Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

A da si čitao topik malo bolje, napisao sam evo 5 postova niže, reči sa sajta koji donekle ima veći integritet nego HRT:

The FIA have no set punishment for the offence, so it remains to be seen what decision will be taken.
Dakle, ne postoji okvir u pravilima za ovakvu kaznu. Da, izbegao je 10 mesta kazne. Isto kao što je izbegao i 5 mesta kazne. Isto kao što je izbegao i da bude izbačen sa celokupne trke. Juče su se svi frljali s teorijama, i neki genije je pitao "Može li da se desi da bude kažnjen sa 5 mesta", pa, naravno da može, niko nije znao. što su mediji i preneli. Kao što su mogli i da ga izbace sa cele trke. Ne, umesto toga je prekršaj u najmanju ruku minoran. Nije stekao nikakvu prednost zbog toga. Nije uticao ni na kvalifikacije ni na poredak. Nije načinio nikakav nesportski gest na stazi.Razumna kazna.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poslednji trening:Pos No Driver Team Time/Retired Gap Laps 1 5 Felipe Massa Ferrari 1:11.810 22 2 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:11.934 0.124 18 3 6 Kimi R?ikk?nen Ferrari 1:11.942 0.132 21 4 15 Mark Webber Red Bull-Renault 1:12.446 0.636 14 5 12 Jarno Trulli Toyota 1:12.461 0.651 23 6 8 Rubens Barrichello Honda 1:12.478 0.668 24 7 9 Nick Heidfeld BMW 1:12.579 0.769 25 8 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 1:12.594 0.784 12 9 19 Sebastian Vettel STR-Ferrari 1:12.767 0.957 18 10 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:12.823 1.013 20 11 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 1:12.893 1.083 20 12 3 Giancarlo Fisichella Renault 1:12.913 1.103 20 13 7 Jenson Button Honda 1:13.015 1.205 22 14 11 Ralf Schumacher Toyota 1:13.046 1.236 23 15 4 Heikki Kovalainen Renault 1:13.090 1.280 20 16 14 David Coulthard Red Bull-Renault 1:13.117 1.307 12 17 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 1:13.299 1.489 16 18 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 1:13.331 1.521 16 19 17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:13.474 1.664 17 20 10 Robert Kubica BMW 1:13.525 1.715 14 21 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 1:13.684 1.874 21 22 21 Sakon Yamamoto Spyker-Ferrari 1:13.872 2.062 21

Link to comment

Ufff... kakve kvalifikacije :)Svaka čast malom. Za trenutak sam pomislio da će da ode i ispred samog Masse, koji je svakako najlakši od svih. Ali i ispred Kimija je dovoljno. Mada, čini mi se da su Hamiltonu upravo startovi najveća slaba tačka.1. F Massa (Ferrari)2. L Hamilton (McLaren)3. K Raikkonen (Ferrari)4. F Alonso (McLaren)5. M Webber (Red Bull)6. N Heidfeld (BMW Sauber)7. R Kubica (BMW Sauber)

Link to comment

1-3 na startu Ferrari pretvara ove godine u 1-2 u prvoj krivini. Ovo je dobro, HAM nema šanse na startu. ALO ima nezgodnog WEB iza sebe, to je isto odlično, jer WEB ima daleko veću motivaciju nego oba BMW, a pored toga, izgleda da se RBR konačno pokazuje kao dobar auto. Svi su uslovi da ćemo sutra videti izvrsnu trku.

Link to comment

Ironično, Massa je u sličnoj situaciji kao i prošle godine. Poslednja, odlučujuća trka u Interlagosu, "vođa" njegovog tima ima priliku da uzme šampionat ali samo ako pobedi, Massa na prvom mestu. Morao bi da propusti suvozača, ali pred svojom publikom. Nasty.

