Jump to content

Nemačka - Srbija

Boza_zvani_Pub

185 members have voted

1. 1. Ko pobedjuje?

Recommended Posts

Pa da. Ako Srbi imaju pickasti mentalitet, po definiciji, kako to da su uspevali da budu prvaci sveta u kosarci? Mentalitet je valjda kategorija koja se prostire na sve pripadnike nacije, nezavisno od posla/sporta kojim se bave. Ako smo picke, mi Srbi, onda smo picke, igrali mi kosarku ili fudbal. Pre ce biti da se moze pricati o mentalitetu srpskih fudbalskih radnika. A to je onda potpuno drugacija ravan diskusije. Koja u konacnom potpuno potire pricu o nekakvom univerzalnom mentalitetu nacije.
Pa da ste procitali pazljivo, a ne jurnuli na prvu loptu, ne bi ste napisali drugi a ni prvi pasus.
El isto tako cinjenica da se reprezentacije nasih zemlaja smatraju znacajnim faktorom svetskog fudbala, a zapravo, vreme je da se prihvati uloga Skotske, Velsa, Severne Irske, Andore, Ukrajine
Pa upravo zbog toga sto je plasman u 1/4- ili 1/2-finale tesko zamisliv, trebalo bi da imaju drugaciji pristup utakmicama na pocetku takmicenja. Treba da ih igraju punom parom i iz sve snage jer nema smisla cuvati snagu, taktizirati i igrati na rezultat kada je glavni deo takmicenja upravo onaj u grupi. Neka se ugledaju na timove kao svojevremeno Kamerun, Kostarika, Senegal koji su obelezili pocetak ranijih SP turnira time sto su zaigrali najbolje sto mogu pa sta bude. Bili su upamceni po dobrom i stekli respekt. Srbija vec 2. prvenstvo uzastopno dozivljava blamazu upravo zbog kukavickog pristupa gri. Edited by Dimitrije
  • Replies 1,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• tsva

48

• Кристофер Лумумбо

68

• BlackGeorge

72

• Milogled Bluff

47

dimitrije, ukoliko mislite da je srpski mentalitet objasnjenje naseg fudbalskog neuspeha, onda se definitivno ne slazemo. ako pak mislite da je objasnjenje nasih neuspeha nekakvim univerzalnim mentalitetom nase nacije neodrzivo, onda smo istomisljenici. ja sam stekao utisak da jesmo istomisljenici po ovom pitanju. onaj moj post nije bio uperen protiv vaseg, mada sad kad vidim vas odgovor, moram da se zapitam da li sam vas dobro razumeo.

"We shall go on to the end, we shall fight in South Africa,we shall fight on the seas and oceans,we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our goal, whatever the cost may be,we shall fight on the beaches,we shall fight on the landing grounds,we shall fight in the fields and in the streets,we shall fight in the hills;we shall never surrender!!!"http://www.youtube.com/watch?v=MkTw3_PmKtcUprkos tome shto dosad vidjeno tera na defetizam, smatram da je besmisleno unapred narikati nad zlom sudbinom. Kvalitetne igrache imamo na (skoro) svim pozicijama i ako pruzhe 100% od svog potencijala, uz pravu taktiku mozhemo se nadati povoljnom rezultatu.
Bravo za ovaj post. Dok ima daha ima i nade.Evo jos jedna stvar sa ovim Churchillovim govorom. Samo sto nashi ne slusaju tu muziku, mozda Pantelic :) http://www.youtube.com/watch?v=GghCs_C65v0
Nemačka je blagi favorit, dao bi im 60:40. Ulazimo sa namerom da pobedimo, jer ova reprezentacija vredi i može da igra protiv velikih ekipa. Nadam se da će protiv Nemaca proraditi srpski inat. Nikome nije lako posle kritika, sada mnogi od nas ne očekuju da napravimo nešto, ali dovoljna je i jedna prava šansa da otvorimo meč kako treba. Ne treba nam suditi na osnovu jedne utakmice sa Ganom, a zaboravljati Rumuniju. Znamo da igramo na rezultat, on se na Mundijalu pokazao kao bitniji od igre. Samo pobeda nam odgovara i vraća sudbinu u naše ruke - konstatuje Milijaš.
:isuse: :isuse: :isuse: Znaju igrati na rezultat pokotovo kad je poraz u pitanju. To znaju bez greske.
dimitrije, ukoliko mislite da je srpski mentalitet objasnjenje naseg fudbalskog neuspeha, onda se definitivno ne slazemo. ako pak mislite da je objasnjenje nasih neuspeha nekakvim univerzalnim mentalitetom nase nacije neodrzivo, onda smo istomisljenici. ja sam stekao utisak da jesmo istomisljenici po ovom pitanju. onaj moj post nije bio uperen protiv vaseg, mada sad kad vidim vas odgovor, moram da se zapitam da li sam vas dobro razumeo.
Mislim da se stvari ne mogu pojednostaviti pricom o mentalitetu kao takvom. Jedna stvar je kad u glavama igaca stoji da su oni Bodiroga, Divac i ekipa koje ocekuje mec protiv Dirka i 11 pajsera, a totalno druga kad Milijas i Pantelic treba da vade kestenje iz vatre protiv jedne od dve najjace fudbalske sile, koju ni sami ne znaju kad smo pobedili.I onda se setim Pesiceve konferencije pred mec s Amerima 2002. kad je rekao da cemo pobediti i izazvao euforiju prisutnih novinara. Antic je zasrao u nedelju, sada je bitno napraviti pobednicku atmosferu i euforiju, a to je njegov posao.
Hazar je postavio pitanje: "Mene zanima to kako taj pickarski srpski mentalitet dolazi do izrazaja samo u fudbalu, a ne i u drugim sportovima? Zasto nismo picke i luzeri u basketu, vaterpolu, odbojci?"Moj odgovor je bio: "Zato sto je ove druge sportove vodio, igrao i pratio bolji svet. Fudbal je uvek imao kao sastavni deo i znacajnu dozu sljama, politickog i podzemlje, i neobrazovanosti. Nasi fudbaleri i fudbalski funkcioneri retko kada su umeli da sroce recenicu bez zamuckivanja, prostakluka i otrcanih jeftinih fraza. S druge strane, imas ljude kao sto su bili Korac, Bodiroga, Gale Muskatirovic, Mirko Sandic ili Rasa Saper."

