Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Kako?

Proverila sam na CEOP-u (to je portal za izdavanje svih dozvola), poslednje što postoji da je izdato za ovu parcelu je ova dozvola iz 2017.

Posle toga nema nikakvih objava, ne postoji nikakva aktivnost investitora.

Link to comment

Broj gradjevinske dozvole na tabli je za tu dozvolu iz 2017te (ista godina je navedena i u pdf brosuri o projektu), a stavili su na tabli pocetak radova 2018te. Neko je ostavio ovaj komentar na N1, ne znam da li je tacan:

" Građevinska dozvola je po zakonu o planiranju i izgradnji istekla, jer prijava radova nije urađena na vreme. Na CEOP-u stoji da je zahtev za prijavu radova koji je podnet  28.9.2018. odbačen (broj predmeta ROP-BGDU-23793-WA-6/2018)."

Link to comment

Proverio sam, tacno je, podneli su zahtev za pocetak radova 28.9.2018 koji je odbijen 8.11.2018, a na tabli stoji da su radovi poceli krajem oktobra 2018. Pa dobro, sta mi tesko ponovo da pisem inspekciji...:D

Edited by Chika Spale
  • +1 2
Link to comment

znam al ode drvece.

ja znam da srbininu nije mnogo do prirode, priroda je jedna muka i sve to. al da se nepogreshivo ostrvljuju na neshto shto je zasadio neko drugi, to je malo problem neki :unsure:

da tako po selima seku jedni drugima, masovnih grobnica bi bilo. samo kad stignu u grad dolaze na te komercijalne ideje.
ja sam i dalje ubedjena da gradove seku za ogrev. nichije a treba im :ph34r:

sent from bubamoto

  • +1 2
Link to comment

Ja tacno kako sta prijavim oni to promene. Garant ce sutra da dodje nova tabla a na sajtu CEOP ce da sve osvane ok. Btw jutros sam pricao sa komsijom iz bloka, kaze da je policija juce tokom dana zastrasila upravnika jednog od ulaza koji je prekjuce orkestrirao oko protesta, i eto, taj isti je juce pozivao da se prekida sa blokiranjem ulice, jbg. Nije rekla kazala, tom sa kojim sam pricao je taj upravnik potvrdio za policiju da su mu pretili kako skup nije legalan... A gradnja jeste pizda vam materina?

Link to comment
Ja tacno kako sta prijavim oni to promene. Garant ce sutra da dodje nova tabla a na sajtu CEOP ce da sve osvane ok. Btw jutros sam pricao sa komsijom iz bloka, kaze da je policija juce tokom dana zastrasila upravnika jednog od ulaza koji je prekjuce orkestrirao oko protesta, i eto, taj isti je juce pozivao da se prekida sa blokiranjem ulice, jbg. Nije rekla kazala, tom sa kojim sam pricao je taj upravnik potvrdio za policiju da su mu pretili kako skup nije legalan... A gradnja jeste pizda vam materina?
Oko prijave skupa nije nikakav problem, dolaze vam ljudi iz raznih inicijativa, koje godinama prave skupove i imaju iskustva sa tim fazonima[emoji769] pitajte, sve će vam reći, od " spontanog okupljanja do 20 ljudi", do prijave u muriji na NBG...

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment

Ajmo sad čisto teoretski:

Šta investitora sprečava da krene ponovo u proceduru - traži lokacijske uslove, dobije ih kao što ih je dobio pre 4 godine, traži dozvolu, dobije je kao što je dobio i tada, prijavi gradnju u predviđenom roku i počne?
Parcela je u privatnom vlasništvu, urbanistički plan nikakav nije donošen od tada, koji bi promenio uslove...

Kakav pritisak može da se izvrši zaustavljanjem saobraćaja negde na N.Beogradu na službenika Gradskog sekretarijata za građevinske poslove?

 

Ja sam bila učesnik istih ovakvih protesta kada su hteli da izgrade Peti parkić (od tada stoji razbucan, evo tek sada 15 godina kasnije ga sređuju); ali tada su se borile dve političke struje na gradskom nivou među sobom. Ovo sada su goloruki građani protiv orki.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...