Jump to content

Nemačka - Srbija

Boza_zvani_Pub

185 members have voted

1. 1. Ko pobedjuje?

Recommended Posts

Iz "izvora" znam da starac Vujadin nije razlikovao Kežmana i Bunjevčevića. Što je recimo dovelo do toga da na nekoj pripremnoj, nesretni Teleoptik valjda, Kežman počne pozadi. Al vuče lopta pa on malo-malo ode u napad i da neki gol. Na kraju utakmice mu Vujadin pridje i kaže da je zadovoljan kako se ubacuje i da ga raduje da imamo takvog defanzivnog na šta mu Kežman odgovori da je on te sezone bio strelac lige. Vujadin naravno šokiran, "prvi strelac a igraš zadnjeg!?".Još nešto što sam čuo od istog je da je Piksi u stvari vodio ekipu, koliko je mogao. Vujadin izdiktira njemu dostavljen spisak, a onda se igrači skupe kod Pikseta u sobu i dogovaraju šta će i kako da igraju.Pa onda za sastanak na prvenstvu gde Vujadin potpuno ode s pričom i krene da bulazni nešto kako on ima zlatni sat a oni igrači ne, našta Savo rezigniran kaže da njegov od belog zlata vredi više od Vujadinovog... Vujadin onda zaključi "al žuto je žuto"... Naravno, sve vreme ni reči o sledećem protivniku, taktici...Da ne znam ko mi je ispričao, ni ja ne bi verovao.A šteta za čoveka da ga tako, kad je već posenilio, iskoriste i bace; imao je fenomenalnu biografiju.

Edited by Svarog
  • Replies 1,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BlackGeorge

72

• Кристофер Лумумбо

68

• tsva

48

• Milogled Bluff

47

Ma nije tu samo trener kriv. Mi nemamo vodju ekipe. Nekog ko moze da podigne ekipu kad je tesko, da promeni ritam, da krene napred i povuce ostale za sobom. Modji je mozda bio u pravu kada je rekao da Krasic i Nedved lice samo fizicki i da "Krasic nije sampion". Nedved je bio jedan od igraca koji svojom igrom menja igru citavog tima. Gledajuci utakmicu protiv Gane cesto su mi odzvanjale te reci u usima i razmisljao sam da li mi uopste imamo nekoga ko je sampion. Stankovic neko od koga bi se to moglo ocekivati ali ocigledno on da u klubovima kojima igra on nije imao takvu ulogu i to sa razlogom jer mu to ne lezi. Jedini koji u ovom timu odskace po drskosti i hrabrosti po mom vidjenju je mozda Jovanovic, ali on nema autoritet za takvu ulogu. Vidic je previse daleko pozadi tako da ja ne vidim ko bi mogao to na sebe da preuzme a u tome vidim jedan od problema.

Eto, sad josh ja isterujem pravdu a ne neko ko histerishe JAJE PICHKA BEZMUD, sa sve caps lockom on vec tri dana.Nego, evo ti josh jedan hint iz matematike: ako lopta ide dijagonalno po terenu, putanja je duza nego da je ishla pravo ka golu. Pa onda izrachunaj ako pada na 20 metara od gol-auta: Tridesetak metara njihove polovine + nekih desetak na nashoj, plus shto ide ka autu - i dalje mi deluje blize 50 nego 20. Ali ja se ne razumem u fudbal :D.

