Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Nadajuci se da ce ovaj forum izbeci sudbinu Kinsase i Kinsase 2, da pocnemo opet.Ko ce biti sampion?Glava kaze Hamilton, stomak (nazalost) Alonzo, a srce bi htelo da bude Kimi :wub:

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma koliko bi mi bilo drago da kimi bude sampion (mrzovoljko jedan simpaticni ^_^), mislim da je hamilton ovogodisnju titulu realno zasluzio.ako ode onom dupEtu alonsu, ne pratim vise f1 <_<

Edited by nickie
Link to comment

da perpisem sebe sa jednog drugog forumaE ovako. Na zadnjoj trci u Brazilu, Hamilton, Alonso i Raikonen imaju sansuda odnesu titulu sampiona. Poeni sada:1: Hamilton 107 poena2: Alonso 103 poena3: Raikonen 100 poenaPosto su njih trojica jako blizu u poenima slijedecascenarija za njih vaze da bi se docepali titule: Hamilton ce biti prvak ako:-najmanje zavrsi na drugom mjestu-bude treci ili cetvrti,a Alonso ne pobjedi-bude peti, a Alonso nebude medju prva dva-bude sesti ili sedmi, Alonsone medju prva dva, a Raikonen ne pobjedi-bude osmi, Alonso ne medju prva tri, a Raikonen nebude prvi ili drugi-ne uzme ni jedan poen, Alonso nebude medju prva tri, a Raikonen nebude prvi ili drugiAlonso ce biti prvak ako:-pobjedi, a Hamilton bude drugi ili treci-bude drugi, a Hamilton nebude medju prvih pet-bude treci,Hamilton nebude medju prvih sedam, a Raikonen ne pobjedi-bude cetvrti, Hamilton ne uzme ni jedan poen, a Raikonen ne bude prvi ili drugiRaikonen ce biti prvak ako:-pobjedi, Hamilton nebude medju prvih pet, a Alonso ne zavrsi drugi-bude drugi, Hamilton nebude medju prvih sedam, a Alonso nebude medju prvih triMoze cak i da se desi da njih trojica na kraju imaju isti broj bodova, 108.To je ako Raikonen pobjedi, Alonso zavrsi cetvrti, a Hamilton bude osmi.U tom slucaju vazi zakon ko ima vise pobjeda u sezoni, a to bi onda bio Raikonen sa pet pobjeda. Izanjega ostaju Hamilton i Alonso sa po cetri pobjede. Licno mislim da Hamilton ima najbolje sanse, ali ove sezone sesvasta desilo tako da nemogu biti 100% siguran.

Link to comment
Ja navijam za Alonsa i to je već tradicija još odkad je pobedio šumaher Mihaela.Tad je dokazao svoju klasu , a nameštanja za rukija ne priznajem za pobedu.
Hajde navedi molim te, koja su to namestanja bila?
Link to comment

Najverovatnije HAM, Ferrari je propustio sezonu puno pre Brazila. Sve je naravno moguće, čak i to da MAS odveze trku kao da mu je poslednja u životu, (jer je to ipak homerace) i da neplanirano i bez obzira na TR pobedi. McL je prepouzdan ove sezone (slično kao Renault prošle) da bi to syebali u poslednjoj trci. šteta za Ferrari, ali treba se okrenuti ka 2008.

