Jump to content
Boza_zvani_Pub

Francuska - Meksiko

48 members have voted

1. 1. Ko pobedjuje?

Recommended Posts

harper
Za Maradonu se sećam 1986 dobro, a 1982, onako, kroz maglu... Da su ga tukli kao vola, i da bi po današnjim kriterijumima bilo crvenila na sve strane... Za Krojfa i Pelea sam nažalost premlad... (Šta reći tek onda o Kojotu i Boži :) ) I zavdim ti na tome...Ali, ako se sećaš, i Zidana su tukli, koliko se to moglo u okviru pravila, koja su se promenila...Ne znam, po meni, jedna zamerka Maradoni je Božija Ruka, što je veći greh od nabadanje Materacija, i ostajem kod toga...:)
Dobro, sad, nisam ni ja bas iz kolevke mogao da gledam premlacivanje Pelea u Engleskoj. :D Gledao sam kasnije neki specijal o tom prvenstvu i tome kako je Pele izbacen iz igre. Ako se secam on je sa nekim lomom noge protiv Bugara ili tako nekako zavrsio prvenstvo. Maradona nije ni pola batina popio 1986. koliko je pojeo 1982., narocito u utakmici protiv Italije kad ga je Djentile toliko mlatio, vukao, sutirao i saplitao da je Maradona vise vremena proveo na dupetu nego na nogama. Mislim da je bas posle tog prvenstva FIFA znatno poostrila kriterijum za takve arhi-mesare kakav je bio Djentile i pocela vise da stiti napadace. Tog se prvenstva odlicno secam i secam se te utakmice koju su Italijani dobili. Mislim da ni pre ni kasnije niko takve batine na terenu nije dobio. Sreca je za Kudravog sto je bio fizicki freak i sto ga uopste nije bilo toliko lako polomiti. U stvari, sad kad malo razmislim, Maradona, s obzirom na to koliko su ga mlatili tokom karijere, nije bas cesto izostajao zbog povreda. A igrao je veci deo karijere u Italiji gde se odvajkada mlatilo bez pardona.

Кристофер Лумумбо

maradona se obraca kusturici: "eh, zamisli kakav bi tek igrac bio da nisam koristio kokain".ovako se docekuje bog u napoliju. kad nekog drugog igraca tako docekaju posle 20 godina onda mozemo da pricamo o tome da ima i boljih.http://www.youtube.com/watch?v=DvbHvl4hRBQ

Anonymous
pa ja to uopste ne zmameram zidanu, naprotiv. zidan je umeo da namerno gazi igrace koji leze na zemlji, da startuje na igraca zestoko...
Slažem se, 1994-te zbog toga valjda i nije bio proglašen za najboljeg igrača (?), ali to je to uvek bilo neko njegovo ludilo i nekakva lična osveta, bar se nije namerno valjao po terenu i stalno simulirao, što je Maradona bio radio dobrim delom svoje karijere.@Harper: Peleu je nogu slomio Bugarin Žečev (Želev), ili slično, po tome je ostao upamćen. Edited by Anonymous

J.R. Cash
Pele, jeste, kroz maglu ga se sećam, Meksiko 1970-te (bio sam derište, ali se sećam hajpa), a i nikad u karijeri nije namerno dao gol rukom kao Maradona 1986, na pamet mu ne bi palo da tako nešto uradi.
Ovo mi promaklo. Ako se ne varam, taj tim Brazila iz Meksika je proglasen za najbolji u istoriji. Dakle, nije da ih je Pele sam odneo do naslova.
Peleu je nogu slomio Bugarin Žečev (Želev), ili slično, po tome je ostao upamćen.
Pokusao je Pele da odigra poslednji, odlucujuci mec u grupi, ali su braca Portugalci nemilosrdno nastavili sa kasapljenjem.

Anonymous
Ovo mi promaklo. Ako se ne varam, taj tim Brazila iz Meksika je proglasen za najbolji u istoriji. Dakle, nije da ih je Pele sam odneo do naslova.
Aaa, Žaerzininjo i ostali, sad mi se malo skida magla.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...