmica vrlo broz postaje ruzna, prelaze na fauliranje, ostre duele i sl. Mi smo uspeli sa 5 igraca na sredini da ih neutralisemo, ako nalete na neku ekipu koja zna mnogo bolje od nas da kontrolise sredinu terena i da im suzi manevarski prostor - Italiju, Spaniju, pa rekao bih i Brazil - oni gube, cao, zdravo. Ako se sastanu s recimo Englezima u 1/8 (ko zna sta ce biti u ovoj grupi, i u ovoj drugoj) prilicno sam ubedjen da ce Kapelo za njih da nadje takticko resenje. I da, nikako mi nisu simpaticni i pored dopadljive igre, valjda zbog nekakvog stava koji imaju, nekako mi uvek Nemci zrace nekom prepotencijom (ne u smislu da potcenjuju rivale i da se ne zalazu, kao sto to umeju latino - j.amer. i evr. - reprezentacije, vec nekako drugacije) i zbog toga mi je uvek drago kad puknu. S Ganom ce imati problema, jer Rajevac je sigurno odgledao sve ovo i primenice Anticev recept, em sto Gana i onako tako igra, em sto mi se cini da Ganci mogu vise da trce od nas, i da imaju fizicki jacih igraca. Bice ruzna utakmica.E da, Podolski je totalni ubica. Kada god ga gledam, cim uzme loptu, imam osecaj da gol visi u vazduhu. Ako gledam kao neutralni posmatrac, ide mi adrenalin na gore kad god on krene s loptom napred, a kada navijam za drugu stranu, kao danas, kad god vidim da je primio loptu slosi mi se. Jedini nemacki igrac na ovom SP koji mi zaista uliva strahopostovanje.

MiddleClass

@ikarSto je Panta los covjek? Seljak, saban, prepotentno puvalo jeste, ali los covjek... "kritika da, ali primitivno vredjanje - zaboravite gospodo!" :)Ovo da prekratimo dok harper ne napise koju...

Edited by MiddleClass

SleeperSleep
Nemci su mi ostavili ogavan utisak zbog toga sto su odlucili da nasu igru seku faulovima, i sto su onda jos posle i zalili sto su se ponadobijali zutih kartona.Nemci, ako im das prostora, igraju jako dopadljivo - jednostavno, brzo, uvezbano, uigrano, precizno, jako - ali Antic je pokazao da kako takticki mogu da se zatvore. To sto su se razmahali u drugom je posledica njihove mnogo bolje fizicke spreme naspram nase (mi smo crkli). Kada Nemcima ne das prostora, oni kao da nemaju resenje za to (u vidu neke bolje tehnike, nove kombinacije, itd.) i utakmica vrlo broz postaje ruzna, prelaze na fauliranje, ostre duele i sl. Mi smo uspeli sa 5 igraca na sredini da ih neutralisemo, ako nalete na neku ekipu koja zna mnogo bolje od nas da kontrolise sredinu terena i da im suzi manevarski prostor - Italiju, Spaniju, pa rekao bih i Brazil - oni gube, cao, zdravo. Ako se sastanu s recimo Englezima u 1/8 (ko zna sta ce biti u ovoj grupi, i u ovoj drugoj) prilicno sam ubedjen da ce Kapelo za njih da nadje takticko resenje. I da, nikako mi nisu simpaticni i pored dopadljive igre, valjda zbog nekakvog stava koji imaju, nekako mi uvek Nemci zrace nekom prepotencijom (ne u smislu da potcenjuju rivale i da se ne zalazu, kao sto to umeju latino - j.amer. i evr. - reprezentacije, vec nekako drugacije) i zbog toga mi je uvek drago kad puknu. S Ganom ce imati problema, jer Rajevac je sigurno odgledao sve ovo i primenice Anticev recept, em sto Gana i onako tako igra, em sto mi se cini da Ganci mogu vise da trce od nas, i da imaju fizicki jacih igraca. Bice ruzna utakmica.E da, Podolski je totalni ubica. Kada god ga gledam, cim uzme loptu, imam osecaj da gol visi u vazduhu. Ako gledam kao neutralni posmatrac, ide mi adrenalin na gore kad god on krene s loptom napred, a kada navijam za drugu stranu, kao danas, kad god vidim da je primio loptu slosi mi se. Jedini nemacki igrac na ovom SP koji mi zaista uliva strahopostovanje.
kakve bre ruzne utakmice nemacke, ostavi se tih stereotipa. ruzne utakmice u poslednjih 10 godina igraju nasi, portugal, francuska i gomila juznoamerickih autsajdera. nemacke su tekme u 95% slucajeva izrazito zabavne.

