Jump to content

Nemačka - Srbija

Boza_zvani_Pub

185 members have voted

1. 1. Ko pobedjuje?

Recommended Posts

Zato sto je ove druge sportove vodio, igrao i pratio bolji svet. Fudbal je uvek imao kao sastavni deo i znacajnu dozu sljama, politickog i podzemlje, i neobrazovanosti. Nasi fudbaleri i fudbalski funkcioneri retko kada su umeli da sroce recenicu bez zamuckivanja, prostakluka i otrcanih jeftinih fraza. S druge strane, imas ljude kao sto su bili Korac, Bodiroga, Gale Muskatirovic, Mirko Sandic ili Rasa Saper.
U sridu!
  • Replies 1,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• tsva

48

• Кристофер Лумумбо

68

• BlackGeorge

72

• Milogled Bluff

47

To za Piksija je bilo kod Santraca. Covek kaze sta ima u svlacionici a onda ga Piksi zamoli da izadje i pusti igrace da se pogledaju u oci pre istrcavanja na teren.
Očigledno da je onda budući trener Nagoje pekao zanat godinama u reprezentaciji. ;)
porucnik vasic

Миљан II јуче је имао сасвим пристојну конференцију за штампу. Квантни скок у односу на Шестков немачки шоу програм. Надам се да ће барем делом да пренесе самопуоузндање на своје играче. Оно што мени није јасно је зашто ми у сво стручном штабу немамо спортског психолога. Бразилци имају барем једног од 1970. године, а у клубовима и десетак који раде са различитим старосним групама. Видим да је Србадији на форуму доњи веш пун и при самој помисли на Немце, док наше комшије имају влажне снове пред нашу утакмицу са њиховим омиљеним (окупатором) савезником, све у нади да ће да нађу утеху што нису у ЈАР. Мислим да су и једни и други у криву, Аустралија је група невиђених касапа, који за разлику од симпатичних Кивија су невиђено препотентни, а приближно сличног квалитета што им је што би урођеници овде рекли undoing. Успут најбољи играч им је избачан поприлично рано, тако да су били дебело ослабљени. Немци када намиришу крв и страх су јако гадни. Ја се све некако надам да им нећемо дати прилику за то. Као појединци не мислим да смо слабији од њих. Ако превазиђемо страх од (не)новинара и (не)навијача можемо да изненадимо понајвише слепце са ESPN-а. Успут, за Португалију смо Бразил лично, у првом полувремену играју за класу горе него ми у нашем првом.

Pa to sam se pitao pre par postova ali izgleda niko ne zna odgovor. Jer igramo u ovom dresu sa "krstom" ili onom starom... Ovako ako budemo igrali u dresu sa krstom zaista cemo biti kao Danska ili (Engleska)^-1
A Nemci kad vide bilošta što podseća na engleske dresove, jebu, pa rasturaju... Bolje da probamo sa starim...
Bright Billy
Zato sto je ove druge sportove vodio, igrao i pratio bolji svet. Fudbal je uvek imao kao sastavni deo i znacajnu dozu sljama, politickog i podzemlje, i neobrazovanosti. Nasi fudbaleri i fudbalski funkcioneri retko kada su umeli da sroce recenicu bez zamuckivanja, prostakluka i otrcanih jeftinih fraza. S druge strane, imas ljude kao sto su bili Korac, Bodiroga, Gale Muskatirovic, Mirko Sandic ili Rasa Saper.
ovo je tacno al nema nikakve veze sa pitanjem koje je covek postavio. fudbal se verovatno igra u svim zemljama, pa nasi neuspesi (pitao je konkretno za ono sto mi smatramo neuspehom) nemaju toliko veze sa mentalitetom, daleko vise su posledica zestoke konkurencije. sto se ostalih sportova tice, kosarka je kao rasprostranjena a ne verujem da se igra u vise od 50 drzava, vaterpolo necu ni da komentarisem.... Edited by Bright Billy