danas u Zurnalu tekst Z. Stojadinovica iz Afrike pod naslovom "Kacar ne bi zaplakao!"otprilike, Kuzmanovic je picketina i treba ga poslati prvim avionom kuci posto ce takvi protiv Nemaca citiram "da pokvase i sorceve" , protiv Pancer divizije na teren ratnici a ne jajare i jebacemo im mamu

umesto rezultata na vrhu teme bolja anketa bi bila sa sledecom situacijom:koliko nasih igraca bi, da se naslo u prilici kao ozil protiv australije da padnu u sesnaestercu, iako pre toga imaju zuti zbog simuliranja, to i uradilo? :D ja mislim 9 od 10mozda to ima veze sa mentalitetom, disciplinom, svescu, pamecu, sta vec...

Utakmicu drugog kola D grupe na šampionatu sveta u Južnoj Africi Srbija - Nemačka sudiće španska trojka na čelu sa Albertom Undijanom.Undijanu će u deljenju pravde na meču pomagati sunarodnici Fermin Martines i Huan Karlos Juste Himenes, dok je za četvrtog arbitra određen je Urugvajac Martin Vaskes.Kud god da krenemo, tu su Spanci...

danas u Zurnalu tekst Z. Stojadinovica iz Afrike pod naslovom "Kacar ne bi zaplakao!"otprilike, Kuzmanovic je picketina i treba ga poslati prvim avionom kuci posto ce takvi protiv Nemaca citiram "da pokvase i sorceve" , protiv Pancer divizije na teren ratnici a ne jajare i jebacemo im mamu
Jucerasnje ocene Zurnala su bile smehotres.Glavni krivci su Subotic i Kuzmanovic, koji zajedno nisu odigrali pola sata. Jedini ocenjeni peticama.Jedina dva igraca koji nisu igrali domacu ligu, ergo nisu imali razloga da placaju tekstove i hvalospeve...Mada me cudi da ne prizivaju Babovica...
Hazar je postavio pitanje: "Mene zanima to kako taj pickarski srpski mentalitet dolazi do izrazaja samo u fudbalu, a ne i u drugim sportovima? Zasto nismo picke i luzeri u basketu, vaterpolu, odbojci?"Moj odgovor je bio: "Zato sto je ove druge sportove vodio, igrao i pratio bolji svet. Fudbal je uvek imao kao sastavni deo i znacajnu dozu sljama, politickog i podzemlje, i neobrazovanosti. Nasi fudbaleri i fudbalski funkcioneri retko kada su umeli da sroce recenicu bez zamuckivanja, prostakluka i otrcanih jeftinih fraza. S druge strane, imas ljude kao sto su bili Korac, Bodiroga, Gale Muskatirovic, Mirko Sandic ili Rasa Saper."
Uh, vi zapravo ne negirate sam koncept srpskog mentaliteta, pickarske kakvoce. Vi pristajete na analiticki koncept zvani "srpski mentalitet". Vi kazete da se isti prostirao u sferi fudbala, dok je kosarka bila imuna (kako, zasto). Srpski pickarski mentalitet zapravo postoji, ali je samo pitanje koliko siroko (na kojem domenu) ce se prostirati, a na nama je da mu (nama!) ne damo da se razmahne. U Beogradu je veoma toplo, vrucina udara na celo telo, pa je moguce da i dalje ne uspevam da uhvatim sta zelite da kazete.
Utakmicu drugog kola D grupe na šampionatu sveta u Južnoj Africi Srbija - Nemačka sudiće španska trojka na čelu sa Albertom Undijanom.Undijanu će u deljenju pravde na meču pomagati sunarodnici Fermin Martines i Huan Karlos Juste Himenes, dok je za četvrtog arbitra određen je Urugvajac Martin Vaskes.Kud god da krenemo, tu su Spanci...
dobro je da ne igra mirkovic, spanci za vatanje za jaja dele crvene
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...