Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Verovatno izdaju za parking dok ne reše taj upravni spor o kojem postoji zabeležba. Moguće je da će da grade i školu, ali bi me iznenadilo da ne dignu crkvu, pošto je to baš velika parcela. Neko od crkvenih zvaničnika je svojevremeno pričao o indeksu koji predstavlja odnos broja stanovnika i broj kvadratnih metara u crkvama na određenoj teritoriji, pa je ispalo da Novom Beogradu fali mnogo kvm verskih objekata.

Link to comment
Verovatno izdaju za parking dok ne reše taj upravni spor o kojem postoji zabeležba. Moguće je da će da grade i školu, ali bi me iznenadilo da ne dignu crkvu, pošto je to baš velika parcela. Neko od crkvenih zvaničnika je svojevremeno pričao o indeksu koji predstavlja odnos broja stanovnika i broj kvadratnih metara u crkvama na određenoj teritoriji, pa je ispalo da Novom Beogradu fali mnogo kvm verskih objekata.
Upisani su oni i na mnogo veću parcelu usred bloka 45, gde je sad "zanatski centar" koji je bez upotrebne dozvole, ali mislim da će oni na takvim mestima da urade ono što su uradili u bloku 32...
Poslovno-stambeni objekat...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

dada, bilo je pa skinuli chim pochela ozbiljna gradnja i da se postavljaju pitanja. mislim, ideja da oni sazidaju shkolu, bolnicu, dom za nezbrinutog bilo koga, neshto shto ne donosi novac i ne moze da se proda, sada vec deluje neverovatno i nemoguce. pa svakog meseca uz infostan dolazi narodna kuhinja eparhije ove i one, od profita ce valjda da hrane nekog :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

 

 

 

mislim, ideja da oni sazidaju shkolu, bolnicu, dom za nezbrinutog bilo koga, neshto shto ne donosi novac i ne moze da se proda, sada vec deluje neverovatno i nemoguce. pa svakog meseca uz infostan dolazi narodna kuhinja eparhije ove i one, od profita ce valjda da hrane nekog dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

...a što se ranije podrazumevalo i podrazumeva se dan-danas.

 

Ja sam verujući, tim pre nisam sanjao kuda će ovo da ode. Bar da su pokupili decu sa semafora, stare koji nemaju kud da odu, podelili stipendije, razumeo bih

 

P.S. Svakog dana čujem šizela zvona sa Hrama i pitam se da li je to bila prva stvar na koju smo se grupno pravili gluvi

 

Sent from fav toy

 

 

 

Link to comment
On 28.12.2019. at 17:31, Frank Pembleton said:

Toplodalekovod od Obrenovca do Novog Beograda doneće gradu velike uštede

– Reč je o projektu koji se u Beogradu sanja 30 godina i ima za cilj da se topla voda, koja je nus-produkt, iz termoelektrane u Obrenovcu koristi za zagrevanje Beograda. Sa Vladom Republike Srbije obezbedili smo kredit u vrednosti od 193 miliona evra. „Beogradske elektrane” platiće 15 odsto, a ostatak novca obezbediće Vlada Srbije. Eksproprijacija zemljišta je počela i očekuje se da bude završena u septembru, kada bi i trebalo da počne izgradnja koja je poverena kineskoj kompaniji „Pauer Čajna”. Očekuje se da toplodalekovod bude završen za dve godine – pojasnio je Vesić.

https://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1769034-toplodalekovod-od-obrenovca-do-novog-beograda-donece-gradu-velike-ustede_2/
 

 

 

ovo je baš ozbiljno ako se desi.

 

ima par pitanja ako neko zna:

- da li ovo dolazi do NBG?

- da li se gasi toplana na NBG ili neke druge po gradu?

- da li nam svima bojleri idu u penziju (nemam pojma da li to može sa ovim instalacijama po zgradama)?

- da li će nam biti manji računi za grejanje kada se otplati taj kredit (jer mi finansiramo izgradnju ovoga)?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Možda su budući žitelji Sakure urgirali da ako plate kvm 2500 eur ne ide da gledaju toplanu na 100m. 

 

 

stigle žute trake u Jurija Gagarina, 'ajd da vidimo da li će imati ikakav uticaj na gradski prevoz

Link to comment
2 hours ago, Ravanelli said:

 

 

ovo je baš ozbiljno ako se desi.

 

ima par pitanja ako neko zna:

- da li ovo dolazi do NBG?

da, dolazi do toplane Nbg

- da li se gasi toplana na NBG ili neke druge po gradu?

toplana NBG se neće gasiti ali će se smanjiti upotreba kotlova. toplana Zemun će proizvoditi samo toplu vodu jer će toplotnu energiju dobijati iz TO NBG.

- da li nam svima bojleri idu u penziju (nemam pojma da li to može sa ovim instalacijama po zgradama)?

ne, ako do sada nisi imao toplu vodu nećeš je ni imati. znači bojler i dalje.

- da li će nam biti manji računi za grejanje kada se otplati taj kredit (jer mi finansiramo izgradnju ovoga)?

na ovo pitanje neka ti odgovori onaj ko je potpisao ugovor.

realno, ne.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...