Iz "izvora" znam da starac Vujadin nije razlikovao Kežmana i Bunjevčevića. Što je recimo dovelo do toga da na nekoj pripremnoj, nesretni Teleoptik valjda, Kežman počne pozadi. Al vuče lopta pa on malo-malo ode u napad i da neki gol. Na kraju utakmice mu Vujadin pridje i kaže da je zadovoljan kako se ubacuje i da ga raduje da imamo takvog defanzivnog na šta mu Kežman odgovori da je on te sezone bio strelac lige. Vujadin naravno šokiran, "prvi strelac a igraš zadnjeg!?".Još nešto što sam čuo od istog je da je Piksi u stvari vodio ekipu, koliko je mogao. Vujadin izdiktira njemu dostavljen spisak, a onda se igrači skupe kod Pikseta u sobu i dogovaraju šta će i kako da igraju.Pa onda za sastanak na prvenstvu gde Vujadin potpuno ode s pričom i krene da bulazni nešto kako on ima zlatni sat a oni igrači ne, našta Savo rezigniran kaže da njegov od belog zlata vredi više od Vujadinovog... Vujadin onda zaključi "al žuto je žuto"... Naravno, sve vreme ni reči o sledećem protivniku, taktici...Da ne znam ko mi je ispričao, ni ja ne bi verovao.A šteta za čoveka da ga tako, kad je već posenilio, iskoriste i bace; imao je fenomenalnu biografiju.
Ja uopshte ne sumnjam u ovo :lol: . Najludje je shto je njega u to vreme neko u Italiji stavio da bude trener. Neka Bolonja ili Perudja ili Redjina. Kakav epski zajeb.
Eto, sad josh ja isterujem pravdu a ne neko ko histerishe JAJE PICHKA BEZMUD, sa sve caps lockom on vec tri dana.Nego, evo ti josh jedan hint iz matematike: ako lopta ide dijagonalno po terenu, putanja je duza nego da je ishla pravo ka golu. Pa onda izrachunaj ako pada na 20 metara od gol-auta: Tridesetak metara njihove polovine + nekih desetak na nashoj, plus shto ide ka autu - i dalje mi deluje blize 50 nego 20. Ali ja se ne razumem u fudbal :D.
sorry, nisi u pravu. bilo je 20 metara.
BlackGeorge
Najvise me nervira pickarski pristup koji imamo, ali jebiga, i do je deo naseg srpskog mentaliteta. Mnogo se duvamo svaki put i sveki put ispusimo. Treba nema trener koji ce da napusava igrace, sve do jednog, pa zvao se Vidic, Djuricic, Tosic ili Stankovic. Treba ima se stalno servirati jedna kvalitetna kafa™ i ne dozvoljavati im da se dizaju u nebesa. Jbg, tu veliku ulogu igra i narod i mediji, ali sta ces.Ne razumem nikako da nismo nijednom skrivali karte pred SP. Svi su stalno ovde a i po medijim laprdali da "skrivamo" postavu ili cemo da igramo drugacije. E pa trt, samo znamo da igramo tako kako smo igrali u kvalifikacijama, i tu je greska selektora. Pa promeni nesto, picka mu materina, bar jednu malu sitnicu. I one utakmice u pripremama, cenim da smo igrali 100%, tako da je poraz od NZL bio realan, nereseno sa Poljacima uz katastrofalnu igra - sreca.
U ovome i lezi nasa najveca greska, predvidljivi smo do bola, a i vise od pola foruma je tacno izdiktiralo sastav (samo nedoumica Kolarov/Obradovic) vec par nedelja pre pocetka WC.

'Ajde, za promenu, malo da se vratimo na temu...Ne vidim da je iko ozbiljno analizirao nemacku odbranu: Fridrih, Badstuber, Mertezaker (s izuzetkom Lama) - druga dvojica su nevidjeni "sporaci" i kikseri. Zato mi se cini da bi Tosic u ovom momentu bio bolje resenje od Jovanovica koji je ocigledno van forme - ono sto sam je video na ovih par nesrecnih prijateljskih meceva je nagovestaj neke forme koji je mali kobac imao protiv Argentine (na Olimpijskim igrama pre par godina cini mi se), a zbog cega ga par gauco-bekova verujem i danas sanja. Umesto Krase - Lazovic, objasnjenje sledi ispod.Inace, samo par recenica da rezimiram nesto sto cini mi se 80% ljudi koji prate fudbal misle/znaju. Dakle, tri najcesce reci koje cujem gde god da izadjem poslednjih par dana - "Pantelic, Zigic, Milijas" - bez ljutnje, jednostavno nemaju sta da traze na ovom prvenstvu. Izuzetak je eventualno ser Zile posto se covek stvarno trudi i uopste nije zanemarljiv u nasoj igri u odbrani, posebno u prekidima - no, sta mu vredi kada ne (zna da) radi ono sto mu je primarni posao. Pantelaru smeta Dzabulani (a mislim da ima problema sa svim loptama od Tanga '86e, ako se ne varam) i realno - ne zna, dok je Milijas prespor, "davi" loptu, skoro svaki pas mu ide nazad, te bukvalno zauzima jedno mesto u timu obzirom da svi vidimo da nema snage za vise od pola sata na terenu.Elem, mozda poceti sa Tosicem, Mrdjom i Lazovicem - sto zbog trenutne forme, a sto zbog cini mi se veceg voljnog momenta od Laneta, Zige i Krase. Lazovica sam gledao u prethodnih par sezona da igra desno krilo u PSV-u sasvim korektno - dodatno, spartao je po kompletnoj desnoj strani na nekoliko utakmica kao blesav - znaci moze ovo da odradi kad hoce. Isto vredi za Tosica s leve strane - Ivanovic i Kolarov, za promenu, trebalo bi znatno vise da ucestvuju u igri.Dodatno bih Dekija prebacio na prednjeg veznog, a Kacara (pitanje koliko je zaista spreman) ili Kuzmanovica ostavio na zadnjem. Ovo pod obavezno - Stankovic se vise puta kod prethodnih trenera zalio da mu vise odgovara da igra malo napred od onoga sto mu zadaju. Uostalom, najbolje igre u karijeri je ostvario upravo na toj poziciji.Steta inace za Lukovica posto mi je bio najbolji na terenu protiv Gane. U Subotica uopste nemam poverenja, tip deluje kao nevidjeni kikser - pandan Badstuberu i Mertezakeru. Tako da mi je ovo drugo kriticno mesto u nasem timu - eventualno shiftovati Vidica i Kolareva na desno, a staviti Obradovica na levog beka? Pitanje koliko je ovaj poslednji spreman u ovom momentu - no, s onim kako trenutno vidim Subotica, ovo je mozda i isplativ rizik.Inace, kao "opravdanje" za sve ova tumbanja iznad je po onoj staroj: "tim koji dobija se ne menja". E, posto ovaj nas tim ocigledno vise ne dobija (niti realno pokazuje ikakve znake da ce biti bolje), onda malo radikalnije izmene.Konacno, jebali smo jeza ukoliko budemo pokusavali da igramo na ofsajd-zamke - videli smo kako su Oziji prosli pre neki dan. Nemci pice model koji je izmislio Mihels a usavrsio Van Gal: dakle, lopta napred (sredina/bok svejedno), brz povratni pas do sredine, lopta na prvu napred po boku beku/krilu koje pretrcava zadnju liniju protivnika. Ovo je dakle nesto najjednostavnije, a sto se najteze brani u fudbalu (analogija "dva-na-dva" u basketu) - nasa zadnja linija je verovatno najbolji deo tima, ali sigurno nije najbrzi, te ce biti bukvalno rulet (a u kome nemamo nikakve sanse) ukoliko se budemo uzdavali u ovaj tip odbrane.Ja cu inace u petak posle tekme biti zadovoljan bilo kojim rezultatom samo ako vidim jednu stvar kod nasih igraca - volju/zelju/da daju sve od sebe na terenu. Ako mogu trojica stranaca (Veseli, Roberts, Mekejleb) da kidaju u basketu za Partizan, u najmanjem ocekujem isto od nasih fucosa koji dodatno znaju da ih od kuce prati 7 miliona ljudi. Dakle, samo hrabro, da daju sve od sebe i mislim da bi velika vecina nas bila zadovoljna.My 2p