pacey defender
nasi pojedinacno:stojkovic - vrlo nesiguran. dva puta je ispustio vrlo lake lopte. pre ili kasnije ce nas njegov kiks kostati gola.
Odbranio penal, i time direktno doprineo pobedi. Dva puta ispustio vrlo lake lopte. Jednom na ovom prvenstvu ce nas njegov kiks kostati gola.
ivanovic - prilicno los, za svoje standarde. podolski ga nadigrao, u napad nije ni dolazio. delom je za to zasluzan i krasic koji apsolutno nista ne pruza u odbrani ali to je nesto s cim cemo se morati da pomirimo jer je krasic nas najbolji igrac i jedini koji moze iz 1 na 1 da kreira nesto.
Los zbog otvorene strane za protivnike, usled faktora Krasic. Ne dopada mi se njegova igra na ovom prvenstvu, pri cemu mislim da to nije samo njegova krivica.Bas zbog toga sto je Krasic dugorocno resenje za reprezentaciju, treba sve vise uigravati igru sa jednim napadacem i dvojicom ofanzivnih krila, kako bi se deficit defanzivno sposobnih igraca na neki nacim kompenzovao.
kolarov - ocajan u prvom, mnogo bolji u drugom.
Los u prvom, bolji u drugom poluvremenu, ali samo zato sto su Nemci imali igraca manje pa su morali malo da se pristede. Inace bi nam po toj strani duvala promaja do kraja utakmice. Moze on puno bolje.
vidic - nema veze sa vidicem iz mancestera, mada se i on popravio u odnosu na mec sa ganom. nedostaje mu ferdinand.
Fantastican start par minuta pre penala, kada je spasio gol sansu. Potpuno idiotska reakcija kod penala. Izgleda da mu vise odgovara igra sa Lukovicem u paru. Mada se pokazalo da ne saradjuje bas najbolje sa Ivanovicem u par navrata.
subotic - jako dobar. mislio sam da je sav taj hajp oko njega besmislen, medjutim, danas je bio nas najbolji odbrambeni igrac.
Dugorocno vrlo koristan igrac za reprezentaciju. Vidi se koliko znaci kada provedes celokupnu sezonu, svaki minut na terenu, u veoma jakoj ligi.
kuzmanovic - nas najlosiji igrac. jednim delom je trpeo posledica soka pretprpljenog protiv gane ali ne samo to. on prosto nema kvalitet za ovaj nivo takmicenja.
Taj nedostatak kvaliteta ce jos vise dolaziti do izrazaja kada se Stankovic bude penzionisao. Nadam se ipak da ce u medjuvremenu napredovati.
ninkovic - uplasen i slab, ocito nije uspe da izadje na kraj sa velicinom dogadjaja, u prvom poluvremenu. u drugom znatno bolji.
Slicno kao i Kuzmanovic, s tim da je 3 godine stariji.
stankovic - fantasticni dejan stankovic. covek zakrpio gomilu rupa. stigao cak i ponesto da doprinese u napadu.
Steta sto je tek u 30oj dobio pravu ulogu u ekipi. Odlicno je danas trcao i postavljao se.
krasic - nas najbolji igrac.
Nas najbolji igrac u ofanzivi.
jovanovic - nas najvazniji igrac.
Opet, steta sto je tek u 28oj godini dostigao ovaj nivo igre. Lose je sto se rano umara, pa na njega moramo da potrosimo jednu izmenu po mecu. Mada je dobro sto ga Lazovic odlicno menja.
zigic - mozete svi zigomrzitelji da mu se napasete muda. ima dva srca u grudima.
Bitan za ovakvu igru reprezentacije; Antic mu je pronasao ulogu na obe strane terena. Danas je namestio gol, kao Kezmanu protiv Bosne u kvalifikacijama.
kacar - malo igrao ali pokazao da ume da se ubaci iz drugog plana. mora se racunati na njega.
U kanalu je pola godine, ali ce se podici i zaigrati bolje. Za sada ima odlicnu ulogu u reprezentaciji, a dugorocno ga treba spremati da zameni Stankovica, ili da igra nesto slicno i komplementarno ostalim veznim igracima.
petrovic - ogromno pozitivno iznenadjenje za mene. pokazao vise za 5 minuta, nego kuzmanovic za 85. mogao bi i da startuje protiv australije.
Petrovic je odigrao dobro, ali tek treba da se dokaze da zasluzuje vise minuta na terenu.
lazovic - trebalo je ranije da udje i da bude malo konkretniji.
Na obe utakmice vrlo upotrebljiv. Ubacivati ga umesto bilo koga drugog osim Jovanovica, znacilo bi ozbiljne takticke i formacijske promene na terenu, a drago mi je da Antic to danas nije radio. Da je usao ranije, mogao je samo umesto Zigica. Sto ne bi bilo nuzno lose resenje, jer bismo imali bolju igru u kontri. Ali bismo bili slabiji u prekidima, a sigurno Antic nije hteo da rizikuje da primimo neki gol nakon slobodnog udarca, gde je Zigic mnogo korisniji od Lazovica. Elem, dobro je sto smo danas dobili neke igrace mladje od 26 godina koji su zabelezili reprezentativnu pobedu nad fudbalskom velesilom. Odnosno, svim igracima koji su danas igrali to je prva takva pobeda u karijerama. Sto je poprilicno zalosno. Nije to kritika na njihov racun. Vidicu i Stankovicu, koliko to porazno zvuci, ovo je prva reprezentativna pobeda na zvanicnoj utakmici protiv reprezentacije koja pretenduje na visok plasman. Petrovic (1988) Kacar, Kuzmanovic, Subotic (1987), Kolarov (1985), Ninkovic, Ivanovic (1984) igrace jos utakmica ovog nivoa, i ova pobeda me najvise raduje u tom kontekstu. Kad pobedis Nemacku u 23oj godini zivota, pred tobom je jos deset godina da takve podvige nastavis da pravis. To je najveca danasnja pobeda, ma kako se nastup reprezentacije na ovom prvenstvu zavrsi. Edited by pacey defender