Link to comment
A da si čitao topik malo bolje, napisao sam evo 5 postova niže, reči sa sajta koji donekle ima veći integritet nego HRT:Dakle, ne postoji okvir u pravilima za ovakvu kaznu. Da, izbegao je 10 mesta kazne. Isto kao što je izbegao i 5 mesta kazne. Isto kao što je izbegao i da bude izbačen sa celokupne trke. Juče su se svi frljali s teorijama, i neki genije je pitao "Može li da se desi da bude kažnjen sa 5 mesta", pa, naravno da može, niko nije znao. Što su mediji i preneli. Kao što su mogli i da ga izbace sa cele trke. Ne, umesto toga je prekršaj u najmanju ruku minoran. Nije stekao nikakvu prednost zbog toga. Nije uticao ni na kvalifikacije ni na poredak. Nije načinio nikakav nesportski gest na stazi.Razumna kazna.
Prekrsaj koji su ucinili izgleda zaista besmisleno...ali, s druge strane, ponasanje McLarena (za koji, uzgred, navijam...kao i za Kimija...sizofrenijo i bogu si teska... :lol:) izgleda jos besmislenije...Nisu znali da to nije dozvoljeno? Oni koji su vec platili 100 miliona kazne za "odredjene" nepravilnosti.... :blink:Mozda bi trebalo da pokupe Hamitona, Alonsa i Kimija i da organizuju trcanje na sto metara....pa ko bude prvi da bude svetski sampion u Formuli 1...EDIT: Obrisao nepotrebno... Edited by Nesh
Link to comment
Ironično, Massa je u sličnoj situaciji kao i prošle godine. Poslednja, odlučujuća trka u Interlagosu, "vođa" njegovog tima ima priliku da uzme šampionat ali samo ako pobedi, Massa na prvom mestu. Morao bi da propusti suvozača, ali pred svojom publikom. Nasty.
Iako navijam za Kimija (Hamilton is second option) mislim da Masa ne treba da propusti nikoga...Ko hoce titulu neka prestigne Masu...As simple as that!
Link to comment
Prekrsaj koji su ucinili izgleda zaista besmisleno...ali, s druge strane, ponasanje McLarena (za koji, uzgred, navijam...kao i za Kimija...sizofrenijo i bogu si teska... :lol:) izgleda jos besmislenije...Nisu znali da to nije dozvoljeno? Oni koji su vec platili 100 miliona kazne za "odredjene" nepravilnosti.... :blink:
To pravilo je bilo ukinuto ove sezone u prvih 5 ili 6 trka kako sam čuo, jer je Bridžston, sad nisam najbolje razumeo kako, isporučivao timovima manje guma za vikend nego što im daje od onda, pa su valjda vratili pravilo... slažem se da je glupo, ali sa druge strane, McLaren je jedan od tri tima koji su "zaboravili" na isto pravilo. Bilo je brljotina od svih timova ove sezone, Ferrari je jedini tim koji je u šangaju po onom potopu, kada su svi timovi dobili direktivu od direktora trke da počnu na gumama za kišu, krenuli na intermediate gumama. Izgleda da jedino oni nisu "dobili" informaciju.
Link to comment

Nisu proverili email!Inace kazna, odnosno pravilo za cije krsenje nije unapred predvidjena kazna, je samo jos jedna brljotina i neozbiljnost fije. Prostor ostavljen za sta... intepretaciju?! Javasliuk.Ne mislim da bi Hamilton trebao biti kaznjen. Medjutim, svaki put kada se dese ovakve stvari mozemo ocekivati "probleme".U svakom slucaju trka ce biti jako interesantna. Imam blagi osecaj da se navlaci za malog. Videcemo da li moze opravdati ulogu favorita i na stazi. Vazaci su mi uvek drazi od timova te se nadam pobedi Kimija.

Link to comment

Mislim da bi se svi složili s time, navijali za Kimija ili ne, ali znamo da ako dođe do Massa - Kimi 1-2 situacije, da će ga Massa propustiti, tj izvešće neku pit stop rekombinaciju.Kimi je malo kukao danas da ga je Hamilton omeo u poslednjem krugu kvalifikacija, ali nije došlo do nikakve istrage. Samo bi to još falilo da zaokruži kontroverznu sezonu.Latest forecast: 34?C, possible light showers10.gif

Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...