El cinjenica da nasi ljudi uvek ocekuju kao neki maksimum od reprezentacije i da pred svako prvenstvo na koje ode neka od nasih zemalja (SRJ...SCG...SRB...), ovde idu pricice - E, idemo u cetvrtfinale...polufinale...finale sa Brazilom...i taj fazon.El isto tako cinjenica da se reprezentacije nasih zemlaja smatraju znacajnim faktorom svetskog fudbala, a zapravo, vreme je da se prihvati uloga Skotske, Velsa, Severne Irske, Andore, Ukrajine i da je jednostavno dosao trenutak da se na prvenstvo pali u cilju zezanja, mazanja boja u vidu zastavica preko face, mahanja zastavicama i taj rad, a ne ocekivanja prolaska dalje, cetvrtfinala ili finala.Jer, u finalu je bila samo Crvena Zvezda i to ce tako jos dugo i ostati.Voleo bih da me igre Srbije demantuju, ali cenim da ce biti bolje da se sto pre prihvati cinjenica da je Srbija evropska Shkotska ili evropski Vels, a ne evropski Brazi.Tada ce navijaci moci da obuku i kilt i da navijanje pretovore u festu i zezanje a ne u napeto iscekivanje titule. Pa da.Mislim da bi i nasim reprezentativcima bilo lakse da nase navijace gledaju u kiltovima ili sa danskim slemovima sa rogovima, nego sa sajkacama i drugim kurcima i raznim sredstvima kako naostreni ocekuju njihov maximum.Ajde Deki, opali tu loptu protiv Nemacke slobodno, ko im jebe mater!

To sto ste vi napisali je isto tako tacno ali bi pre moglo da bude odgovor na pitanje zasto smo manje uspesni u fudbalu nego u vaterpolu ili kosarci. Pitanje koje je postavljeno je u vezi "pickastog mentaliteta" nasih fudbalera i trenera. Ja mislim da je ono sto sam napisao delimicno odgovor na to pitanje.

pacey defender
EP 2000 bila je objektivno poslednja šansa starih asova da naprave neki značajan rezultat u reprezentaciji.Zenit te naše generacije bio je Mundijal u Francuskoj 1998.
I onda pejsi nije u pravu kada prica da ovoj reprezentaciji fali ucesce u kontinuitetu na velikim takmicenjima. Ono sto su Hrvati uradili 1996. i 1998., dve godine stariji Srbi su pokusali da urade 1998. i 2000. Pricam o cileancima i igracima rodjenim pre 1969. Ne igra se prvo znacajno reprezentativno takmicenje u 29 godina zivota. U tim godinama se pravi najbolji rezultat, a predigra i failure idu ranije, kako bi se imalo vremema da se primeni znanje nauceno na sopstvenim greskama.I s tim u vezi, Pantelicu (1978), Jovanovicu (1981)i Lukovicu (1982) je ovo prvo veliko takmicenje. To su starteri, da podsetim, od kojih se ocekuje mnogo. Edited by pacey defender
pacey defender
To sto ste vi napisali je isto tako tacno ali bi pre moglo da bude odgovor na pitanje zasto smo manje uspesni u fudbalu nego u vaterpolu ili kosarci. Pitanje koje je postavljeno je u vezi "pickastog mentaliteta" nasih fudbalera i trenera. Ja mislim da je ono sto sam napisao delimicno odgovor na to pitanje.
Pa da. Ako Srbi imaju pickasti mentalitet, po definiciji, kako to da su uspevali da budu prvaci sveta u kosarci? Mentalitet je valjda kategorija koja se prostire na sve pripadnike nacije, nezavisno od posla/sporta kojim se bave. Ako smo picke, mi Srbi, onda smo picke, igrali mi kosarku ili fudbal. Pre ce biti da se moze pricati o mentalitetu srpskih fudbalskih radnika. A to je onda potpuno drugacija ravan diskusije. Koja u konacnom potpuno potire pricu o nekakvom univerzalnom mentalitetu nacije. Pa tako i analiticki pojam mentaliteta. Edited by pacey defender
Pre ce biti da se moze pricati o mentalitetu srpskih fudbalskih radnika. A to je onda potpuno drugacija ravan diskusije. Koja u konacnom potpuno potire pricu o nekakvom univerzalnom mentalitetu nacije. Pa tako i analiticki pojam mentaliteta.
Ovo si u pravu. Ja sam i konkretno mislio na fudbalski pickarski mentalitet. Daleko od toga sa se ta moja konstatacija prenosi na ostale sportove ili na naciju.edit: da ne postujem dvaput
Cela vestPrisutni novinari su, međutim, bili prilično iznenađeni kada se među navijačima pojavio i njihov kolega Aleksandar Stojanović. Posle završenog posla i urađene najave kraj aut linije, kolega sa nacionalne televizije primetio je da se pažnja medija okreće prema tribinama i ubrzo se našao u masi gde je počeo da navija.Posle nekoliko trenutaka kamere su bile opet okrenute prema terenu, a Stojanovića više nije bilo u publici. Ostali novinari šokirani postupkom mirno su pratili rad reprezentativaca.
Sta je, koj moj, ovo bitno?!?!?! :blink: :blink: :blink: Edited by bracad
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...