hazard
kakve bre ruzne utakmice nemacke, ostavi se tih stereotipa. ruzne utakmice u poslednjih 10 godina igraju nasi, portugal, francuska i gomila juznoamerickih autsajdera. nemacke su tekme u 95% slucajeva izrazito zabavne.
Govorio sam o ovoj utakmici. Sta je u prvih 45 minuta bilo zabavno? Skoro nista, jer Nemcima nije dat prostor.Naravno ne moze svako da "zatvori" Nemacku (potreban je odredjeni kvalitet za to, naravno), neki ni ne pokusavaju nego idu na druge adute svog tima (ako ih imaju), i onda Nemci imaju prostor i slazem se - tada su utakmice uglavnom vrlo zabavne. I uglavnom Nemci dobijaju :D Slabo ko moze da parira Nemcima u segmentu kondicije, brze igre, direktnosti. No ako ih zatvoris (prvih 45 minuta danas) i ogranicis im prostor, onda nista. K'o da nemaju resenje. Mislim da je to zbog losije tehnike u odnosu na druge velike ekipe.Spaniju npr., ako pokusas da zatvoris (utakmica za Svajc.), oni ce protiv toga da se bore nekim ludim individualnim potezima, driblingom, sevanjem, raznoraznim vratolomijama s loptom, kombinacijama...npr., meni je prvo poluvreme danas bilo prilicno ruzno za gledanje, a gledanje Spanije kako pokusava da probije Svajcarski bunker prilicno zabavno, i ako na kraju frustrirajuce zbog lose zavrsnice. Nemci protiv kvalitetne ekipe koja zna da odigra takticki zrelo nemaju sta da traze. Edited by hazard

Mercuzzio

Meni bi bilo dosta interesantno videti formaciju sa Lanetom kao polushpicom a Toshic i Krasic na krilima.edit: Naravno sa jednim klasichnim napadachem (Zhiga, Lazovic)

Edited by Mercuzzio

SleeperSleep
Meni bi bilo dosta interesantno videti formaciju sa Lanetom kao polushpicom a Toshic i Krasic na krilima.edit: Naravno sa jednim klasichnim napadachem (Zhiga, Lazovic)
ne moze to da funkcionise, previse je igraca koji ne igraju odbranu.

Mercuzzio
ne moze to da funkcionise, previse je igraca koji ne igraju odbranu.
U principu, to bi bilo kao shto smo igrali u kvalifikacijama samo umesto 2 shpica imash jednog, Laneta kao polushpica a Toshica na levom krilu.Pri tom Toshic se inache vraca i pomazhe u odbrani Edited by Mercuzzio

casperbgd

Evo par stvari o Nemackoj, posto je do sada samo o Srbiji pricano.Greske koje Lev pravi se nisu primetile protiv Australije, iskljucivo zbog slabog kvaliteta igraca Australije i ostavljenog prostora da Nemci zaigraju leprsavo. No, kad sam video njihovu postavu odmah sam primetio par stvari, u odbrani Badstuber mora na stopera, Marsel Janses na levog beka, a Fridrih na klupu. Duet Mertezakera i Fridriha je duet dva ranjena puza. Mertezaker cak protiv Zige nije dobio nijedan duel. Tad sam ispljuvao i igranje Klozea i Podolskog, a obojica su dali gol, Kloze je mogao bar 3 gola da ubaci. Umesto Podolskog, koji ima iza sebe ocajnu sezonu u Kelnu, od prve zvezde tima se srozao toliko da navijaci imaju vise poverenja u Novakovica i Tosica, je trebao da igra otpocetka Marin koji je prodorniji i ima bolji dribling, ali i slabiju zavrsnicu. Podolski je protiv Srbije usrao vise sansi i od Pantelica. Druga zamena koju bih ja napravio je Kloze napolje, Kakau na teren. Kloze je jos jedan igrac koji je iza sebe ostavio ocajnu sezonu gde je jedva i ulazio za Bajern, dok je Kakau bio "udarna igla" Stutgarta. Cak bi mi i Kisling bio druga opcija, a Kloze i Gomez treca i cetvrta. Gomez je veoma precenjen igrac, a Kloze se izvlaci na staru slavu. Protiv Gane Kloze nece igrati, dakle Kakau ce u startnu postavu, pa cemo videti kako ce to da izgleda.