Link to comment
Najverovatnije HAM, Ferrari je propustio sezonu puno pre Brazila. Sve je naravno moguće, čak i to da MAS odveze trku kao da mu je poslednja u životu, (jer je to ipak homerace) i da neplanirano i bez obzira na TR pobedi. McL je prepouzdan ove sezone (slično kao Renault prošle) da bi to syebali u poslednjoj trci. Šteta za Ferrari, ali treba se okrenuti ka 2008.
O, dobrodosao.Slazem se da ne treba zanemariti Masu, kao ni mogucnost "slucajnog" incidenta Mase i nekog McLarena :rolleyes:(A ozbiljno, Interlagos je opaka staza, narocito ako padne kisa)p.s. Ako Weber ne sazna za novi forum jos 10-tak dana, moze Hamilton jos jednom da ispadne :D Edited by burekdzija
Link to comment
O, dobrodosao.Slazem se da ne treba zanemariti Masu, kao ni mogucnost "slucajnog" incidenta Mase i nekog McLarena :rolleyes:(A ozbiljno, Interlagos je opaka staza, narocito ako padne kisa)p.s. Ako Weber ne sazna za novi forum jos 10-tak dana, moze Hamilton jos jednom da ispadne :D
Ciao Burek, skupljamo se ponovo. Sinoć sam išao u 2 sata da spavam, vozio sam Interlagos na PS, i po kiši. To je fenomenalno, superrealistička simulacija, ništa ne vidiš od vode. Mislim da će biti jako zanimljivo, a treba u svakom slučaju računati sa bar jednim Renaultom (KOV naravno, FIS kad se seti prošle godine, dobiće proliv pre starta) i možda i sa oba BMW, da ne precenjujemo ogromni uspeh STR iz Kine. Nigde nije napisano da će biti 10-8-6-5 za F/McL.
Link to comment
McLaren face scrutiny over Alonso
Formula One's governing body has stepped in to ensure McLaren give equal treatment to Fernando Alonso and Lewis Hamilton at the Brazilian Grand Prix.The FIA is appointing a special scrutineer for the race at Interlagos to ensure there is no favouritism.
Ne sumnjam da će McLaren održati "nezavisnost" do kraja, no ova akcija mi se čini malo previše.
Link to comment
Ciao Burek, skupljamo se ponovo. Sinoć sam išao u 2 sata da spavam, vozio sam Interlagos na PS, i po kiši. To je fenomenalno, superrealistička simulacija, ništa ne vidiš od vode. Mislim da će biti jako zanimljivo, a treba u svakom slučaju računati sa bar jednim Renaultom (KOV naravno, FIS kad se seti prošle godine, dobiće proliv pre starta) i možda i sa oba BMW, da ne precenjujemo ogromni uspeh STR iz Kine. Nigde nije napisano da će biti 10-8-6-5 za F/McL.
Da, bice jako zanimljivo sta ce uraditi sredina (mislim cak pre BMW nego Reno) koja, ako Hamilton bude vozio konzervativno, sto je za ocekivati (+4 i +7), moze da se ubaci na 3. ili 4. mesto i zagorca mu zivot ako Alonzo bude vodio. Takodje treba uzeti u obzir da Kimi odavno nije raskanto masinu, vreme je, u kom slucaju trka gubi na zanimljivosti ne samo zbog njegove titule, nego zbog jos jednog potencijalnog vozaca manje (sa jakom masinom) koji moze doci izmedju Alonza i Hamiltona.
Link to comment

na kraju ce alberto da pobedi u interlagosu, koliko vezba :)ovo sto je trn ispisao moze slobodno na zanimljivu matematiku, pa da racunamo verovatnoce. odrzavanje jednakog tretmana oba vozaca je jako tesko kad postoji i treci vozac iz protivnickog tima. u slucaju ako raikonen povede trku i drzi to vodjstvo duze vremena, ja bih se vise trudila da drzim hamiltona u prvih pet, prosto zato sto ima vise sanse. dakle, ako raikonen bude prvi, alonso peti, a hamilton sesti, par krugova pre kraja, da sam ja ron denis, sama bih istrcala na stazu i srafcigerom izbusila alonsu gume. pa nek se ferari zali. sta ce da mi rade? da me izbace iz sampionata konstruktora? ;)

Link to comment
na kraju ce alberto da pobedi u interlagosu, koliko vezba :)ovo sto je trn ispisao moze slobodno na zanimljivu matematiku, pa da racunamo verovatnoce. odrzavanje jednakog tretmana oba vozaca je jako tesko kad postoji i treci vozac iz protivnickog tima. u slucaju ako raikonen povede trku i drzi to vodjstvo duze vremena, ja bih se vise trudila da drzim hamiltona u prvih pet, prosto zato sto ima vise sanse. dakle, ako raikonen bude prvi, alonso peti, a hamilton sesti, par krugova pre kraja, da sam ja ron denis, sama bih istrcala na stazu i srafcigerom izbusila alonsu gume. pa nek se ferari zali. sta ce da mi rade? da me izbace iz sampionata konstruktora? ;)
Nema sanse, u tom scenariju ja vidim samo dva moguca ishoda: 1) Alonzo je dovoljno brz i Hamilton ne moze da ga prestigne -- Kimi uzima titulu i 2) iz raznih razloga (npr gume, gorivo) Hamilton je brzi, i obojica zavrsavaju van staze -- Kimi uzima titulu. Posle svega tesko mi je da poverujem da ce ga Alonzo pustiti, na ovaj ili onaj nacin.Samo tesko mi je da zamislim ko bi bio 3. i 4. nazalost :(
Link to comment

Ciao Paco, long time no see!HAM bi to mogao eventualno da ukenya sa gumama, za a) McL je mnogo nemilosrdniji prema Bridgestoneu nego Ferrari, za b/ njegov stil vožnje, proklizavanje zadnjeg dela bolida mnogo više troši gume nego npr kod ALO ili oba Ferrarija. Sa druge strane, nema potrebe da rizikuje, dovoljno je da završi na 5. mestu.

Edited by alberto.ascari
Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...