Lane je bio jedan od najboljih "od ovih napred" protiv Gane. Ako nista barem je pokazivao zelju da nesto promeni.EDITPosle Lazovica moram da pomenem, da me je odusevio i tu se slazemo. Edited by mobio
Mene zanima to kako taj pickarski srpski mentalitet dolazi do izrazaja samo u fudbalu, a ne i u drugim sportovima? Zasto nismo picke i luzeri u basketu, vaterpolu, odbojci?
Zato sto konstantno pokusavamo da postavimo fudbal kao nacionalni sport, pogledaj samo koliko se para vrti u fudbalu a koliko u kosarci, vatarpolu i odbojci zajedno. Zato sto svi koji "ulazu" u fudbal ocekuju nesto zauzvrat. Zato sto se stalno busamo da smo neko mudo u fudbalu, a jesmo go' kurac. Zato sto ti koji igraju fudbal nemaju dovoljno razvijen mentalni sklop i timski duh kao u ostalim sportovima. Da te podsetim: svaki put kad smo u ostalim sportovima pokusavali da se ponasamo kao nasi fudbaleri, ispusili smo zesce.
I to a i cinjenica da u vaterpolu imas jednog Vanju Udovicica, u kosarci Teodosica a u odbojci si imao Vanju Grbica i Vujovica. Jednostavno vracam se ponovo na ono da nemamo jak karakter u fudbalu a to su uostalom primetili i neki drugi (kao Modji na primer).
Mene zanima to kako taj pickarski srpski mentalitet dolazi do izrazaja samo u fudbalu, a ne i u drugim sportovima? Zasto nismo picke i luzeri u basketu, vaterpolu, odbojci?
Zato sto je ove druge sportove vodio, igrao i pratio bolji svet. Fudbal je uvek imao kao sastavni deo i znacajnu dozu sljama, politickog i podzemlje, i neobrazovanosti. Nasi fudbaleri i fudbalski funkcioneri retko kada su umeli da sroce recenicu bez zamuckivanja, prostakluka i otrcanih jeftinih fraza. S druge strane, imas ljude kao sto su bili Korac, Bodiroga, Gale Muskatirovic, Mirko Sandic ili Rasa Saper.
To za Piksija je bilo kod Santraca. Covek kaze sta ima u svlacionici a onda ga Piksi zamoli da izadje i pusti igrace da se pogledaju u oci pre istrcavanja na teren.
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...