Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

malo o saobraćajnim temama

 

budžili su semafore u jgagarina i poprečnim, i da ne ureknem, pu pu pu, dobro su ih nabudžili


fluidnije je prolaz, a do sad je bio pakao

nevezano za gužvu

Link to comment
34 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

malo o saobraćajnim temama

 

budžili su semafore u jgagarina i poprečnim, i da ne ureknem, pu pu pu, dobro su ih nabudžili


fluidnije je prolaz, a do sad je bio pakao

nevezano za gužvu

+1. Gandijevu i Gagarina su odlicno sredili.

U prvi mah su sjebali skretanje iz Gagarina u Brigada (bila je guzva do nehruove), ali su vec sledeci dan to popravili i sad je stvarno dobro.

Dodatno, dali su dodatni prolaz tramvajima, tako da su i to ubrzali.

  • +1 1
Link to comment

Uhhh ja sam prva dva vikenda od "instalacije pametnih semafora" prisustvovao potpunom kolapsu, ali možda je to bilo "upucavanje sistema" 

Link to comment

Jesu li dirali/popravljali ono skretanje iz OBrigada (od autoputa) ka Heroja sa Košara i Mosta na Adi, taj semafor gdje se skreće u lijevo ima samo jednu traku, zna da bude pakao kad je gužva, otegne se preko raskrsnice sa MMilankovića.

Link to comment

kad prolazim ka jgagarina tu je uvek gužva, a u ponedeljak sam u jutarnjem

špicu izlazio tuda na đilasov most pa sam i pored paklene gužve relativno brzo prošao(jedna promena)

Link to comment
Quote

Jesu li dirali/popravljali ono skretanje iz OBrigada (od autoputa) ka Heroja sa Košara i Mosta na Adi, taj semafor gdje se skreće u lijevo ima samo jednu traku, zna da bude pakao kad je gužva, otegne se preko raskrsnice sa MMilankovića.

 

tu je signal dobar, greška je što je samo jedna traka za levo, treba da stave i srednja da bude za pravo/levo, pošto ima dve trake u koje se skreće

 

u skretanju iz Gandijeve u J Gagarina je bilo katastrofa za levo jer je puštao u isto vreme sa suprotnim smerom, pa dok propustiš sve njih, mogu da prođu najviše tri auta. sad su odvojili signal samo za levo i isprazni se lepo, prođu svi koji su čekali

 

 

Edited by levi
  • +1 1
Link to comment

možda zato što je omladinskih brigada glavna transferzala koja vodi ka savskim blokovima tj spaja dunav i savu

mislim da trenutno nema prostora za odvajanjem dve trake za ulazak na most jer bi se onda napravio pakao ka blokovima i red bi bio do auto puta pošto bi samo jedna traka faktički bila za prolaz ka jg

 

to će sigurno uraditi kada budu probili železnički nasip i spoje augustina neta i bulevar umetnosti i naprave još jednu paralelnu vezu

 

 

za početak sami su sjebali taj ulaz na most spuštanjem na zemlju

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ali svakako ta treća (u dijelu gdje su tri, prije nego se odvoji četvrta za lijevo) je blokirana baš iz tog razloga, jer se tu nabiju ljudi koji hoće na Most na Adi. I onda opet ka blokovima rade 2 trake, a ta treća koja bi služila za pravo je izvor sranja jer se tu često na divlje ubacuju ovi koji hoće za lijevo.

 

(Ok sad mi ovdje pričamo kao neki gikovi svojim lingom ali svako ko je prošao više od jedanput kapiram da zna o čemu govorimo)

Link to comment

Žao mi je samo što ukinuše trepćuće zeleno prilikom tih izmjena - ne znam zašto su ih uopšte ukidali. Ovako sam u prvoj nedelji, dok se nisam navikao, imao 3-4 prolaska kroz crveno. 

Link to comment
46 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

sudeći po dosadašnjem toku radova na kružnom toku možemo pre očekivati stounhedž nego fontanu

 

 

Misliš megalite, Stonhendz je već na Adi...    :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...